| Jardelin a întrebat:

Daca ati fi in situatia de a naufragia pe o insula pustie, cu inca o persoana, ati prefera ca acea persoana sa fie crestina (indiferent de cult) sau atee? Puteti motiva si de ce?

Intrebarea este pentru toti userii de la Religie.

Eu as prefera sa fie crestina indiferent de cult. Cred ca m-as intelege mai bine si ne-am ruga impreuna!

31 răspunsuri:
| Mary1904 a răspuns:

N-ar conta religia. Crestin sau ateu...ateu sau crestin. Cred ca asta ar fi ultimul lucru care m-ar interesa. fiecare e liber sa creada (sau sa nu creada) in ce vrea. Tot ce ar conta, ar fi sa lucram impreuna pentru a supravietui, atat. Cand te gasesti ranit, ud si infometat, nu stai sa faci chestionare "De unde esti?, Ce religie ai? Cu ce partid tii?" pur si simplu lupti sa supravietuiesti. Parerea mea.