| RationalityRules a întrebat:

Ce parere aveti despre giulgiul din Torino? Reprezinta acesta o dovada a existentei lui Isus?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai vie și Adevărată cu Adevărat dovadă a existenței lui Dumnezeu și Isus find fiul tatălui nostru o găsim în noi și cu toți o avem și-l avem este sufletul și inima noastră iar faptele noastre vor spune și demonstra lui Dumnezeu și fiului tatălui Nostru Isus cine Suntem într-adevăr cu Adevărat noi. Noi Suntem dovadă fie cu trupul și sufletul și inima noastră a tatălui Nostru Dumnezeu și Isus căci ei au existat din tot deauna și vor exista din tot deauna noi oamenii suntem dovada Adevărată cu Adevărat că Dumnezeu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine îl neagă pe Dumnezeu și are dubii in existența sa își neagă propia viața și propriile săle fapte cine îl neagă pe Isus pentru toate faptele să-le Adevărate pe care le-a făptui pentru noi cu Adevărat își neagă existența pe lumea asta. Trebuie sa fi un om enorm enorm de orb sa ai ochii și să nu crezi atâtea fapte lăsa pentru noi săle vedea săle știm și săle urmăm și ascultăm de ele căci ne sunt lăsate pentru binele Nostru sa fim in continuare oamenii cu sufletul și inima Adevărat sa nu ne batem joc de sufletul și inima noastră săle întunecăm si murdărim...

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e vorba sa fie o "dovada a existentei" lui Iisus ca oricum dovezi ca e o persoana istorica avem destule. Problema e dacă e fals sau real. Și tind să cred că e real.

| T0Teu a răspuns:

Eu nu cred ca e giulgiul adevărat, dar cine stie?