| Ajutatorool a întrebat:

Daca diavolul ii pedepseste pe oamenii rai asta nu inseamna ca el este bun?

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru robby212):

Eu stiam ca dumnezeu iubeste omul pacatos ba chiar spune ca cel din urma vor vi cei dintai, noi ateii suntem pacatosi incredibil suntem doar 1 la suta voi 99 la suta de ce e Romania asa cum e? sectancti sunt mult mai buni ca voi, sunt ateu dar trebuie sa spun adevarul ei se ajuta intre ei voi va urati intre voi

| steve91 a răspuns (pentru RAY):

De ce spui asta?

| Yhugato a răspuns:

Dumnezeu de iarta dar pacatele ti-le tragi big grin! Prin alte cuvinte Lucifer este demonul care are grija de ce vor face "cei rai" pe lumea cealalta,odata (eu fiind credincios ortodox) am incercat sa fac magie neagra, am incercat sa-l invoc pe acest Lucifer,(nu stiu ce era in capul meu ) nu stiu daca a mers sau nu dar aici in jurul meu au inceput sa moara oameni (de toate varstele) sad ma simt groaznic, adica nici nu stiu daca este din vina mea sau nu, a murit si un unchi de-al meu, deci! oare chiar l-am invocat?

| Claudia33mititica a răspuns:

Diavolul vrea sa ucida tot de acea el este rau, si ii pedepseste pe toti oamenii nu numai pe cei rai.

| danay72 a răspuns:

Dar Diavolul face orice numai ca oamenii sa i se inchine si sa dea vina pe Dumnezeu pentru tot ce li se intampla.