| Titel18 a întrebat:

De ce unii sunt atei si cred in Iluminati?

Iluminati >=fiii Satanei... si alte din astea? Adica daca esti ateu nu crezi nici in Dumnezeu nici in Santana. dar crezi in "Societatea satanista"

Răspuns Câştigător
| 0Alexander0 a răspuns:

Unii sunt atei de conjunctura, iar altii probabil nu cred in "illuminati" in adevaratul sens, cu loje etc, probabil se refera doar la oamenii bogati, si ca ne conduc "din umbra"...

Meeeh, zic si eu...

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca esti ateu crezi in tine. Sau poate nici macar in tine...

| Clorox a răspuns:

Illuminati nu sunt fii Satanei, Satan nu are legatura cu illuminati!

| vocea a răspuns:

Nu exista atei si ei cred in ceva dar nu intr-o forta mareata care a creat tot ce vedem sunt penibili se cred superiori, pacatul mandriei

| drutzix a răspuns (pentru vocea):

Wow, ce inteligent esti vezi sa nu dai pe afara.
E bine ca stii tu mai bine decat mine in ce cred si in ce nu cred.

| drutzix a răspuns:

Titele Iluminati nu sunt fiii satanei de unde dracu ai scos tampenia asta?
Erau o societate Bavareza care a fost dizolvata prin 1790

| FaraNume1245 a răspuns:

Illuminati nu sunt fii satanei. Un ateu nu crede in spiridusi gen Dumnezeu sau Satana. Nu stiu ce intelegi tu din Illuminati, dar sunt sigur ca nu foarte mult.

| LordulAdevarului a răspuns:

Illuminati este mana dreapta a rabinilor! Nu cadeti in plasa. crestinismulexpus.blogspot.com