| timoteidoi a întrebat:

Credeti ca o scriptura furata de la o alta religie, si interpretata in mod mincinos de hotii care au furat-o, poate fi denumita Sfanta Scriptura?

Daca da, ce este sfant in ea?
Faptul ca a fost furata?
Sau faptul ca a fost interpretata in mod mincinos fata de religia in care a aparut?

Oare nu vi se pare dubios faptul ca nici Dumnezeu si nici Isus nu recomanda niciodata Sfanta Scriptura a religiei crestine, adica Biblia?
Sa fie oare din cauza ca Biblia a fost furata si interpretata in mod mincinos de catre biserica crestina?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu au furat nimic de nicăieri, așa au construit ei religia creștină!

Nimeni nu te obligă Șoimuș ( Soimos), să aderi la creștinism!

Și creștinismul și mozaismul, cu falsul Păcat Adamic, sunt religii incomplete!

Am scris un material numit „ Păcatul Non Creației ", dar ăla trebuie refăcut.

După ce îl voi reface, îl voi copia și pentru tine!

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

Ai vazut ca atunci cand au intocmit biblia au ales doar evangheliile ce le-au convenit lor. Pe restul, la gunoi cu ele. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Nu au ales ce le-a convenit ci ce corespondea intr-adevar invataturi crestini, ca multe avea invataturi sincretiste precum evaghelile gnostice, si oricum din datelele actuale se pare ca astea raspundeau cel mai aproape de timpul lui Isus

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum crezi ca au stabilit ei care erau alea "adevarate" si care erau "false"? Nu crezi ca au fost putin cam subiectivi in alegere? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Eh, e cam greu sa-ti explic eu toata treaba, dar daca chiar doresti sa afli iti trimit un link:http://www.odaiadesus.ro/apocrife.html

Răspuns utilizator avertizat