| Razvy12 a întrebat:

E pacat daca nu tinem post?

39 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Da este pacat in fata lui Dumnezeu in posturile mari incearca sa tii Miercurea si Vinerea daca poti dar daca nu incearca macar o zi in fiecare saptamana in Postul Craciunului si al Pastelui. Funda

| HueyFreeman a răspuns:

Daca te infometezi intentiona te apropii de mantuire( ce o mai fi si aia). Mananca linistit ca nu te bate nimeni cu facaletu la ceafa.

| tenshi261 a răspuns:

Da...mai bine ai tine macar miercurea si vinerea

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Iată punctul de vedere a lui Isus în legătură cu acest subiect:
Matei 15:17-20: Nu înţelegeţi că tot ce intră în gură trece prin pântece şi se duce în hazna? Însă ce iese din gură vine din inimă şi aceasta îl întinează pe om. De pildă, din inimă ies gândurile rele, omorurile, adulterele, fornicaţiile, furturile, mărturiile mincinoase, blasfemiile. Acestea îl întinează pe om, dar a mânca având mâinile nespălate nu-l întinează pe om".

| Ancutza_Anca_1989 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Ratiu_Corina_1966 a răspuns:

Nu nu este pacat

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca asa crezi! daca iti da doctorul regim e destept, daca preotul iti zice sa tii post e nebun?