| Ecea a întrebat:

Chinezii nu cred in Dumnezeu.
Credeti ca o sa mearga toti in iad?
Sau o sa fie judecati de zeul in care cred ei?

52 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Si acum prostii or sa curga garla cu tot felul de raspunsuri de oameni incapabili laughing

| Fanatic a răspuns:

Nu conteaza in ce crede, conteaza cum crede

| Ecea explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Asta era si ideea.
Cand ma plictisesc si am chef sa mai rad si sa ma uimesc in acelasi timp mai pun cate o intrebare pe aici.
Super tare, am recomandat la multa lume acest site, mi se pare mai tare decat unul de bancuri.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Fanatic):

Sa mori tu? Poate ca tu esti ateu ca si noi... dar un " crestin " nu o iti zica nici o data asa ceva! Stai asa ca Ema e pe vine laughing Ne baga ea teoria cacatului prajit pe ambele parti si bagat la cuptor, si ne lamureste pe toti!

| raluca250 a răspuns:

Eu sincer chiar habar n`am

da ne`1a zis profu` de religie [care e preot] k cica fiecare religie are dumnezeul ei thinking

| teodoryo a răspuns:

Nu.pentru ca zeul lor nu exista.dar nu-s bagati neaparat in iad.depinde de comportament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem crestini; prin urmare credem ce scrie in Biblie...asadar, conform Bibliei, cei ce nu cred in Dumnezeu si nu traiesc dupa cum El doreste, vor ajunge in iad in urma Judecatii.

| Maidanezul a răspuns (pentru Ecea):

Ecea explică (pentru Ucigasuldeprostie)
Asta era si ideea.
Cand ma plictisesc si am chef sa mai rad si sa ma uimesc in acelasi timp mai pun cate o intrebare pe aici.
Super tare,am recomandat la multa lume acest site, mi se pare mai tare decat unul de bancuri.
@Domnul Maidanez ------------@Ecea
Eu zic sa nu patesti ceva de atita ris, poate ai mincat ciocolata chinezeasca si nu era bine tradus prospectul sa nu fi luat ciocolax
Ia uite analfabetul functional ride si se uimeste singur de el insusi ca altii se feresc de el.Bre vezi ca" uimirea de sine de balamuc tine"
Bre sa dai fuga la OSIM sa brevetezi harneala asta "Chinezii nu cred in Dumnezeu." vezi sa iei un bon de ordine ca este coada de 1 km =1000 m si 90% sunt de pe TPU.

| Ecea explică (pentru Bia_8599):

Sa te luminez si pe tine, esti proasta.
De Buddha ai auzit?
Cam 90% din populatia chinei crede in el.
Hai sa vedem ce este acest Buddha.
Budismul este o religie și o filozofie orientală având originea în India în secolul al VI-lea î.Hr. și care s-a răspândit ulterior într-o mare parte a Asiei Centrale și de Sud-Est. Se bazează pe învățăturile lui Gautama Siddhartha (Buddha Shakyamuni), un gânditor indian care se crede că ar fi trăit între 563 î.Hr. și 483 î.Hr. De-a lungul timpului, budismul a suferit numeroase scindări, în prezent fiind o religie foarte divizată, fără o limbă sacră comună și fără o dogmă strictă, clar formulată.

Budismul aparține grupului de religii dharmice alături de hinduism și de jainism, păstrând o puternică influență a elementelor constituente ale acestor două religii. Mai este numit și „Buddha Dharma", ceea ce înseamnă în limbile sanscrită și pali (limbile textelor antice budiste) „învățăturile Celui Luminat".

Cine este Buddha?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Budha
Aici ai totul.

Budha si Dumnezeu sunt 2 lucruri total diferite.
Nu au nici o legatura intre ei.
Au istorie de 5000 de ani chinezi, nu ca noi de 2000.

Nu mai incercati sa credeti ca sunteti destepti daca bubuiti de prosti.

Eu nu prea ma insel in afirmatiile mele.

| Ecea explică (pentru Maidanezul):

Nu am inteles nimic din ceea ce ai vrut sa spui, dar instinctul mi-a spus ca nu vroiai sa imi pui o acatista de bine.
Si apropo, se scrie "Ras" nu "Ris" analfabetule.Se scrie cu I doar la inceput de cuvant.

| Maidanezul a răspuns (pentru Bia_8599):

