| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

De ce mor unii copii la botez, sau calcati de o masina in mod stupid pe o trecere de pietoni, sau fac leucemie de la 5 ani, sau se nasc cu diferite probleme de sanatate? Daca exista un Dumnezeu care vegheaza asupra lor de ce nu ii ajuta? Vedeti anual cati oameni mor in lume de cancer, de foame, etc...

87 răspunsuri:
| Omulrational a răspuns (pentru TeoriaLuiPytagora):

Adica daca te calca un dobitoc cu masina a facut o fapta buna? Dar pe cei care acum fac crime si nu respecta legea de ce cand au fost copii nu i-a omorat dobitocul ala cu masina sa salveze societatea de ei? Mai bine taci si incearca sa gandesti, viata e grea, nu e ''trimisul lui Dumnezeu'' un drogat cu BMW care da peste oameni pe trecerea de pietoni...

| TeoriaLuiPytagora a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Ba. fetitaCuPulele te instiintez ca am 10 ani de cand eu trag lu mata big grin :X ai inteles?

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru TeoriaLuiPytagora):

Tu ai observat ca din 60 de raspunsuri in 50 din ele ti se raspunde cat de prost esti?

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru TeoriaLuiPytagora):

Tu ai observat ca din 60 de raspunsuri in 50 din ele ti se raspunde cat de prost esti? Tu in loc sa o iei de buna vrei sa o dovedesti ca chiar asa esti!

| TeoriaLuiPytagora a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Ba handicapat`o. tu pe cine crezi ca impresionezi?
vezi-ti de copilaria ta de fata prematura.

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru TeoriaLuiPytagora):

TeoriaLuiPytagora explică:
Apropo am 14 ani.

Asta explica totul.

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

Da-scuze! si pentru întârzierea raspunsului, dar mai ales pentru ca am exagerat în raspunsul precedent.

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Nu ai exagerat, ai dreptate.

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

hee hee dar e stire veche, stiai deja

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Dar nu o mai recunosteam odata

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

winking a venit timpulwinking

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Mai mai mai...e asa bine acumlaughing

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

Nu-i asa?
http://www.youtube.com/watch?v=RYGcKPobf3k

(ma apuca uneori greata, când înteleg ce am facut din dragostea Tatalui-si stiu ca de fapt, nici nu vrem altceva decât ceea ce avem)

| Aanyaa a răspuns:

Nu te gandesti ca pentru greselile parintilor platesc copii?winking

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

De fapt si eu faceam asta, adica deh, toti o facem.

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

STIU!
si mai stiu ca NU asta conteaza! dar ca noi toti iubesc sa îmi fac griji pentru ce nu pot schimba!
ÎNCREDEREA-ca stie Dumnezeu ce face,si ca ne va conduce,pe drumuri numai de EL stiute, într-un port sigur, este singura arma pe care o avem în fata slabiciunii umane.

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Inc.inca imi mai suna dureros

| georgiana999 a răspuns:

Dumnezeu daca da unui cancer nu inseamna ca nu vegheaza asupra lui vrea doar sa il puna la incercare pentru greutatile mai mari care vor urma pe parcursul vietii. Copii care mor tineri sunt un semn dat d ela Dumnezeu ca si cwm el prevede ca familia respectiva ori nu este capabila sa creasac un copil ori il va abandona cu toate ca familia respectiva prima data zice ca nu e adevarat...dar Dumnezeu a ales sa moara acel copil in loc sa moara de durere de singuratate lipsit de dragoste intr-un orfelinat

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru georgiana999):

Sunt curioasa daca maine parintii tai vor muri intr-un accident de masina, daca ai mai gandi tot asa de stupid ca dumnezeu te-a pus la incercare sa vada cat poti sa induri? Aberatii mai mari nici ca nu poti sa zici. Sunt 7 miliarde de persoane pe pamant. Tot ce se intampla este pura intamplare si coincidenta. Nu exista vreun plan marat cum unii mor ca nu mai e loc la orfelinat. Ganditi cu curu si asta ma doare!

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

Nu noi judecam.Din fericire."Că Dumnezeu nu ne-a rânduit spre mânie"1 Tess 5:9

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Cred ca o secam la inima pe tipa cu piscoturile tot aparandu-i la notificari

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru Necrophagist):

Da s-a facut ditamai chatu aici laughing

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

Stii apropo de melodia de mai jos-mi-am dat seama de curând-nu poate fi considerata bataie de joc-este o melodie pentru copiii! regret ca am fost atât de categorica în raspunsul celalalt-nu m-am gândit, dar altcineva o poate considera draguta.

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

Eu nu le-as da copiilor mei sa asculte scartaielile alea macabre laughing

| Necrophagist a răspuns (pentru miradoniz):

mai stii cum se chema piesa aia a propos de scartaieli macabre cu patul sa ti-l fac si ceaiul sa il aduc si daca se uita in urma il/o afla?

| miradoniz a răspuns (pentru Necrophagist):

Nu,sorry,chiar nu stiu despre ce e vorba...