| 22SWAG22 a întrebat:

De ce va este frica de Dumnezeu?

18 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Intrebarea corecta este de ce le este frica de iad.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ca angajat trebuie sa porti o anumita frica fata de antreprenorul.
La fel e si in religie.

| doctorandus a răspuns:

Mie nu mi-e frica de Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Ar trebui să ne fie frică de noi înșine și nu de Dumnezeu...

| zurick a răspuns:

Daca nu mi-ar fi freca de El atunci nu as crede in Dumnezeu, deci mi-e frica de Dumnezeu pentru ca cred in El.

| Azµre a răspuns (pentru zurick):

Și dacă ai crede în el nu ar trebui să îți fie frică... concepția este greșită nu de dumnezeu trebuie să ne fie frică ci de noi de propriile persoane, pentru că noi suntem cei care facem rău.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cine spune ca mi-e frica?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pentru ca arunca cu fulgere

| Kalla a răspuns:

Pentru ca daca nu ai teama de puterea cuiva mai puternic ca tine sau de care trebuie sa ai respet asa ca tatal tau sau Dumnezeu inseamna a nu-l respecti si trebuie sa respceti pe Dumnezeu (bine doar daca esti crestin. daca nu asta este faci ce vrei ajungi unde ai cerut).Eu una Il respect si Il iubesc chiar daca nu demonstrez asta prea des.
O seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie frica atata timp cat crezi in el si nu pacatuiesti mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crestinul autentic crede in Dumnezeu numai din frica de a nu ajunge in "iad"! Nu ar trebui sa fie asa! Ar tebui sa credem in el pentru ca el ne-a dat viata, adica sa credem si sa il respectam din recunostinta pentru ceea ce a facut pentru noi nu din frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica nu imi e, deci intrebarea nu e pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-e frica de El.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi e frica doar de prostia mea, nu de dumnezeu.

| gingergirl1 a răspuns:

Vaaaiii de minee, mi-ar fi si frica sa zis ca nu mie teama de DUMNEZEU! Care ne-a creat si ne pazeste in fiecare zi, ne da toate cele de folos ca sa traim si este tatal ceresc care ne judeca cand va veni ziua cea mare! Treziti-va la relitate oamnei buni!
Si de ce mi-a frica de Dumnezeu? Pentru ca..imi este frica!

| BlackSulphur a răspuns:

"Nu mi-e frica de nimeni, sunt aproape un demizeu..."

Truda - Popa

| Essencest11 a răspuns:

Frica sta la baza religiei. Fara frica nu mai puteau preotii sa manipuleze minti nevinovate.