| MultPreaInteleptulTractorist a întrebat:

Dintre atei si teisti, sunt agnosticii cei mai destepti?

Răspuns Câştigător
| contαbαndonαt a răspuns:

Sint circumspecti, daca ma pot exprima asa. Ceea ce e bine, mai bine decat teist, ateist ori antiteist, parerea mea.

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Mai "molai" in gandire.

| Lizzu a răspuns (pentru danut):

Serios?
Sunt sigura ca teistii sunt sclipitori happy

| danut a răspuns (pentru Lizzu):

De ce, au pe ei cristale swarovski? Ok!

| Lizzu a răspuns (pentru danut):

laughing happy

| Narcis2007 a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Agnostici nu exista,exista ateii agnostici

lipsa credintei in zeii, lipsa cunoasteri despre existenta zeiilor, ambele se leaga din moment ce nu ai cunostinte nu ai nici credinta logic deci esti si ateu si agnostic ambele in acelasi timp nu separat, de ce nu ai scris si deisti, panteisti si ei fac parte din acel 36 la suta din non religiosi din intreaga lume

| Delmoniko a răspuns (pentru RAY):

Tu redefinesti termenii? Te autointitulezi cum vrei! Sunt agnostici si gata. Cum nu exista termenul de "satanist ateu" sau "ateu teist"

| RAY a răspuns (pentru Delmoniko):

Eu nu redefinesc nimic agnostic lipsa credinteti in zeii deci si lipsa credinteti, daca tu nu ai cunoastere despre zeus ai credinta?

| Delmoniko a răspuns (pentru RAY):

Ce-mi pasa mie de Zeus? Sau de Dumnezeu si toti sfintii?

| RAY a răspuns (pentru Delmoniko):

Era un exemplu

| sublime89 a răspuns:

Agnosticii nu practica nicio religie, ei doar spun ca "s-ar putea" sa existe o divinitate. Agnosticii sunt tot atei, doar ca mai moderati, daca poate exista asa ceva. Degeaba spui "s-ar putea sa existe o divinitate" daca nu practici o religie, nu te rogi acelei divinitati, practic nu ai nicio legatura cu acea divinitate.

| Lizzu a răspuns:

Nu. Doar neutri si impartiali fata de existenta unui "ceva" sau a unei existente dupa moarte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde-ai scos-o p-asta?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru anonim_4396):

Pai agnosticii sunt mai putin impulsivi in a lua o hotarare. Ca omul destept, prefera sa fie sceptici in orice privinta.

| Delmoniko a răspuns:

E papa mai proast ca preafericitul?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Delmoniko):

Mai prost poate, ''mai proast'' nu stiu ce-i aia.

| Polonic1 a răspuns:

Nu.