| Inferno a întrebat:

Faptul ca pe cantarul logicii pastafarianismul si crestinismul sunt la egalitate nu e o problema suficient de importanta pentru a fi dezbatuta?

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

E probabil putin prea rusinoasa pentru a fi dezbatuta.

| KhludCiprian a răspuns:

Nu jigni pastafarianismul!

Pastafarianismul face o predictie: ca mai putini pirati se coreleaza bine cu incalzirea globala! Crestinii au tot felul de pseudostiinta ce nici un om de stiinta din domeniu nu o afirma: potop, Big-Bang, ca exista o distinctie in micro/macro-evolutie, varsta universului de 6000 de ani si altele de genul!

Deci pastafarianismul e clar mai logic si de asta o multime de atei il accepta pe FSM in inima lor!