| aabaaab3278 a întrebat:

Dumnezeu in loc sa aiba grija de Univers sta sa iti asculte tie, un punct nesemnificativ in tot universul asta, rugaciunile/injuraturile/barfele si te priveste intr-una sa vada ce faci?

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu breh, pentru asta exista SSA. Serviciul de Supraveghere al Blasfemiilor, format din ingeri care nu stiu sa cinte la harfa sau care s-au pus rau cu sefu', dar nu suficient de rau cit sa le dea eject pe urmele lui Lucifer, asa ca i-a pus la munca de birou.

| danay72 a răspuns:

Pe cei care sunt slujitorii sai ii priveste cu placere si ii ajuta. 1Petru3:12

| T0T a răspuns:

Dacă Dumnezeu există ar trebui ca nimeni să nu fie nesemnificativ altfel ar cam fi ca și cum nu ar exista pentru noi ăștia nesemnificativi.

| J0B0MAT a răspuns:

In primul rand nimeni nu e nesemnificativ. Daca tu te consideri astfel problema ta.In al doilea rand nu cred ca Dumnezeu sta sa-si bata capul cu problemele universului. El sta si se bucura de raiul sau.Cred. Voi vedea cand voi muri., sper.

| Dorugar a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu vrei sa ne explici cum vei vedea dupa ce vei muri adica iti vei pierde toate functiile vitale inclusiv vazul?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Dorugar):

Nu,nu vreau sa va explic.

| aabaaab3278 explică (pentru J0B0MAT):

Tu inca crezi ca reprezinti ceva in acest Univers?

| J0B0MAT a răspuns (pentru aabaaab3278):

Normal,ca altfel n-as exista.

| Dorugar a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu vrei ca nu te duce capul sa explici asta, si nu ca nu ai vrea!

| R0R0 a răspuns:

Dumnezeu vede pe toata lumea si are grija de Univers. Dar nu e Vina Lui ca sunt razboaie si ca oamenii polueaza totul.
El ne-a avertizat de multe ori prin semne precum sfintii(Arsenie Boca)

| Seba2013 a răspuns:

Dumnezeu, are si el organizatia lui.
Are ministrii lui.
Iar Dumnezeu ne stie si cate fire pe cap aveam.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Dumnezeu vede si stie tot, si da poate face mai multe lucruri deodată