| Allrc24 a întrebat:

Din pacate categoria asta a devenit locul unde toti frustratii isi varsa supararile pe crestinism. categoria asta colcaie de evrei,satanisti,atei,etc. cati dintre voi mai sunteti cu adevarat crestini? cati respectati cuvantul lui Dumnezeu?

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Imi place sa cred ca sunt o crestina autentica.Nu as vrea sa ma insel singura.Este scris: dupa roade ii veti cunoaste.

| Esperança a răspuns:

Ai dreptate,insa daca Dumnezeu are rabdare cu ei si ii iubeste, inseamna ca si noi trebuie sa facem la fel!

Vreau sa fiu un crestin adevarat. Vreau sa traiesc in fiecare zi cu Domnul si Dumnezeul meu, vreau ca viata si faptele Domnului Isus Hristos sa fie oglindite in mine!

| Raniia a răspuns:

Este posibil sa traiesti fara Dumnezeu-si chiar sa duci o viata foarte cinstita.Dar orice ar afirma un astfel de om, el nu va fi niciodata intr-adevar fericit.Este posibil sa mori fara Dumnezeu-poate chiar o moarte fara dureri.Este posibil sa invii candva, fara sa apartii lui Hristos.Deci,este posibil sa mergi o cale lunga fara Dumnezeu:sa traiesti, sa mori, sa invii si sa apari inaintea scaunului de judecata al lui Dumnezeu. O cale lunga care duce departe de Dumnezeu! Eu am ales totusi calea cea buna!

| Polaris a răspuns:

Cu toții suntem de acord că creștinismul (cam cacofonic, nu?) este sinfura religie din univers, așa e?

Așa e?!

| muffy1 a răspuns:

Serios? as putea intelege ca na, te ofenseaza ateii si satanistii, ca libertatea de exprimare la tine nu conteaza, dar evrei? wow, nu credeam ca o sa vad vreodata rasisti asa ca tine. nu vrei cumva sa ne pui si in lagare de concentrare, ca data trecuta cand a fost facut lucrul asta au scapat vreo 2 evrei, poate vrei sa termini tu treaba si sa scapi de toti, ca vad ca te incomodeaza tare evreii, aia care au pus bazele religiei tale si care au scris vechiul testament handicapat mental ce esti.

| Allrc24 explică (pentru muffy1):

Stii sa faci diferenta intre evrei simpli si evrei sionisti? ai citit vreodata talmudul evreiesc? evreii niciodata nu l-au acceptat pe Iisus nici in trecut si nici acum. si nu sunt rasist.nu am nimic cu tiganii, negri etc. nici cu evreii.
daca nu stii despre ce e vb nu mai comenta aiurea.
http://saccsiv.wordpress.com/......pedofilia/

| muffy1 a răspuns (pentru Allrc24):

Da nu imi pasa baaaaaaaaaaaaaaaa, logic ca nu cred in iisus, ca de aia sunt evrei si nu crestini, da cui ii pasa? esti rasist, rasismu nu inseamna culoare doar, si tu, si evreii, si negrii si toti suntem oameni egali, suntem exact la fel. in momentul in care tu pui o diferenta intre ei si tine esti rasist, mai ales pentru ca te consideri superior, si nu poti nega faptul ca o faci, pentru ca tu crezi si ei nu. nici nu imi pasa de esti crestin, nu meriti sa fii numit om, indiferent de ce ar crede evreii, sau oricare, in momentul in care te consideri peste ei, si nu ii consideri la fel de importanti ca tine nu mai consider ca ai vreo urma de umanitate in tine.

| Allrc24 explică (pentru muffy1):

Am spus eu ca ma consider peste ei? eu am amintit faptul ca denigreaza biserica ortodoxa si pe crestini in general. daca fac o afirmatie inseamna ca ma cred superior?
"Nu faceţi nimic din duh de ceartă, nici din slavă deşartă, ci cu smerenie unul pe altul socotească-l mai de cinste decât el însuşi."(filipeni 2, 3) repet nu sunt rasist. e o prostie sa faci asa ceva. odata ce esti atacat ce faci? odata ce credinta ta este atacata ce faci? daca ridici tonul repede sar ateii vai ipocritii etc. etc. rasisti, anitsemiti. daca nu iti pasa ce te bagi in discutie aiurea? de cand ateismul e religie?

| muffy1 a răspuns (pentru Allrc24):

Asa si? foarte bine ca denigreaza, foarte bine ca denigrez, si foarte bine ca tu poti sa ma denigrezi pe mine. ce naiba nu intelegi? am dreptul asta, au dreptul asta, si ai tu dreptul asta, de ma injuri te injur, si de te injur ai tot dreptul sa o faci si tu. eu pot zice tot ce vreau despre crestini, cum si tu poti zice tot ce vrei despre evrei si mine ca ateu. dar pe tine te deranjeaza faptul ca eu ca ateu scriu, na ba, de a draq scriu, ca nu-i comunism, nu e a mamei ta netu, si am dreptu sa imi spun parerea, si as apara dreptu tau sa iti spui parerea la fel de mult cum as apara pe a meu, si tu in loc sa te plangi ca alti icare nu sunt crestini scriu pe site, ar trebui sa te bucuri ca putem face asta, ca nu crestinii detin pamantu, si nu e tarlaua lor netu sa faca ce vor pe ea. de vrei, in china e cenzura pe net, te poti duce acolo, si sa blochezi accesul celor care nu sunt de parerea ta. da aici nu e china, asa ca mai usor cu nemultumirea ca scriu altii pe net.

