| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu a devenit Satana ca Dumnezeu? Ca doar avea la dispozitie pomul vietii,

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Satana e o creație, nici o creație nu se poate transforma în Creatorul necauzat.

Răspuns utilizator avertizat
| Titan123 a răspuns (pentru ania):

Nu înțelegi că demonii eu fost îngeri buni, de lumină?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dumnezeu ca sa existe nu depinde de pomul vieții. Iar Satan ca sa trăiască, la fel. Iată ca inca exista chiar daca pomul nu. Viață lui depinde doar de Dumnezeu. Iar conform Apocalipsei, zilele lui sunt numărate.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, prin cei ca tine. Precum prin șarpe.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o presupunere că avea acces la pomul vieții. Nu scrie asta.

Eu cred că avea acces restricționat la perimetrul din jurul pomului cunoștinței binelui și răului.

Răspuns utilizator avertizat
| LovBeDăDevol a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Biblia e scrisa de niste moșnegi sodomaniști ordinari la betie, nu exitsa dumniezo, doar niste circuite in creier la oameni care sunt controlate de niste energie evolata prin niste bucati de carne

| Titan123 a răspuns:

Îngerii lui Satana au fost îngeri lui Dzeu, dar au vrut să fie mai presus că Dzeu, iar Dzeu ia prefăcut în demoni

| brokxy a răspuns (pentru Titan123):

Exista alti zei la fel de puternici ca Dumnezeu in alte religii. Cum de pe acei zei nu i-a distrus Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| Titan123 a răspuns (pentru brokxy):

Zeii sunt demoni

Răspuns utilizator avertizat
| Titan123 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Demonii sunt din Dumnezeu.au avut ocearta acolo în rai

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru brokxy):

Cum sa distrugă ceva ce nu exista?

Răspuns utilizator avertizat
| Titan123 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce să mai caut, e adevarul

Răspuns utilizator avertizat