| sinx a întrebat:

Cum ar arata Pamantul daca nu ar exista nici o religie?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Tu chiar nu conștientizezi că am zis același lucru ca și tine, nu?
Asta am zis și eu că sunt șanse să fie haos dacă nu mai există frică de nimic, mai ales la noi cum avem o țară plină de oameni fără prea multă inteligență.
Ateismul nu e pentru oricine, prostul trebuie ținut sub control, de asta am și zis că n-ar fi bine să nu existe religia, este cea mai bună metodă de a ține prostul sub control, că în închisoare îi place, are televizor și mâncare moca.
Și ăsta nu este un argument pentru existența unui zeu ci un argument pro-religie...

66 răspunsuri:
| sinx explică (pentru LNK):

Pai l-as manca, dar din pacate nu e rotund. Mai intereseaza-te.

| LNK a răspuns (pentru sinx):

S-a facut cumva patrat peste noapte si am ramas in urma cu noutatile?

| sinx explică (pentru LNK):

Nu e patrat dar nici rotund nu e. Daca nu stii despre ce vorbesti, mai bine taci ca te faci de ras. Cauta in dictionar ce inseamna rotund si vezi dupa aia ce forma are Pamantul.winking

| LNK a răspuns (pentru sinx):

Nu am zis ca Pamantul e perfect rotund. Stiu ca e mai turtit la Poli si mai bombat la Ecuator, dar ca forma generala bate spre rotund.

| relu008 a răspuns:

Ca și acum, dar măcar am avea curajul de a spune motivele războaielor: banii și putere, nu creștinarea/islamizarea necredincioșilor.

| shadovv a răspuns:

Nu ar exista Terra.