| AdrianBica a întrebat:

Citez: "Dupa pasapoartele biometrice, vor urma cipurile implantate sub piele!", numarul "666".

Semnele Sfarsitului lumii:
- convertirea poporului la crestinism.
- caderea multora de la credinta amagiti de proroci mincinosi;
- inmultirea razboaielor si a vestilor despre razboaie;
- Mari catastrofe in natura;
- antihristul;
- venirea lui Enoh si Ilie;
- aratarea pe cer a semnului Sfintei Cruci;
- venirea Domnului.

Citez din Apocalipsa Sfântului Ioan Teologul:
"
15. Şi i s-a dat ei să insufle duh chipului fiarei, ca chipul fiarei să şi grăiască şi să omoare pe toţi câţi nu se vor închina chipului fiarei.
16. Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
18. Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.
"
Ce parere aveti?

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie numarul 666 este in legatura cu imperfectiune accentuata si numarul 6 avea legatura cu dusmanii lui Dumnezeu.

| Kaℓi a răspuns:

Cica ar fi teapa... si ca de fapt, numarul e 616 big grin

| relian a răspuns:

Ce parere sa am decit ca nu e nimic adevarat.Au fost razboaie mari deja 2 mondiale si nu s-a intamplat nimic asa ca nu vad de ce sa se intimple acum sau in viitor.Astea sint povesti de atras prostimea sa citizeze la biserica sa umple punga popei sa-i faca pe aia fericiti. Daca ne uitam deja unia isi si zic preafericitul parinte.Auzi ce titulatura si-a luat omu.Asta e bataie de joc, pur si simplu sfideaza pe aia care lau facut fericit. Daca nu esti si fudul nu esti prost destul, parca ceva de genul asta se spune.Ce sint alea pasapoarte biometrice? Scuze ca intreb.Referitor la cipruti implantate sub piele cum zici nu crecd ca or sa fie chestii de genul asta. Poate doar cine o sa accepte din motive de securitate si alte chestii dar nu cred ca se pot baga asa ceva obligatoriu.

| Mădă0611 a răspuns:

"18. Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase."
Of, si cine a priceput? "este număr de om". Ia cauta in istorie sa vezi ce om facea pe dracu' in acea perioada. Nu e cumva unu Nero?
Ebraica: NRON QSR (Nero Caesar) - N=50, R=200, O=6, N=50, Q=100, S=60, R=200 = 666/greaca: NRO QSR - N=50, R=200, O=6, Q=100, S=60, R=200 = 616.

| Zenit313 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu crezi ca o sa ia in considerare ceea ce ai spus?!
Nici daca ii teleportezi in timp, tot nu o sa creada!

Ei omoara adevarul, daca adevarul le omoara credinta!
Eu nu cauta raspunsuri, ei vor autoconvingere! straight face

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenit313):

De acord cu tot ce zici, mai ales cu ultima parte, pe care am observat-o si eu cand se tot lauda ca ei cauta raspunsuri la intrebari si nu se conformeaza cu "crede si nu cerceta". :))
http://i.imgur.com/7qDBkdu.jpg
http://i.imgur.com/GDlA0.jpg :))
Cireasa de pe tort: http://i.imgur.com/plOVg.jpg

| Zenit313 a răspuns (pentru Mădă0611):

Mi-ai facut ziua mai fericita! rolling on the floor))

| AvalohAlyn a răspuns:

Sfanta Scriptura a prezis multe si s-au intamplat.De aceea sunt convins ca asa se va intampla.Hristos este Calea, Adevarul si Viata

| mentholinks a răspuns:

Banuiesc ca fiara ar trebui sa-si schimbe planurile din moment ce Ioan teologu i le-a deconspirat si de ce nu chiar si numele sau numarul. Dar daca n-ar face-o poate ca lucreaza mana-n mana. Totusi, sa traiesti panicat din pricina unui numar mai bine nu traiesti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru mentholinks):

thumbs up pentru ultima parte, si daca spui cuiva ca e limitat, se supara. "666. BOO!"

| WhatheWow a răspuns:

Ca esti un geniu!

| WhatheWow a răspuns:

Eu nu stiu de unde atata fatalitate la crestinii astia; de-as fi in locul lor cred ca, nu stiu, m-as sinucide sa scap de griji! laughing

| AdrianBica explică (pentru WhatheWow):

Putina atentie la aceste video-uri, ceva care pe mine poate ma "marcat":

http://www.youtube.com/watch?v=Xytp5K-LVUU

http://www.youtube.com/watch?v=q3J8GYoke24

Fiti atent la sofisme!;)

| Narfundo a răspuns:

Te felicit.Ai funda

| Zenit313 a răspuns:

O mare prostie...

| SmexyBoy a răspuns:

E biblia ortodoxa.
Deci Apocalipsa, inseamna revelatie in lb. greaca!

Aceasta carte se traduce... din cate am inteles, impreuna cu cartea lui Daniel.

| AdrianBica explică:

Esti bolovan laughing