| Broadband a întrebat:

E de bine sau >rau daca am visat ca aveam un mort in casa pe pat si a inviat ca si cum dormea si dintr-o data pac s-a trezit si era fericit se vedea ca e bucuros de ceva, afara era o vreme urata ploua cu nori josi, vreme inchisa si frig o vreme mai de toamna asa. si acum sunt speriat.ce vis tampit, eu nu prea cred in superstitii dar asta a fost prea horror, si in aceeasi noaptea am mai visat un sarpe mare si gros mort si cu inca 2 oameni am vrut sa-l aruncam in fantana si cand am dat sa-l aruncam, coada i s-a incolacit de piciorul meu drept vrand sa ma traga dupa el. dar cineva a luat o secure si i-a taiat coada, el s-a dus in fantana( era o fantana adanca nu vedeai nimic, doar negru) si eu am ramas cu bucata de coada incolacita pe picior crying doamne ce vise..reprezinta ceva cei care credeti in superstitii sau chestii de genul?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu reprezinta nimic, iar in Biblie nu vei gasi asa ceva.

| Mădă0611 a răspuns:

Prea multe filme. tongue
Superstitiile sunt inventii, daca vrei parerea superstitiosilor, mai bine inventai tu ceva confortabil si nu mai asteptai raspunsuri.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu reprezinta decat o imaginatie foarte bogata

| sublime89 a răspuns:

Sunt doar vise. Am observat ca oamenii au o tendinta sa viseze anumite persoane decedate fiind in viata. Cred ca e doar un fel de manifestare a dorintei noastre de a transforma moartea in ceva ireal, pentru ca e prea dureroasa.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Visele sunt rezultatul activităţii creierului nostru, deci nu poate veni din exterior. În lumea în care trăim avem acces la informaţii foarte horror care se pot stoca în subconştientul nostru apoi să ne furnizeze filme horror (vise happy ).

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mortul si sarpele sunt simboluri puternice.
Stiai ca simbolizeaza acelasi lucru indiferent de cultura sau religie?
Mortul esti tu care te-ai trezit si ai inceput un traseu spiritual.Asta stiu sigur.
Sarpele reprezinta energia divina care te poate ajuta sa evoluezi mai repede.
Jung a studiat aceste simboluri si a scris 3 carti pe care le am in biblioteca dar imi este cam lene sa le studiez acum.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Jung era impotriva cartilor de vise, care zic ca daca visezi pisica inseamna asta, daca visezi caine inseamna ailalta, etc.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Nu reprezinta nimic. Totul e rodul imaginatiei tale. Incearca sa te linistesti si sa nu iti mai faci ganduri negre vis-a-vis de asta. Nu mai sta la calculator pana sa adormi. Nici la televizor.

| Broadband explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Adevarul e ca nu prea dorm asa mult..stau pana noaptea tarziu la calculator, sa fie si asta cauza, sa fiu nelinistit. oricum multumesc tuturor de raspuns