| PerversPanaLaMoarteSiDupa a întrebat:

Daca Dumnezeu e perfect si nu a pacatuit niciodata atunci de unde stie ce este pacatul?

4 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Nici lui Bill Gates nu i-a aparut vreo eroare pe frunte, dar totusi in creatiile lui, astfel de chestii sunt intalnite.

| PreaSfintitu a răspuns:

Poate daca abordai altfel "perfectiunea" lui Dumnezeu te baga cineva in seama, dar asa slabe sanse.

| sinx a răspuns:

Desi sunt ateu, ma incumet sa iti dau un raspuns happy

Desi un judecator nu a comis niciodata vreo infractiune, cum poate sa condamne?

Nu vreau sa iau apararea credinciosilor insa e putin ilogica intrebarea ta. Nu trebuie sa faci ceva ca sa il poti califica mai apoi drept bun/rau.

| cristinacrissss a răspuns:

Stie pentru ca El stie totul si l-a vazut la multi oameni. De exemplu eu nu am vazut niciodata in realitate un elefant, dar stiu ce e ala.