| fllu07 a întrebat:

Cine este Arhanghelul Mihail?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Se refera la persoana Domnului Hristos.
Mica-El -vine din limba greaca si se traduce: "Cine este ca El" -adica "cine este ca Dumnezeu".
Mihail este un nume al lui Hristos; nu îngerul cel mai important, ci Domnul îngerilor.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un înger de cel mai înalt rang.

| BogdantheDreamer a răspuns:

"Şi în cer s-a făcut un război. Mihail şi îngerii lui s-au luptat cu balaurul. Şi balaurul cu îngerii lui s-au luptat şi ei, dar n-au putut birui; şi locul lor nu li s-a mai găsit în cer. (Apocalipsa 12:7-8 )"

| fllu07 explică (pentru BogdantheDreamer):

Asta am citit si eu.

| Mtoni a răspuns:

Un suflet de om care a trăit pe pământ acum 100.000 de ani iar acum este înger în Rai.

| fllu07 explică (pentru Mtoni):

Cum îti argumentezi răspunsul?

| Mtoni a răspuns (pentru fllu07):

Am auzit un medium care comunica cu El în limba engleză. Vorbea despre cataclismele ce au fost și vor fi pe Pământ.

| fllu07 explică (pentru Mtoni):

Si ce legătură au cataclismele care au fost si care vor fi cu Arhanghelul Mihail?