| ßirGagaWelch a întrebat:

Foarte interesanta intrebarea de azi din oracol, iar rezultatele ei nu sunt deloc surpinzatoare: http://www.tpu.ro/......elasi-sex/

Cu toate astea, ii intreb pe toti cei care au raspuns cu "Ma opun categoric": Cine sunteti voi sa va opuneti? Cine sunteti voi sa-i spuneti unui homosexual ca este scarbos, imoral etc? Cine sunteti voi sa spuneti ca o casatorie intre persoane de acelasi sex nu este normala? Cine sunteti voi, pana la urma? Intemeiatorii casatoriilor si a moralitatii?

Ok, scrie in Biblie ca e pacat? Who gives a f*ck?! Si Hitler i-a interzis, iar acum a murit si nimanui nu-i mai pasa de el! Rolul Bisericii ar trebui sa fie acela de a tacea din gura. Daca esti credincios, n-ai decat sa pastrezi asta pentru tine, nu sa-i impui si altuia sa creada ca tine!

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Raspunsul meu :

Sunt de acord, cred ca toti ar trebui sa aiba aceleasi drepturi.

Cine sunt eu in viata unui homosexual sau o lesbianca ca sa-i interzic iubirea si atractia sexuala fata de partenerul de acelasi sex?
Viata lor imi apartine? am dreptul sa le interzic lucruri?(mai ales ceva atat de delicat precum iubirea)
Sa ii condamn sau sa ii Judec? NU!

Desigur in creatie si religie, va ramane mereu un subiect tabu, de ce? Daca creatia nu creaza noi generatii nu va mai exista acea creatie si daca nu mai exista creatie nu va mai exista un creator.

http://youtu.be/1SN7Pko_jCM

54 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da si ce daca? Si eu ma opun categoric!

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Si mai ai pretentii imposibile ca vieti vesnice.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Chiar si firea te invata ca nu este normal.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

laughing Scuze, am uitat ca voi sunteti cu evolutia!

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns:

Bai dar tu nu ai nici cel mai mic simt al respectului FATA DE SINE.Cum sa pui astfel de intrebari stupide?

"Cine sunteti voi sa va opuneti? Cine sunteti voi sa-i spuneti unui homosexual ca este scarbos, imoral etc? Cine sunteti voi sa spuneti ca o casatorie intre persoane de acelasi sex nu este normala?"
Mai pardon, ti se pare absolut normal si firesc ca sa te **** in cur( pe intestin)? Ti se pare ok sa vezi 2 barbati lingandu-se pe strada in fata ta si a copiilor tai? Casatoria este inceputul intemeierii unei familii: FEMEIA, BARBATUL si COPII.Ori 2 gay sau 2 lesbi,oare ce fel de familii isi vor face?
Se pare ca tot ce este ANORMAL voua vi se pare absolut normal,dar slava Domunului ca mai sunt si oameni normali,care gandesc cu CAPUL,asta nu tine de religie,ci de NORMAILITATEA UNUI OM,de MORALITATEA lui. Fundul(intestinul-intestinul gros se termina in anus ) este pentru alte treburi, NU pentru sex, fiecare parte din corp este destinata pentru ceva normal, firesc, nici macar animalelel nu fac asta!

| BlackSulphur a răspuns (pentru V3ra):

Ba da, animalele practica holosexualitatea.
Natura 1 - 0 Religia!
Cat despre sexul anal... Asta-i problema, ca nu este treaba ta sau a altora cine/ pe cine *** eu in cur, pentru a ma exprima asemenea tie! Nu este treaba ta, ar trebui ca persoana sa am dreptul la libertate.
Odata ce homosexualitatea NU ESTE O ALEGERE, putem spune ca este o parte a firii umane. Nu toti suntem la fel... Uite, eu acum as putea sa te omor, de exemplu, pentru ca ai parul ondulat, deoarece "normal" omul are parul drept! Ti-ar conveni?

Cat despre oamenii incuiati... Uite, iti zic un secret: Omul nu trebuie sa fie ceva, ca sa inteleaga acel ceva. Te-ai prins tu, sper. Nu, nu suntem incuiati/ limitati daca ii intelegem, voi sunteti ca ii respingeti fara un motiv adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

"Casatoria este inceputul intemeierii unei familii: FEMEIA, BARBATUL si COPII" - Cine ti-a spus ca e musai asa? Cumva tu esti cel care a inventat notiunea de casatorie? "

Pai hai sa vedem,cum s-a inmultit lumea? Cumva din persoane de acelasi sex?
Eu stiam ca o femeie naste copii, si nu cu ajutorul unei alte femei. SI daca tu zici ca homosexualitatea este un lucru normal atunci de ce nu au si barbatii organ feminin reproducator? Cumva au si nasc pe fund? I don\t think so...
Si cum pot ei sa vina sa ceara o asa absurditate, auzi casatorie, prin casatorie intelegi o familie, ori 2 persoane de acelasi sex nu se pot numi familie in veci,indiferent de ceea ce zici tu. Daca sunt ANORMALI sa stea in banca lor,sa nu mai iasa in haite precum cainii si sa-si latre nemultumirile legate de ceva nefiresc.