Budismul este o religie și o filozofie orientală având originea în India în secolul al VI-lea î.Hr. și care s-a răspândit ulterior într-o mare parte a Asiei Centrale și de Sud-Est. Se bazează pe învățăturile lui Gautama Siddhartha (Buddha Shakyamuni), un gânditor indian care se crede că ar fi trăit între 563 î.Hr. și 483 î.Hr. De-a lungul timpului, budismul a suferit numeroase scindări, în prezent fiind o religie foarte divizată, fără o limbă sacră comună și fără o dogmă strictă, clar formulată.
Nu mai osteni mina de pomana analfabetul functional nici cu macaraua Kraz Ruseasca nu il tragi la mal.Ela are in cap numai metin si D/S si astea cintaresc ca mercurul, Mai repede scoti cu macaraua Stejarul din Borzesti si nu poti clinti un analfabet functional. Astia merg cu baterii ca iepurele de la duracell au bateria plina fug pe miriste se goleste bateria cad in sunt si asteapta o baterie noua sa fuga din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooooffff.si tu brutus? ma ecea? tocmai tu ma pui asemenea intrebare? offf moare si rubrica religie.mi s-a oprit raspunsul in deste.nici nu pot sa-i dau drumul fiindca inca nu pot crede ca tu ai intrebat.te plitisesti asa-i? mi-e mila da tine.si de saracii chinezi.confucianistii.

| Maidanezul a răspuns (pentru Ecea):

@Domnul Maidanez Raspunde ----@AFEcea
AF= analfabet functional chiar daca ai datele ai capul plin de inteligenta ca becul vidat.AF cind vrea sa se uimeasca se uimeste pe el insusi el centreaza el executa "Cand ma plictisesc si am chef sa mai rad si sa ma uimesc in acelasi timp "Ai tras si tu un joint si faci ca ursul in lant fraierule
O sa repet pina va vine mintea la cap si o sa sariti pirleazul din analfabeti functionali --->oameni normali
Tu esti in stadiu incipient uite o clasificare pe puterile tale :
Pai analfabetul functional conform definitiei cind nu pricepe un lucru simplu zice ca toti sunt nebuni ca nu sunt asemeni lui.Tu mergi ca jucarelele cit ai arcul intors faci si tu niste lucruri simple cind se descarca arcul esti paralizat =analfabetul functional cu cheie si arc.
-Daca pui baterii duracell si un motoras electric de 3V cc alergi pe miriste ca iepurele din reclama duracell=analfabetul functional cu baterie
-. Daca pui acumulatori sa dea energie =analfabetul functional cu acumulatori si incarcator ca mobilul.
-Greu la deal greu ca "analfabetismul functional" combinat cu metin si farmerama =mai greu ca mercurul Nici cu macaraua Kraz Ruseasca nu va salta omul peste gard

| Maidanezul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia uite dialogul intre doi analfabeti functionali
Ecea explică (pentru Ucigasuldeprostie):
Asta era si ideea.
Cand ma plictisesc si am chef sa mai rad si sa ma uimesc in acelasi timp mai pun cate o intrebare pe aici.
Super tare, am recomandat la multa lume acest site, mi se pare mai tare decat unul de bancuri.
@Maidanezul am citit eu multe narozenii la viata mea dar asta nu are egal "sa ma uimesc in acelasi timp " adica el centreaza el executa Alearga de unul singur in jurul blocului si iese pe locul 2. Stai ca aici este si o gaselnita ca asta este,,, fara pereche dar mai aduce si pe altii care sunt,,, facuti gramada. Specimenul asta o fi o capetenie ca il vad imbracat in piei de oaie cu bita la spinare abia articulind acolo ceva. Concluzie AF poti sa ii dai resursele informationale din lume si nu stie ce sa faca cu ele.

| Maidanezul a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

@Ucigasuldeprostie a răspuns:
Si acum prostii or sa curga garla cu tot felul de raspunsuri de oameni incapabili
@Domnul Maidanez
Ia uite cine a inviat si face ca ursul in lant bravo tu ne faci pe noi girla de prosti, frumos din partea ta. Baiat educat care da de 12 ori pe an la scoala
si atunci numai cu carnetul sa ia note.Ia uite ita inteligenta capul plin de minte ca becul vidat, sa nu te deochi ingerasule.Tu esti tipul de analfabet functional care nu il mai tragi la mal.Cu macaraua Kraz Ruseasca pot scoate Stejarul din Borzesti dar metinul si farmerama din mintea ta nu ca am mai incercat si am rupt cablurile de otel de la macara. Radacinile sunt infipte ca plopul de 100 de ani nici cu atomica ruseasca nu le clintesti.Eu zic sa te potolesti si sa te duci la locul tau la T/A ca faci umbra de pomana pe la Religie.

| ViezurE a răspuns:

Înseamnă că iadul va fi plin...şi vor mânca orez şi peşte crud.

| Bia_8599 a răspuns (pentru Ecea):

