| Moisie a întrebat:

Daca Dumnezeu vede din ceruri tot ce facem, aude ce vorbim si ne vede cand "preacurvim" adica cand facem amor, ba chiar se chioreste la noi si cand stam pe tron si ne stergem la f.nd. atunci de ce nu ne-ar vedea si camd ne rugam Lui de acasa in loc sa mergem la biserica, si mai ales de ce nu cand ne spovedim direct Lui singuri si cu fata ridicata catre cer, si de ce trebuie sa ne spovedim popilor pe care Isusii spurca pe unde ii apuca si ii certa ca sunt slugile Mamonei!
De ce va spovediti slugilor Mamonei si nu direct lui Dumnezeu?
Daca tot va vede?
Aveti cumva vreo atractie pentru Diavol pentru ca alegeti sa va spovediti popii, si de ce nu va adresati spovada direct lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Kabuto79 a răspuns:

Aici ai mare dreptate happy si crede-ma te poti spovedii in fata Lui happy si nu e necesar sa spui rugaciuni sau sa mergi la biserica. atata timp cat in inima ta esti recunoscator. deoarece El stie...
Numa no. coruptia e mare si popa trebuie sa mance ceva

| Moisie explică (pentru Kabuto79):

Sa mance ceea ce face, adica un rahat!
Ti se pare corect ca el sa il slujeasca pe Dumnezeu si noi oamenii sa-i dam de mancare?
Pai daca nu-i asigura Dumnezeu painea atunci sa-si deie demisia din functia de preot si sa se angajeze ca dulgher, tot asa cum a lucrat ca dulgher cel pe care el il numeste Dumnezeu si Mantuitor!
Pai ce popa a ajuns mai presus de mantuitor?

1 răspuns: