| anonim_4396 a întrebat:

Daca religia ar disparea peste cativa ani spre ce domeniu considerati ca se vor indrepta preotii? Ceva ce sa aiba legatura cu inselatoria si manipularea maselor de oameni, oare politica? laughing rolling on the floor

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu cred ca-si vor "ascunde" numele ca si tine caci tu vei disparea dar religia NU.

| OOOLEOOO a răspuns:

Religia nu va disparea ea va ajuta oameni care se alfa la pamant mereu, asta depinde de cum este inteleasa religia, daca este inteles gresit acest domeniu din pacate devine o metoda de manipulare.

| danay72 a răspuns:

Oricum Biblia a prezis ca religia falsa va fi mana in mana cu politica, si asa e.Pe conducatorii religiosi nu-i intereseaza decat banii si puterea, exact cum a fost prezis.Doar o singura religie nu se implica in politica si nu este nimeni platit pentru ajutorul oferit altora.Fac totul de bunavoie si benevol.Ioan13:34,35,Matei10:8

| Parintele a răspuns:

Popii...hmm, precis s-ar angaja in fabrici, pe santiere, in agricultura.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Asta nici macar nu este un stereotip celebru- troll fail.

| iKronstadt a răspuns:

Ar deveni manageri la "Provident" laughing

| TiffanyღBJ a răspuns:

Religia nu inseamna inselatorie si manipulare si nici nu o sa dispara vreodata.
Si intrebarea ta nu e funny deloc

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns:

Asta nu intampla se va! ATENTIE! nu e posibil; de la Dumnezeu vin toate.

| unbaiatanonim a răspuns:

Nu, vrajitorie rolling on the floor

| bogdan1004 a răspuns:

Sunt ortodox, Religia e o mare minciuna ca sa manipuleze Biserica oamenii din ziua de azi, ce sa facem? Daca ar disparea religia cum spui tu peste cativa ani preotii s-ar indrepta spre Politica(cu totul ca deja sunt)

Răspuns utilizator avertizat
| TheSky a răspuns:

Nustiu ce e asa amuzant..serios fate preot ai credinta lor si dupa sa comentezi cu intrebari de genu asta...

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheSky):

Imi pare rau sa te informez, dar majoritatea preotilor sunt atei.