| AvalohAlyn a întrebat:

Daca extratereștrii au și ei o planetă că a noastră pe care trăiesc și au o civilizație,o societate,o istorie,orașe,la fel cum avem noi Nu e fascinant sa te gândești la asta? Oare există o planetă identica cu Pământul care să susțină viața inteligenta? Poate sunt mai avansați că noi sau poate din contra mai involuați.
Oare știu de noi? Oare cate planete la fel că Terra există în super mega mărețul Univers? Ciudat e că încă nu au luat contact cu noi, nu ne-au găsit sau poate aparițiile OZN sunt dovada că ne-au găsit..Totuși,voi ce credeți implicit despre extratereștrii?
Mă îndoiesc că suntem singurii in univers deci nici nu mai pun problema.

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Eu cred ca extratereștrii nu au ajuns pe Pământ asa cum nici noi nu am ajuns pe alta planeta locuita. Fiecare sta pe planeta lui, pentru ca nu poate călători asa de departe.

| DonEduardo a răspuns:

Cred in extraterestri, insa ma indoiesc ca stiu de existenta noastra.

| Ciprian09 a răspuns:

Suntem prea idioți sa ne viziteze alta specie! plenete similare pământului s au descoperit si recent! ps:vezi semnalul wow sau cavalerul negru, care ne orbitează de foarte multa vreme!

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Este fascinant sa te gandesti la asta. Probabil exista, probabil ca nu, va ramane un mister, cine stie. Un lucru este sigur si anume ca ar trebui sa se fereasca de noi oamenii ca suntem prea rai.
AvalohAlyn esti bine? Ca se intampla ceva cu tine...