| Allrc24 explică (pentru muffy1):

Ce imi plac astia ca tine care cred ca li se cuvine tot...ti s-a urcat democratia la cap. uite ca eu vrea sa fiu nemultumit de ce scriu altii pe net.care e problema?

| muffy1 a răspuns (pentru Allrc24):

A deci nu mi se cuvine, doar tie ca esti crestin? sau cum? trebuie sa indeplinesti conditii sa scrii pe net, sa iti depui gupa de sange? cum vine asta ca mi se cuvine tot.
si nu e problema ca esti nemultumit de ce scriu altii, foarte bine ca asta am zis, nu iti convine ce scriu eu, altii, evrei sau ce mama naibii ar fi, k, raspunde, zi ba gresesti, scrii tampenii, injura din partea mea de vrei. da una e sa te certi si sa nu iti convina ce scrie cineva, alta e sa crezi ca ti se cuvine doar tie ca, cresti sa scrii, iar altu ca nu e crestin nu are dreptu sa scrie, ca tu nu ai zis ca bai ce tampeni iscriu evreii si ateii, tu te plangeai ca suntem pe site.

Răspuns utilizator avertizat
| Allrc24 explică (pentru lolosaurus):

Iisus(cu 2 de i)

Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns:

"Colcaie" descrie bine tabloul. Nu stiu daca sunt crestin adevarat, insa ma stradui sa respect ortodoxismul in care m-am nascut.

| GodBlessYou a răspuns:

Nu stiu daca sunt sau nu cu adevarat crestin, insa tu, cu siguranta, nu esti nici pe departe un crestin adevarat...

| ateu123 a răspuns:

De ce judeci? nu stiai ca cel judecat nu poate judeca Iisus

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Colcaie

http://stirileprotv.ro/......dacii.html
http://www.cugetliber.ro/......are-107903
http://andreiruse.ro/colcaie-viermi-printre-noi-de-biblioteca-****/
http://www.adevarul.ro/......75421.html
Virusurile colcăie în ţara spitalelor fără acreditare
http://www.arsretina.ro/......plexa.html
http://www.gorjeanul.ro/societate/colcaie-lichelele
http://www.arenamedia.ro/....../index.php
http://www.cronicagaestiului.sock.ro/print.php? news.340
Stire: : Colcăie râia pe lângă gardul Şcolii nr.6 "Şeban Cioculescu"
http://stiri-ultima-ora.ro/......formatice/
Calculatoarele romanilor colcaie de virusi, viermi si troieni. Vezi cele mai mari amenintari informatice
http://www.jurnaluldearges.ro/....../index.php
Colcăie jegul în sediul de mii de euro al PDL Câmpulung
http://www.monitoring.ro/....../index.php
http://www.ziuaconstanta.ro/....../index.php
http://aradinfo.ro/......pdl/id-521
Gavril Popescu afirmă că Primăria colcăie de membri ai PDL

Colcăie se referă la mai multe dar în limbaj normal și curent, la chestii scârboase și infecte :
viermi, carcalaci, râie, viruși, microbi, gândaci, șamd.

Citind postarea ta : categoria asta colcaie de evrei, sataniști, atei, etc.

Deci toți care nu sunt creștini sunt numai niște mizerii scârboase, care „colcăie"!

Cu idei similare a venit și scârboasa corcitură de neamț cu evreu, cunoscut sub numele Adolf Hitler.

După ce a făcut foarte mult rău, planetei se pare că a halit niște cianură.

Unii susțineau că Hitler nu ar fi murit atunci ci că s-ar fi retras cu niște submarine în emisfera sudică.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Salut! Eu nu sunt un crestin adevarat, dar raboiu intre religii si cei ce nu cred a existat mereu, acum ca e si pe TPU mi se pare firesc, fiecare vrea sa arate ca are dreptate, chestie de orgoliu (cred).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca aceasta categorie se numeste RELIGIE si NU CRESTINISM, deci nu vad de ce crestinii ar fi indrituiti mai mult ca mahomedanii de exemplu. In al doilea rand denumirea generica de RELIGIE nu implica in mod obligatoriu si credinta, deci de ce ateii ar fi exclusi.In al treilea rand,si acum ma refer la tine ca si crestin,nu ti se pare ca atitudinea afisata(ura fata de alte natiuni,jigniri fara a da nici o explicatie, desconsiderarea celor care nu-ti impartasesc convingerile)nu face parte din MORALA crestina? Sau poate esti de parere ca trebuie sa declami ce te invata credinta, nu sa aplici. Este dezagreabila o astfel de atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din simpla curiozitate am intrat pe intrebarile tale anterioare si m-am convins ca actuala atitudine nu a fost ceva accidental.Ai o ura viscerala fata de toti si de tot ce nu intra sub incidenta "conceptelor"tale religioase.Desi chiar daca si cunostintele despre religia crestina sunt "subtiri"si mai mult "dupa ureche"decat din studiu,te dai mare. Exista un proverb, pe care un mare istoric roman in viata l-a spus cu nici o luna in urma referindu-se la un sef de partid, care cred ca ti se potriveste.

| MiSSyoUNow a răspuns:

Eu.ma duc mereu la biserica!