| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca va puteți deschide mintea si spre alte posibilități?

Intrebarea este si pentru atei si pentru teisti

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ei nu stiu raspunsul, ei cred in iluzia lor. Nu pot sa-si deschida mintea, ca daca era sa fie, era deschisa de la sine de la inceput, asa vor ramane. Daca nu s-a deschis pana acum nu are cum sa se deschida de acu in colo. Am eu un prieten care nu a fost placut de femei, s-a trezit acu la 41 ani sa ia femeie, pai daca nu l-a placutd e la 15 la 40, de ce l-ar place acum? Ca s-au schimbat chestiile in rau nu in bine, a pierdut din atuu-uri ca a mai imbatranit. Aaa, are asa, masina, dar astea nu-s factori atractionali pentru o relatie de calitate cum vrea el.

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Adica? Ce alte posibilitati? La ce te referi?

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ma refer la faptul de a avea o minte deschisa, ma refer in special la teisti care pun intrebari inchise in care ei deja stiu raspunsul

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Dar tot ei spun ca avem o minte inchisa ca nu acceptam ceea ce spun ei fara sa poate dovedi ceea ce afirm, practic ne cer credinta oarba si daca nu acceptam suntem limitati, desigur nici ei nu accepta alte credinte care sunt la fel de ridicole ca ale lor

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai mai, oricine in psihoza fie si foarte slaba, e convins de lumea lui si incearca sa convinga pe altii de asta! E caracteristic mai ales ca lipsesc faptele reale din asta. Ca si ala "dar am microfoane in pereti domne, cum nu?", si incearca sa te convinga ca tu nu zici bine, ca el e de fapt urmarit. Deci sa nu te mire. Solutia este sa nu le mai explicam contra, ca niciodata nu vor intelege.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Ei nu stiu raspunsul, ei cred in iluzia lor. Nu pot sa-si deschida mintea, ca daca era sa fie, era deschisa de la sine de la inceput, asa vor ramane. Daca nu s-a deschis pana acum nu are cum sa se deschida de acu in colo. Am eu un prieten care nu a fost placut de femei, s-a trezit acu la 41 ani sa ia femeie, pai daca nu l-a placutd e la 15 la 40, de ce l-ar place acum? Ca s-au schimbat chestiile in rau nu in bine, a pierdut din atuu-uri ca a mai imbatranit. Aaa, are asa, masina, dar astea nu-s factori atractionali pentru o relatie de calitate cum vrea el.

| Celcestietot a răspuns:

Mereu este deschisa, dar nu pentru minciuni. Voi ateii negați și cu dovezile în față (și nu mă refer numai la capitolul religie).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Deindata ce cineva imi dovedeste instant o sa cred in ce spune.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa iti dovedeasca