| godless1859 a întrebat:

Daca banul este ochiul dracului ce cauta el in biserica?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Trage si dracu` cu ochiul, invidios ca l-au depasit aia in marsavii...laughing

10 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Daca te duci la biserica inseamna ca de fapt cauti mantuirea si iertarea pacatelor, in consecinta, logic, trebuie sa renunti la ochii dracului de prin buzunare. Ii lasi in biserica ca sa fie excrocizati

| martzian a răspuns (pentru Purec):

Mi-era dor de remarcile tale, Purec. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

La asta nu m-am mai gandit pana acum laughing

| Dorugar a răspuns:

Deja numai si faptul ca pui o astfel de intrebare inseamna ca nu ai citit Biblia!
Daca ai fi citit-o ai fi aflat ca preotii sunt acuzati de Isus ca fiind "slugile Mamonei" adica slugile Diavolului, si ce ai vrea sa faca slugile Diavolului altceva decat sa se preocupe de ochii Dracului?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da asa este proverbul, dar daca iubirea de bani o pui pe primul loc in viata ta, banul a devenit,, dumnezeu " pentru cei care fac astfel. Insa Biblia ne asigura ca daca-l punem pe Dumnezeu si imparatia sa pe primul loc in viata noastra toate celelalte ni se vor da pe deasupra. Sigur ca banul aduce ocrotire, siguranta, este o modalitate de intretinere in acest sistem de lucruri, insa nu banii trebuie sa fie prioritatea si bucuria in viata noastra. (Daca doresti citeste 2Timotei 3:1-5; Eclesiastul 7:12!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si popa si-a dat seama ca rugaciunile nu aduc painea pe masa si mercedesul din garaj

| godless1859 explică (pentru anonim_4396):

Ai putin haz...dar totusi ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii au rolul lor, biserica rolul ei iar trolli rolul lor.

| LeZizu a răspuns:

Buna intrebare. Invarte Biserica Romana la bani, o goraza.