| sinx a întrebat:

Cum ar arata Pamantul daca nu ar exista nici o religie?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Tu chiar nu conștientizezi că am zis același lucru ca și tine, nu?
Asta am zis și eu că sunt șanse să fie haos dacă nu mai există frică de nimic, mai ales la noi cum avem o țară plină de oameni fără prea multă inteligență.
Ateismul nu e pentru oricine, prostul trebuie ținut sub control, de asta am și zis că n-ar fi bine să nu existe religia, este cea mai bună metodă de a ține prostul sub control, că în închisoare îi place, are televizor și mâncare moca.
Și ăsta nu este un argument pentru existența unui zeu ci un argument pro-religie...

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mitch):

Atunci de ce exista crime/violuri/furturi?

| sinx explică (pentru Mitch):

Pai tu nu omori de frica lui Dumnezeu? Sau din cauza ca nu poti sa faci asta sau chiar daca vrei sa o faci, ti-e frica de puscarie? Care credinta ii determina pe oameni sa fie buni? Ai auzit de sacrificii umane? Ai auzit de razboaie religioase? Ai vazut ce se intampla in SUA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mitch):

De ce conform unui studiu Romania e prima la capitolu hotie/crime/violuri/coruptie daca toti sunt crestini mai da si tu la ora 5 la pro tv cea mai violenta tara din europa de est tara

| 220V a răspuns (pentru MKV):

Ca tampit esti, adevarul ca acum nu se mai razboieste nimeni asa putin, de aia al doilea razboi mondial a fost cel mai mare si s-a intamplat doar acum 71 de ani si acum sunt toti asa de pasnici...imediat o sa inceapa si al treilea razboi, bineinteles, o sa inceapa cu voia lui doamne, doamnerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Sal cmf

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Ma uit peste niste raspunsuri la dragoaste si sex au uni niste intrebari mori de ras in rest sunt bine

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de fapt is suparat pe viata si vreau sa-i pun capat, dar nu is suparat pe a mea, pe a altora

| sinx explică (pentru 220V):

Vezi ca ajungi in iad pentru gandurile tale necurate rolling on the floor

| 220V a răspuns (pentru sinx):

Ma pis pe iad si il sting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

De unde esti?

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Valcea si tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Tm imi pare bine

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie, hai ca vorbim maina, ca imi e asa un somn de numa numa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Nb

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tie la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai pus intrebarea si cred ca se vede cum va deveni.se vede in ziua de azi,este scris, sunt profetii, deci nu e greu de ghicit.

| Urzi23 a răspuns:

Sinx intreaba:
Cum ar arata Pamantul daca nu ar exista nici o religie?

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Nu se poate imagina pamintul fara Dumnezeu

Cea mai buna incredintare, in aceasta privinta, ne-o da cel mai mare ostenitor si marturisitor al invierii − Apostolul Pavel. "Daca nu este inviere a mortilor, nici Hristos n-a inviat. Si daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra".

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Se mai scoala cite un adormit si spune si el ce il taie mintea

"religia e doar un stagiu al evolutiei..." rolling on the floor

Ps Nu am nevoie de funda ta

Urzi23 A completat cu intelepciune :

Avem printre noi pe cineva cu sar~na dupa voturi, cu caldarile de plastic in spinare rolling on the floor, nici batut nu te votez la " utilizatorul anului " rolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Karl Marx
http://ro.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx
http://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx

era un evreu, care s-a născut în Germania și a murit în Anglia / Marea Britanie, care evident știa ceva creștinism și ceva iudaism și eventual foarte puțin din alte religii și a scris că:

" Religia este un opiu al popoarelor."

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu, dar hai să ne gândim, câți români, needucați n-ar fi ucis dacă nu le era frică de iad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Daca stinta ar conduce lumea nu cred ca ar exista oamenii needucati

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă, bine zis, dar la noi nu este cazul.
Eu sincer nu vreau să-mi imaginez cum ar arăta românia fără religie, chiar nu vreau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Stinta este vitorul /religia a fost trecutul plin de ura/razboaie /suferinta / referitor la Romania suntem o specie da rase diferite nu putem compara latini cu poparele germanice

| Omulrational a răspuns:

Nu ar mai fi razboaie pentru religie.

| sandra2012 a răspuns:

Fara religie, fiecare ar trai cum isi doreste, ar alege daca vrea sa il urmeze pe Dumnezeu sau pe diavol, ar inceta spalarea de creiere si spiritul de turma. Eu cred in Dumnezeu dar nu in religie. Fiecare om i-ar sluji lui Dumnezeu asa cum ar vrea, nu cum le spala altii creierul.

| Adrian4123 a răspuns:

Iad

Răspuns utilizator avertizat
| LNK a răspuns:

Tot rotund.

| sinx explică (pentru LNK):

Daca Pamantul e rotund, il mananc acum pe totwinking

| LNK a răspuns (pentru sinx):

Atunci da-i bataie. happy