| 777eSpirituales777 a întrebat:

Cum ne putem pazi copiii de homosexuali si de energiile negative pe care le emana?

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Copii trebuie informați corect cu privire la acest subiect, dar nu trebuie înveți sa urască oamenii ci faptele lor.

| ania a răspuns:

Să ne rugăm pentru copiii noștri și și pentru peroanele ce au ales acest stil de viață pe care le cunoaștem.Să facem distincție între o persoană, care e indiferent de comportament și de convingeri, o capodoperă a Creatorului și faptele ei.Să încercăm să discutăm cu aceste persoane pentru a le ajuta să înșeleagă că cred o minciună despre ele însele.Să dicutăm deschis cu copiii subiectul, să le spnem concluziile terapuților crștini care au ajutat astfel de persoane să se vindece.

| CuriousStuff a răspuns:

Pazeste-i de ursi, lupi, vagabonzi, fanatici religiosi...pedofili. Homosexualii nu au treaba cu copiii.

| 777eSpirituales777 explică (pentru CuriousStuff):

Daca nu au treaba atunci de ce incearca sa ii corupa cu aceste obiceiuri rusinoase?

| CuriousStuff a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Eu am cunoscut extrem de putine persoane homosexuale la viata mea. Dar nu dadeau niciun semn ca ar vrea sa influenteze pe altii sa fie ca ei... Nu stiu de unde ideea asta a ta. Ai cunoscut vreo persoana homosexuala?

| Mayhem666 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Homosexualitatea nu este un obicei, persoanele homosexuale se nasc asa. Mai intai documenteaza-te si apoi vorbeste.

| Jardelin a răspuns (pentru Mayhem666):

Homosexualitatea este o deprindere, un obicei. Oamenii nu se nasc asa. Este un viciu reversibil la care poti renunta si redeveni normal.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Jardelin):

Om mai prost informat decat tine nu am mai intalnit. Daca doresti, poti sa scapi de partea cu informat, si sa reformulezi fraza, fara acea parte.

| Jardelin a răspuns (pentru Mayhem666):

Tura asta trec peste jignire. La urmatoarea ai block. Da-mi studiile care spun ca homosexualitatea este innascuta si iti dau si eu studii care spun ca homosexualitatea este un viciu.

Dar nu-mi da studii contrafacute de miscarile LGBT ca stiu ca sunt.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Jardelin):

M-ai facut curios cu studiile. Sa vad unde ai gasit tu studiu care sa afirme ca a descoperit "etiologia" homosexualitatii, concrete si corecte.

| Elenina356 a răspuns:

Inchide-i in beci.

| bogdangh a răspuns:

Sa-ti zic ceva, mai multi preoti au molestat copii decat homosexuali.