| Ecea a întrebat:

Chinezii nu cred in Dumnezeu.
Credeti ca o sa mearga toti in iad?
Sau o sa fie judecati de zeul in care cred ei?

52 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns (pentru Ecea):

"La ei pamantul are 2000 de ani l-a creat dumnezeu si nimic mai mult"
La cine puisor are pamantul 2000 de ani, ca ma uimesti cu inteligenta ta.

| Angel0 a răspuns:

"Chinezii nu cred in Dumnezeu."
Unde ai trait frate pana acum, in padure?
Daca un singur chinez crede in Dumnezeu, afirmatia ta este falsa.
Invata sa te exprimi mai bine.

PS. 80% dintre chinezi sunt credinciosi.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mi se pare interesanta ideea! Cred ca ii astept pe toti chinezii sa moara, sa ajunga in iad, pentru ca, la cati sunt, o sa se aglomereze asa de rau iadul ala, incat n-o sa mai fie loc pentru nimeni altcineva.

| edward1999 a răspuns:

Nu exista alti zeii, doar dumnezeu
Iar la partea cu judecata, asta o stie doar dumnezeu
La cat este de milos si buna,, S-ar putea sa-i ierte

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Chinezii daca vor isi fac singuri zeul, iadul sau raiul dupa preferintele lor. laughing La cat sunt de avansati in tehnologie.

| KlaraWeiss a răspuns (pentru Ecea):

Se prea poate sa traiesc degeaba. Nu fac nici pe departe toate lucrurile bune pe care ar trebui sa le fac si nici nu renunt la anumite lucruri rele pe care nu ar trebui sa le fac. DAR imi pare bine ca traiesc. (caci se putea foarte bine la ora asta sa nu mai exist). Am vazut ca mi-ai dat "stupid" la raspunsul dat lui anka89 "Draga mea, Buddha NU a existat inaintea lui Iisus Hristos." Cu ce n-ai fost de acord: cu faptul ca Dumnezeu exista sau cu faptul ca e mai vechi de 2000 de ani, cum credeti voi? Am vazut ca raspunsurile care explica dogmele crestine primesc nenumarate voturi "stupid". Ma intereseaza mai mult parerea lui Dumnezeu decat a voastra, sincera sa fiu. Desigur, s-ar putea ca El sa aiba aceeasi parere ca am trait degeaba (dar nu din motivele pentru care o spuneti voi), sper doar sa nu fie chiar asa. O zi minunata!

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Tovarase capitan! Dar de ce nu aduci in discutie si celelalte zeitai? Lumea asiatica este politeista. Mai multi zei in cazul in care nu stiai. Hai sa vorbim de zeul soarelui sau alti zei care sunt mult mai vechi decat " dumnezeu ".

| Ecea explică (pentru KlaraWeiss):

Inainte sa ma mai acuzi de ceva, tin sa te anunt ca eu nu ofer voturi si funde, las calculatorul sa aleaga.
Ai inteles totul gresit.Nu eu sau noi suntem aia care credem ca pamantul are 2000 de ani, ci voi, deoarece aveti istorie doar de 2000 de ani.
Chinezii au de 5000 de ani,ei nu au Iisus, nu au cele zece porunci, au alte reguli total diferite de ale voastre.
Darwin spunea : "Un om care îndrăzneşte să irosească o oră din timpul său nu a descoperit încă ce înseamnă viaţa."

Voi pierdeti cam multe.
Oricum nu imi pari prea inteligenta ca sa intelegi asta.

| Birjaru a răspuns:

Religia care inregistreaza cea mai mare crestere in lume e islamul. Poate ca in China din 1300000000 pot sa fie 100000000 religiosi din care cateva zeci de milioane crestini, proportiile se pastreaza, chiar n-are rost sa dai crezare intrigilor popesti

| KlaraWeiss a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Intrebarea era despre crestinism. "Chinezii nu cred in Dumnezeu". Raspunsul meu a fost ca sute de milioane de chinezi cred in Dumnezeu si in fiecare zi numarul lor creste cu cateva mii. Iar cat despre zeii despre care vorbesti, noi (crestinii ortodocsi si nu numai) credem ca nu exista. Nu, nu sunt mai vechi decat Dumnezeu, din moment ce Dumnezeu a creat Universul. Stiu ca nu crezi, e treaba ta. Si da, stiu ca lumea asiatica e intr-o proportie majora politeista, inchipuie-ti! "Cei mai multi chinezi sunt politeisti si nu cred in Dumnezeu" era corect formulat. "Chinezii nu cred in Dumnezeu" e cat se poate de fals. Gandeste-te ca numarul crestinilor din China depaseste de 2 ori populatia intregii Italii (de pilda). Numai bine! (Nu sunt capitan, nici tovarasa nu am fost)

| Ecea explică (pentru KlaraWeiss):

Am impresia ca vorbiti in necunostinta de cauza.
Nu stiu ce sondaje ai vazut tu, dar adevarul este cu totul diferit.
Eu iti vorbesc din realitate, am peste 30 de amici chinezi, am lucrat cu ei si nu nici unul din ei nu credea in Dumnezeu.Mi-au explicat credinta lor si religia lor apoi mi-au spus ca exista cativa oameni in china care intr-adevar cred in Dumnezeu, dar au anumite motive.Cum sunt Martorii lui Iehva la noi asa sunt credinciosii lui Dumnezeu la ei.
Au spus ca si ei se roaga lui Buddha dar nu ca noi.
Eu nu cred afirmatia ta referitoare la numarul crestinilor din China depaseste de 2 ori populatia Italiei. Exista posibilitatea, nu te contrazic, dar la cat de mare este China probabil cei care cred in Dumnezeu pe acolo sunt emigranti sau turisti.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Pai dumnezeu a creat universul in mintea ta aia ingusta. Dar pentru alte religii nu dumnezeu le-a creat! Dumb ass! De aici dovada ca voi crestinii aveti orizonturi foarte mici.

| Ecea explică (pentru Angel0):

Nu are rost sa imi pierd timpul cu tine. Poti intelege ce doresti si poti trage orice concluzie.
Parerea ta pentru mine = 0

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru Ecea):

Ecea dixit:
"Nu eu sau noi suntem aia care credem ca pamantul are 2000 de ani, ci voi, deoarece aveti istorie doar de 2000 de ani."

Esti incuiat rau baiete.
Cum 2000 de ani ma retardatule?
Daca este sa ne luam dupa Biblie sunt 6000 de ani.
Esti cel mai incult ateu de pe site.

| Ecea explică (pentru Angel0):

Ce spun eu si ce intelegi tu.
Nu are rost,nici nu iti mai raspund, este ultima data cand te bag in seama.
Nu cred ca ai tu ani cata scoala am eu, apropo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

in tara lor exisa Budisti ei cred in zei nici de cum in Dumnezeu... dra pana la urma. numai un Dumnezeu e singurul in lume. chit ca uni zic ca nu cred ca sunt ateii sua nu stiu ce tot cred in Dumnezeu cine cred ca ii ajuta in viata cine credeti ca te ajuta cand ai nevoie cine decat Dumnezeu happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste Biblia si ai sa vezi ca e total diferit de ceea ce crezi...e un loc de chin etern in care "focul nu se stinge si viermele nu moare"

| Fanatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios?, laughing nu vrei sa mi-o citesti tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fanatic):

Nu are rost...trebuie sa o faci tubig grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.
Daca vrei sa ajungi in RAI

| Ecea explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pai da, dar... sunt convins ca nu exista rai... de ce as vrea sa ajung intr-un loc in care nu cred ca exista?