| AvalohAlyn a întrebat:

Considerati ca exista oameni cu har divin? De genul parintelui Arsenie Boca? Poate fi un om inzestrat cu har de la Dumnezeu? Argumentati

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Poate exista tot ce vrea Dumnezeu sa existe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Ca de exemplu?

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

O sansa pentru mantuire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

;)) Hmmmm...:-?
Asta are legatura cu mantuirea?
Daca da ma bag si eu :))
https://www.facebook.com/......721803649/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate fi inzestrat cu har divin ca de exemplu Preafericitul Daniel :

http://i.imgur.com/4eOhYEi.jpg

Boca este...·$%$/%&($($/(·(

| Oxymorone a răspuns:

Nu,as argumenta, dar filmul PK o face mai bine.

| corinelmik a răspuns:

Eu cred ca da.Atat timp cat ajuta oamenii si ii invata lucruri bune si vindeca pe unii dintre ei cred ca e trimis al lui Dumnezeu.Nu poate sluji la doi stapani.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne inchinam in fata celor cu har sau la moastele lor sau icoane.