"Poate si lor li se pare scarbos sa te vada pe tine facand acestea, dar nu cer sa se dea o lege impotriva acestor lucruri."
Pai nu au cum sa ceara ceva impotriva a ceva FIRESC si NORMAL, si nu are cum sa li se para scarbos acest lucru, pentru ca o scarbosenie mai mare decat ceea ce fac ei nu cred ca exista.
Dar probabil ca tu ai fi incantat/a ca o persoana de acelasi sex cu tine sa vina sa-ti faca avansuri, si tu ca un bun/a samaritean/ca ce te aflii, il/o vei accepta,"pentru ca este ceva normal" asa cum tu spui.Doar nu poti sa ii zici ceva suparator sau sa il/o jignesti, ca deh, tu esti de acord cu toate imoralitatile. Dar stai linistit/a, ca poate te va "binecuvanta" viata cu un asemenea copil care va dori sa se casatoreasca cu o persoana de acelasi sex, sa vedem apoi daca mai ai aceeasi parere despre homosexualitate.

O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| V3ra a răspuns:

Si inca ceva,daca ei vor sa fie asa denaturati,macar sa stea in banca lor,sa traiasca linistiti cum vor ei,nu sa iasa pe strada sa faca parade ca spurcatii,oricum la ce ii ajuta casatoria,va spun eu la nimic, sa traiasca in lumea lor si sa nu se mai dea asa importanti ca nu are nimeni nimic cu ei, atata timp cat isi vad de viata lor, asunsi, departe de ochii oamenilor INTREGI la minte.

Răspuns utilizator avertizat
| AnghelB a răspuns:

Nu am nimic personal cu homosexualii, ateii, si cocalarii.
Doar cand gasesc 3 in 1 incep sa ma enervez si aici pe la religie numai asa ceva gasesti.

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

"Foarte interesanta intrebarea de azi din oracol, iar rezultatele ei nu sunt deloc surpinzatoare..."

Ba, pe mine m-au surprins. Credeam că avem mai mulţi oameni întregi la cap şi lipsiţi de prejudecăţi, dar se pare că e plin de încuiaţi, homofobi şi băgători în seamă, care se consideră îndreptăţiţi să interzică ceva cuiva, doar pentru că mintea lor limitată nu o înţelege.

- http://youtu.be/twCxykaNiXE
- http://youtu.be/Y9GOGY9Nh4M

"If you hate gay marriage, you know what you should do?
Don't marry a gay person!"

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Cât despre articol, nu citesc toate rahaturile telenovelistice.

Părerea mea referitoare la acel subiect rămâne aceasta:

http://www.tpu.ro/......ste-vorba/

| V3ra a răspuns (pentru NOname):

Se pare ca singurii ANORMALI sunteti voi, cei care acceptati ceva care este CONTRA FIRII omenesti! Corpul uman nu este facut sa folosesti fundul pe post de vagin, acela este un intestin, ne mai miram de ce apar atatea boli.
Mintea limitata o aveti voi, nici macar cu animalele nu putem compara astfel de oameni (si presupun ca si voi sunteti gay/lesbi din moment ce ii aparati pe acesti denaturati oameni normali).

NOname
| NOname a răspuns:

Idiocraţie!

Şi când vezi şi cu ce "argumente" penibile vin unii...

http://www.tpu.ro/......lor-intre/

Ţară de idioţi conduşi de idioţi! Priveşte:

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

http://www.tpu.ro/......itia-http/

http://www.tpu.ro/......minare-ce/

regis
| regis a răspuns:

Nu mi se pare deloc interesanta, dar e o tema la moda.
Eu cred intr-o solutie de compromis, eu nu am nimic impotriva homosexualitatii, atata timp cat nu ma afecteaza pe mine. Iar daca homosexualitatea exista, daca exista cupluri care traiesc ca o familie, nu vad de ce sa nu fie reglementat prin lege un astfel de parteneriat.
Pe de alta parte, prefer ca atunci cand spun ca sunt casatorit, lumea sa inteleaga ca am o familie traditionala, cu o sotie de sex feminin. De aceea cred ca ar fi indicat sa se gaseasca un alt termen pentru familia homosexuala, astfel incat sa nu existe confuzii si cred ca numarul celor deranjati de aceste "casatorii" s-ar diminua considerabil.
In privinta adoptarii de copii de catre astfel de familii, cred ca societatea nu este pregatita in acest moment sa accepte ideea. Nu ar fi de acord nici parintii naturali ai copilului cu o astfel de varianta, nici copilul nu va fi privit la fel in societate, deci nu prea are nimeni de castigat deocamdata din asta. Totusi, faptul ca vad copii pe strazi, prin canale sau prin orfelinate uitate de autoritati, ma face sa las loc de discutie si pe tema aceasta...

regis
| regis a răspuns:

Citind restul comentariilor, cred ca se trage putin spre extrema cealalta. Homosexualitatea nu este un lucru normal, chiar daca ea exista si chiar daca se manifesta inclusiv la animale. Indiferent ca privim lucrurile din perspectiva evolutionista sau din cea creationista, normalitatea si firescul sunt reprezentate de heterosexualitate. Si pana la urma, nu inteleg de ce se insista atat ca homosexualitatea nu e o alegere, mie mi se pare ca este, la fel ca si heterosexualitatea, sexualitatea sau chiar viata.