Stiu de Budha, stai linistit, cred ca te-ai chinuit degeaba sa scrii atat, dar poate prinde bine la altcineva. Multumesc oricum ca ai vrut sa stiu mai multe, dar asa e cand nu ma cunosti, si poate nu am raspuns nici eu chiar bine, trebuia sa precizez ca sunt si care cred in Dumnezeu nu numai in Budha; dar m-am referit ca sunt multi chinezi care cred in Dumnezeul adevarat, in Isus Hristos care a murit pe cruce si a inviat, au si Biblia tradusa in chineza. Intrebarea a inceput cu ¨ chinezii nu cred in Dumnezeu¨ ca si cum ei nu au auzit de Dumnezeu, dar cred ca majoritatea au auzit de El pentru-ca nu degeaba merg acolo o multime de misionari care sa le vesteasca Cuvantul lui Dumnezeu, dintre care si cunosc cativa apropiati, de aceea (si nu numai) crede-ma, cunosc bine China si cine este Budha.

| KlaraWeiss a răspuns (pentru Bia_8599):

Ai dreptate. Am auzit ca zilnic devin crestini cateva mii de chinezi. Am inteles ca sunt peste 23 de milioane de crestini in China "„Biserica din China cunoaște o creștere spectaculoasă, nemaiîntâlnită", afirmă Mathews G. Chunakara, directorul pentru Afaceri Internaționale și Mărturie Publică din cadrul Consiliului Mondial al Bisericilor.
„Nu e vorba doar de săracii pe care îi vedeți în biserici. Chiar și bogații și oamenii educați îmbrățișează creștinismul. Dovadă sunt Beijing și Shanghai. În timp ce creștinismul moare în Apus, Dumnezeu aduce o renaștere spirituală în țările lumii a treia, în India sau China", a afirmat Chunakara într-un interviu acordat publicației indiene Christian Today."

| Bia_8599 a răspuns:

Matei 24:14 Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfîrşitul.

Deci ziua venirii Domnului va fi atunci cand Cuvantul lui Dumnezeu va ajunge in orice colt al lumii, ca nimeni in ziua judecatii sa nu aiba vreo scuza.

| Bia_8599 a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Multumesc pentru sustinere, asa e...

| anka89 a răspuns (pentru Ecea):

Sa fi sigur ca ai sa te uimestilaughing

| KlaraWeiss a răspuns (pentru Bia_8599):

Dar, din pacate, am auzit ca mai sunt inca 100 de milioane de crestini nerecunoscuti oficial de stat si persecutati? Nu-mi vine sa cred ca s-a ajuns iar la biserici in catacombe crying

| anka89 a răspuns (pentru Ecea):

Ai indraznit sa scrii ca asa ceva ca ar fi existat inaintea lui Dumnezeu? vai si amar de tine va fi acum cand va incepe acei"foarte credinciosi" sa te umple de comentarii si normal.au sa te judece.Ei nu pot gandi ca Buddha a existat inaintea lui Iisus.Am sa rad de data astalaughing Si eu cred in Dumnezeu, dar cred si in stiintahappy

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Maidanezul):

Tu o sa fi domn cand or sa imi creasca mie fire pubiene de aur pe scrot! Cat despre raspunsul tau nici nu imi mai bat capul ca neuronii mei sunt deja plictisiti de prosti ca tine. Daca doreai sa dai dovada de inteligenta, ii raspundeai omului la intrebare. Dar vad ca esti prea ocupat sa te joci cu macarale... probabil si cu puta in tarana. Ai grija sa nu faci infectie. Seara buna!

| KlaraWeiss a răspuns (pentru anka89):

Draga mea, Buddha NU a existat inaintea lui Iisus Hristos. Inaintea intruparii sale, da; inaintea crestinismului, da. Dar NU inaintea lui Dumnezeu Fiul, care s-a Nascut din Tatal "mai inainte de toti vecii" asa cum zice Crezul. Ai citit Crezul? Cum sa existe Budha inaintea lui Dumnezeu, cand Dumnezeu e cel care a facut lumea si tot ce exista? Ori imi pare mie, ori tu crezi ca Dumnezeu a aparut acu' 2000 de ani?

| KlaraWeiss a răspuns (pentru anka89):

O, pai sa stii ca si Sfantul Luca al Crimeei (savant, mare chirurg si om de stiinta, lui ii datoram inceputurile anesteziei si ale carui studii privind chirurgia septica au salvat nenumarate vieti) credea si in stiinta. Si au mai fost Sfinti savanti Numai in anumite capete destepte cele 2 se exclud.

| Bia_8599 a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Da, sunt multi persecutati, cu timpul urmeaza si la noi in tara, ma astept, sunt vremurile din urma, Scriptura se implineste. Dumnezeu sa ne ajute sa fim tari in credinta.

| Ecea explică (pentru anka89):

Ma tin bine,am argumente solide si nu cedez.
Sa ma judece,e normal, fiecare este dumnezeul lui si are propriile lui reguli.
Multe lucruri au existat inaintea lui Iisus, doar ca marea majoritate nu pot accepta asta.
La ei pamantul are 2000 de ani l-a creat dumnezeu si nimic mai mult.

| Ecea explică (pentru KlaraWeiss):

Ti-ai irosit timpul tau pentru a memora porcariile astea?
Asta spune multe despre tine.
Mai exact, traiesti degeaba.