| Buresbista123 a întrebat:

Credeti ca in viitor toate religiile se vor uni si va fi decat o religie o singura zeitate pe planeta pamant sau vor disparea complet sau poate va fi la fel ca acum, eu vorbesc de sute poate chiar mii de ani?

16 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti garantez ca in curand (cativa ani) vor fi doua religii pe pamant. Oamenii vor crede fie in Dumnezeu fie in antihrist. Cat dsepre sutele si miile de ani despre care vorbesti tu... cred ca va veni sfarsitul lumii mult mai devreme.

| Buresbista123 explică (pentru William):

Dz e diavolul, el a creat totul dupa chipul si asemanarea lui, el controleaza totul deci...

| William a răspuns (pentru Buresbista123):

Ma intreb daca tu iti dai seama ce spui.

| Buresbista123 explică (pentru William):

EU imi dau seama, dar tu poti intelege ceea ce eu am spus?

| OOOLEOOO a răspuns:

Suntem prea multi ca sa avem o singura ideologie.

Diversitatea in religie ma distreaza si ma fascineaza extrem de mult...nu inteleg de ce cineva ar vrea sa se sfarseasca.

''Cum a fost la inceput asa va fi si la sfarsit''
-Bob Marley

| Buresbista123 explică (pentru OOOLEOOO):

Depinde ce intelegi prin inceput si sfarsit dar ai ceva dreptate, e putin probabil sa fie o singura idee in mintea omului...

| danay72 a răspuns:

Va fi o singura religie care va fi condusa de regatul lui Dumnezeu, fiind un paradis pamantesc. Daniel2:44,Isaia11:6-9

| Nucreeed a răspuns:

Sa se uneasca toate religiile n'ai sa vezi(unele lucruri chiar sunt imposibile)straight face
Sa dispara toate religiile...normal ca o sa dispara big grin...

| BlackSulphur a răspuns (pentru Nucreeed):

Optimisti suntem, dar hai sa ramanem realisti. Adica, tot or sa fie niste oi care inca vor crede, indiferent de ceea ce le zici!

| Miauti a răspuns (pentru Nucreeed):

Daca o luam din antichitate putem observa ca si o anumita religie poate renaste in alta forma. Ca de exemplu crestinismul care a copiat din x alte credinte.

Cel mai mult ma intereseaza care supravietuieste si care detine adevarul.

| sublime89 a răspuns:

Spre binele omenirii sper sa se uneasca toti in ateism, si nu intr-o religie.

| Buresbista123 explică (pentru sublime89):

Sa speram si sa actionam, noi astia care traim in realitate trebuie sa incercam sa trezim cat mai multi adormiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antihristul va cere inchinare tuturor oamenilor si prin cipurile biometrice vor fi oamenii manipulati cum nici a visat vreodata vreun om.atunci va fi o singura religie, o singura limba, un singur conducator.o singura limba in sensul ca ne vom intalege instantaneu vorbind fistecare in limba lui.va fi posibil.deja se lucra la asa ceva.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Sa speram totusi ca nu se va ajunge aici...

| miriam18 a răspuns:

Da se vor uni dar acea religie va fi sa crezi in satana si sa ii juri ca il vei urma pana vei muri

| Roadstar a răspuns:

De ce credeti ca incă in Romania ne aflam la nivelul,, Evului mediu''?
cu oameni care cred ca,credinta inseamna sa repeti obsesiv niste rugaciuni sau sa te imbulzesti sa iei apa,,sfiintita''(infuzie la rece de busuioc) -cel mai credincios este cel care crede mai mult, care se duce mai des la biserica,care pupa mana popi mai cu credinta,care pupa mai multe ciolane si parti din corpul unor oameni morti,si care altii i-au declarat sfinti,care pupa mai multe,,icoane'' (tablouri pictate de unii oameni pentru a-si insusii unele sume de bani),inchinaciuni la unele statui facute tot de mana omului,spunerea unor asa zise pacate,unor oameni (asa zisii mijlocitori ai Domnului)care de fapt nu au ABSOLUT nimic in comun cu Divinitatea,ei doar cer cat mai multi bani de la tot felul de (fraieri),, credinciosi'' care de fapt se mint pe ei insasi, etc.etc.Credeti ca Divinitatea are,, pretentia ''de la oameni sa urmeze aceste ritualui? inventate de vechii popi, pentru a-si insusi foloase materiale.Ptr. o nunta sau botez intre 6 mil.si 15 mil.,
pentru inmormantare sare de 5 mil. etc.(indiferent de,, materialul'' omului, ei cer bani si iar bani si fara chitanta, banii intra in buzunarele alea adanci)si asta unde? intr-o tara care in 2013 sunt localitati intregi care oamenii stau la lumina lampii (fara curent electric),copii care mor prin spitale ca nu sunt echipamente, oameni fara locuri de munca care au ajuns fara case, DAR NOI(politicul in cârdășie cu căpușele de popi) CONSRTUIM CÂT MAI MULTE BISERICI!
RUSINE CELOR DIN TAGMA POPILOR!
http://www.trilulilu.ro/......nata-de-ma
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/te-poti-elibera
http://www.trilulilu.ro/......daluri-int
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/din-lumea-cre-s-tina-romaneasca
http://www.trilulilu.ro/......-concluzii
http://www.trilulilu.ro/......in-actiune