| Last13Lucky a întrebat:

Chiar credeti ca va veni sfarsitul lumii pentru ca pe mine unul ma cam pus pe ganduri si imi este putin frica:-s

Răspuns Câştigător
| d1onn5o a răspuns:

Tot ce afla lumea(si prin lume ma refer la toti oamenii)nu are cum sa fie adevarul.Adevarul este tinut secret.Imagineaza-ti ce s-ar intampla daca stirile chiar ar confirma ca va fi in curand un sfarsit al lumii.Toti s-ar panica, ar fi haos, ceea ce cei de la conducere nu vor.Asa ca, treaba asta cu 2012 este un alt mijloc de a face bani buni.

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta ca va veni.Dar nu stie nimeni cu exactitate cand va avea loc acest eveniment.Citeste Apocalipsa ca sa vezi ca traim zilele de pe urma.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cand va veni sfarsitul lumii am sa-l chem pe Iisus la o partida de blackjack impreuna cu Zana Maseluta si Mos Craciun.

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Eu sper ca daca vine, macar sa fie misto, gen:
http://www.youtube.com/watch?v=DDVH0OxrOYQ
@d1onn5o ti-am dat din greseala stupid, scuze!

| Hombre a răspuns:

Ma doare-n flex oricum am pile puse sus, pe Ema si prea sfantul @Fumaretul.Voi o sa ardeti in iad iar eu cu Ema voi face ghidusii in jacuzzi iar Fumaretul va sta cu coa*ele in cristelnita plina cu ghiata sa nu i se umfle si ne va ventila cururile incinse.

| DreamAutopsy a răspuns:

Mi-e lene să scriu un roman...deci,NU, nu vine nici un sfârșit.
Sfârșitul e atunci când mori, avem fiecare propria apocalipsă laughing

| bluebios a răspuns:

Stai calm ca nu vine.

| bluebios a răspuns:

Stai calm ca nu vine.

| sL0boz a răspuns:

Sa vina.

| Nes7eA a răspuns:

@d1onn5o si cum ar putea ei sa faca bani din chestia asta? te rog raspunde!

| Cristianne a răspuns:

Ce sfârșit zici? Ăla al Nutellei? A fost demultoh go on

| compaq15 a răspuns:

Si daca vine, Romania nu moare, pentru ca suntem cu 200 de ani in urma. deci, vom trai :*

| AoiTori a răspuns:

Nu pote spune nimeni cand va fi acest eveniment. Citeste apocalipsa di biblie. Si mie imi e putin cam frica de sfarsitul lumiii, dar nu stie nimeni cand va veni. PATE VENI SI MAINE! "Atata timp cat esti credincioasa nu are de sa te sperii. Domnul stie momentul potrivit cand sa ne judece!" Asa imi spunea mereu bunicul meu.

| Last13Lucky explică:

Funnybunny nu am cum sa fiu credincioasa pentru ca sunt baiat poate credincioshappy

| danutz24 a răspuns:

Totul e posibil si uite cateva motive bune...calendarul mayasilor...(nu stiu daca am scris binelaughing ) trecem in galaxia 7 cica, ni se modifica celulele din corp, electricitatea va fi la pamant, astea le-am auzit.Eu totusi cred, in fiecare zi vad ora 20:12 straight face

| meastylin a răspuns:

Apoi nu trebuie sa iti fie frica pentru ca asta zic credinciosi ca o sa vina da nici nu se stie eu nu cred in asemenea chesti

| puscasul a răspuns:

Nu va fi nici un sf. al lumi dar... nici IISUS HRISTOS nu stie ci TATAL LUI DUMNEZEU. Dar pana la sf lumii trebuie sa se implineasca niste propoade care sunt 7 si dau inplinit doar 4 si cele 3 sunt : venirea celor doi sfinti pe pamnt (nu le mai stiu numele), venire satanei pe pamant si Dumnezeu. Si trebuie sa se implineasca acelea casa fie sf lumi.Si nu vom muri atunci. Lasand Iisus Hristos curcubeul cand a fost Noe, inseamna ca nu va mai omora oameni. Sper ca te-am ajutat. Sper ca te-am ajutat sa nu-ti faci ganduri rele.

| NoInteres a răspuns:

Eu. nu stiu ce sa cred. dar sa stii ca eu ott ce visez se intampla... si. am visat ca veni sfarsitul lumii. in vis m-am uitat si in calendat si arata 21.12. 2011 deci eu O_O
era ora 18:30. si atunci incepu sa se cutremure pamantul. cred ca va fi.

| Kataloasa a răspuns:

Cred ca va veni sfarsitul lumii. Insa nu cred ca stie cineva ziua in care va veni. Pe 12. 2012 se termina calendarul mayasilor si se spune ca atunci se va sfarsi toti. Apocalipsa nu inseamna ca murimbig grin inseamna ca mentalitatea oamenilor se va schimba radical. Si mie mi-a fost foarte teama de poveastea cu sfarsitul lumii dar am citit mul despre asta si am gasit un raspunshappy... asa ca nu iti face griji nu vom murilaughing)

| claudyupkz a răspuns:

Sfarsitul lumii nu va veni cand un "destept" se apuca sa zica la lume ca a facut el nu stiu ce calcule manevre etc.,si se dovedeste ca in data de x va fi, asta este o schema a unor oameni foarte manipulatori care te fac sa crezi ca intr-adevar va veni si tu sa renunti la bunuri si sa le donezine lor, intr-o fraza sfarsitul lumii va veni cand vrea Dumnezeu.