| Inferno a întrebat:

Daca ramai captiv pe o insula, mai exact o stanca pustie lipsita de animale cu inca cineva. Si singura ta sansa de supravietuire este sa recurgi la canibalism si sa iti omori prietenul apoi sa-l devorezi in intregime. Acest lucru este considerat pacat, doar ai ucis pentru a supravietui.

8 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns:

Cat timp ne permitem sa taiem animale si sa le mancam, ce ar avea special animalul denumit „om". Suntem doar niste animale, doar ca suntem putin mai inteligente, dar, vorbind de drepturi, teoretic nu ne permitem sa ne clasam deasupra animalelor, deoarece chiar noi insine suntem animale.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca te lasi mancat,dorind sa-i salvezi viata, inseamna ca ai facut o fapta buna, placuta lui D-zeu? In fond rezolvati o dilema:tu faci o fapta buna, el nu face un pacat, intrucat singur si nefortat te-ai sacrificat, si amandoi ajungeti in rai.

| Alextrick a răspuns:

Da,este pacat.
Pentru ca toti suntem oameni si Dumnezeu ne-a facut sa traim in pace, nu sa ne mancamlaughing

| Inferno explică (pentru Alextrick):

Dar daca ii tai doar o mana sa o mananci si il lasi in viata este tot pacat?

| Alextrick a răspuns (pentru Inferno):

Pf..Pai Nu stiu eu as' zice ca e un MIC pacat.dar nu asa mare.Dar totusi...

| Tadeus a răspuns:

Decat sa ucid mai bine mor eu.