| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Din ce a aparut si ce a creat explozia big-bang? Altii spun ca a aparut din nimic laughing
Voi cine credeti ca a creat acea explozie? Eu cred ca Dumnezeu happy
Voi credeti ca totul a fost creat din nimic?

16 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

A aparut din urina de taur condensata la rece.

| RAY a răspuns:

Razi aiurea si in mod tampit, cica spui da cine a creat big bang da cine l-a creat pe dumnezeu? a existat mereu, desi daca spun ca universul a existar mereu razi dar invers nu razi, tu crezi ca dumnezeu a aparut din nimic a creat totul din nimic ceea ce e la fel de irational ca explozia din capul tau, insati papa a spus ca dumnezeu nu e un magician dar voi sectancti 10% impozit sar arzi in iad cum sa spui asa ceva, poate dumnezeu nu a creat nimic si natura insati e un dumnezeu dar atunci numai dam 10% impozit la sectanti numai e iadul numai ne rugam sa ne cada din cer ceva numai pupam oase in loc sa facem ceva

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Gandurile noastre sunt mult prea indepartate fata de Dumnezeu, noi nu intelegem asta.
Ci precum este scris: "Cele ce ochiul n-a vazut si urechea n-a auzit, si la inima omului nu s-au suit, pe acestea le-a gatit Dumnezeu celor ce-L iubesc pe El".
Apocalipsa 1:8: „Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul" zice Domnul Dumnezeu, Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic".

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Asta nu dovedeste nimic

| relian a răspuns:

Cine spune man ca bibu ala aparu din nimic? Voi cititi macar ceva sau auziti astea de la unu altul apoi va aduceti aminte si hai sa bagi o intrebare? Pun pariu ca nu ai citit nimic nici chestii stiintifice nici macar biblia.Va dati loviti, cretini, scuze crestini voiam sa zic laughing dar nu citit nimic, iar cand cititi, una cititi si alta intelegeti laughing

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru relian):

Vreau sa-mi spui din ce a aparut? Stii asta?
Ms si sanatate! happy
Am citit biblia, tu ai citit-o macar?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru relian):

Evolutionism*.

| relian a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Din ce aparu? Cum din ce, din energie, de acolo.Mmai pune mana pe ceva si mai citeste.Nu exista nimic, nimic o sa fie atunci cand tu nu o sa mai fii, adica tu constient laughing dar universul este plin de energie si materia.Materia trece de la o stare la alta, daca pricepi.Deci totu in univers ajunge la un mom dat doar energie si toata concentrata intr-un singur loc, de aici si vorba aia din nimic, dar de fapt este fals spus, nu stiu cine a venit cu vorba asta din nimic, astea is vorbe populare.Arata tu unu fizician sau om de stiinta care sa zica ca universul sa fosrmat din nimic.
De biblie am citit cand tu nici nu stiai cei aia.Dzeu a creeat acea explozie? Acum te intreb care explozie? Parca ai spus ca din nimic. Daca e nimic atunci nu are ce exploda nu crezi?laughing ce chestie tare laughing Nu mai veni cu linkuri ca eu nu-s curios de ce zice unu altul, is capabil si eu sa fac scenarii, sa fac teorii.Aia nu is extraterestri, deci is tot oameni, asa ca scuteste-ma de chestii de genul asta.
Interesanta chestie cu explozia asta de care tot spui.Deci Dzeu vine si face o explozie din nimic laughing intrebarea este cum poate exploda nimcu asta laughing apoi sa mai si formeze ceva anume. Daca e nimic, atunci nu are ce exploda, nu are ce se forma.E cam grele astea pentru multi oameni se pare.
Stii vorba aia multi vad putini cunosc sau inteleg? Cam despre asta este vorba.Degeaba ai net, degeaba citesti daca nu pricepi cat de cat ceva.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru relian):

Richard Dawking a spus asta. Aproape toti ateii cred ca suntem un nimic pltuind in spatiu.
Din ce au aparut energiile alea, ma?

Uita-te la videoclipul asta.
https://www.youtube.com/watch?v=gb2lZh-tv4Q&t=8s
Astept sa-mi raspunzi dupa ce vezi videoclipul :)
Dumnezeu exista, nu esti o piatra mane.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ce a spus el ce ai inteles tu e total diferit

| relian a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Eneria aia era, exxista dintodeauna, de acolo aparu. Aasa daca stai sa te intrebi, mergi din una in alta la infinit.Dze ala al tau de unde aparu? O sa spui a existata dintodeauna, de aia ti-am raspuns si eu la fel energia aia a existat dintodeauna.Nu mai trimite linkuri ca nu-s curios, nu ma uit.

| DeyCj a răspuns:

Din acumularea de energie cauzată de mișcarea atomilor, iar la asta creștinii îi spun dumnezo'. Eu cred că universul s-a născut din energia cosmică. Energia a generat materie, materia atomi, iar atomii ADN, și celule=> viață. Orice are ADN are viață. Chiar și apa.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

"Energia cosmica" rolling on the floor
Te auzi ce spui? Cine a creat acea "energie cosmica"
Nu esti praf de stele mane, ai un suflet si dorinta vesnicii. Dumnezeu ti-a pus acea dorintawinking

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Na' bine... happy. Rectific, sub formă de erată. Energia astral-universală, sau energia universului, că e tot acolo. happy. Ms. de evaluare happy.

| Mclaren12 a răspuns:

Big-bangul este mai ridicol decat basmele voastre creationiste desi si ele sunt foarte ridicole.
Eu cred ca Universul nu are un inceput si este infinit in timp si spatiu.