| comandamente a întrebat:

Dumnezeu zice ca pamantul va lua sfarsi t prin foc,cei nepocaiti vor muri pentru totdeauna,an timp ce neprihaniti vor fi salvati. Ce credeti ca vor face cei mantuiti o vesnicie, si cu ce se vor ocupa?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pamantul literar nu va arde ci se refera ca oamenii care nu tin seama de normele lui Dumnezeu si nu vor sa se schimbe, vor fi distrusi.Eclesiastul1:4,matei5:5.Cei care vor trai vesnic vor avea atat de multe lucruri frumoase de facut, ca nu se vor plictisi.Isaia65:20-25

| Thunderstruck a răspuns:

Sincer daca ar exista o vesnicie eu as vrea sa fie una in care sa nu existe boli, sa fumezi iarba cata vrei, sa faci sex cu cine vrei si alte chestii care te fac sa te simti bine. Daca ar trebui sa stam sa ne rugam toata ziua, mai bine in foc.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Daca mi-as fi dat cu parerea despre ceva stiintific sau alte chestii si as fi gresit si fi fost prost.Acum cand am zis pur si simplu cum vreau eu sa fie eternitatea cred ca mai prost e ala care se baga in seama...

| EvangelineDS a răspuns:

Din cate am auzit eu, doar se vor ruga si il vor ridica in slavi pe dumnezau' lor.

| WR104 a răspuns:

Nu ai decat sa astepti si sa vezi cu ochii tai.
Succes!