Pe de alta parte, nu cred nici ca "majoritarii" nu au dreptul sa considere homosexualitatea ca pe ceva imoral sau scarbos, e dreptul lor pana la urma. De exemplu mie mi se pare scarbos ca doi barbati sa se sarute (nu si doua femeiwinking ), dar asta este dreptul meu, pentru ca am si eu la randul meu dreptul de a alege ce mi se pare scarbos si ce nu. La fel cum mi se pare scarbos de exemplu sa dorm in aceeasi camera cu un caine, sa vad oameni care porata haine mulate peste colaci de grasime, sa urc in tramvai langa persoane care au uitat unde au pus sapunul, sa traiesc in aceeasi tara cu anumiti politicieni etc.
Trebuie insa sa facem distinctie intre ce ni se pare imoral/scarbos/anormal/deviant/pacatos etc si ceea ce trebuie sa fie interzis prin lege.

Răspuns utilizator avertizat
| regis a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Pai pana la urma este sau nu este o alegere, ca nu mai inteleg? Oricum, aici fiecare are parerea lui, mie mi se pare ca nu te poti indragosti decat in masura in care doresti acest lucru si mai departe poti da sau nu curs indragostelii. Dar repet, este de discutat, posibil sa ai dreptate in sensul asta, deocamdata imi mentin parerea ca sexualitatea este o alegere.
In privinta scarboseniei, eu cred ca este mai corect sa spunem pe fata anumite lucruri care ne deranjeaza, decat sa ne prefacem ca e ok cand nu este asa. Nu mi se pare deloc de bun simt sa fii scarbit de o chestie si sa te prefaci ca iti place, in schimb mi se pare ca atunci cand stii ca o anumita manifestare ar putea scarbi pe 95% din cei din jurul tau ar fi de bun simt sa te abtii sa o faci in fata lor.

| Dandanache a răspuns:

Dincolo de raspunsuri si ce cred crestinii, logica ta e cam schioapa. Amintesti la inceput de un sondaj de opinie, la care sunt invitati toti sa raspunda, si inchei cu observatia ca de fapt unii nu ar trebui sa raspunda. Lasa draga sa se pronunte fiecare, pentru ca asa putem aprecia statistic diferentele de mentalitate din Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandanache a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Fatuca, cred ca tu nu stii ce e ala sondaj de opinie. Cand intreaba recenzorul daca suntem de acord sau nu cu parlamentul unicameral, el nu vorbeste cu intemeietorii democratiei, sistemului partidist sau politologi cu diploma. Pricepi?

In aceeasi ordine de idei, conform propriilor tale principii, cu ce drept te pronunti mataluta asupra a ceea ce este acceptabil moral? Care e contributia ta in statuarea moralitatii moderne?

Răspuns utilizator avertizat
| Dandanache a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Era doar un exemplu, honey. Concluzia era ca sondajele de opinie nu sunt facute de regula pentru specialisti. Cand cineva e intrebat ce crede, DA sau NU valoreaza exact la fel de mult pentru statistica finala.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandanache a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Cat timp raspunsul lor e un ferm "nu sunt de acord", nu putem vorbi de opinii gresite, ci doar de luari de pozitie. Greselile pot aparea in argumentarile ulterioare. Si bineinteles, la fel cum ei au dreptul sa se exprime, ai si tu tot dreptul sa nu fi de acord cu ei.

| OoBunnyoO a răspuns:

Si eu sunt de acord cu acest lucru. Homosexualii au existat de cand lumea.
Pentru cei religiosi daca Dumnezeu nu i-ar fi vrut nu i-ar fi lasat pe lume. Alegerea sexuala este o preferinta.Te poti indragosti de oricine si ai dreptul sa iubesti pe oricine. Daca mergi in Rai sau in Iad nu mergi pentru ca ti-o tragi pe la spate cu cineva de acelasi sex, ci pentru ca esti o persoana rea si afectezi viata altor persoane prin alte acte. Inteleg punctul de vedere al crestinitatii, dar deschideti-va mintile. Religia promoveaza iubirea aproapelui si nu judecarea acestuia. De judecata se ocupa Dumnezu in viata de apoi. Macar comportati-va conform a ceea ce credeti.
Acum revenind la partea realistica a Bibliei, ea a fost conceputa ca un act pentru ca putea face posibila viata in comunitate, pentru ca aceasta a prospere. Este normal ca relatiile de acelasi sex sa fie interzise in Biblie pentru a preveni ca oamenii sa devina toti pe invers si sa nu mai perpetueze specia. In prezent, exista sute de copii in orfelinate care asteapta sa fie adoptati si sunt o gramada de familii de homosexuali si lesbiene care sunt disponobili sa ofere acestor copii un trai decent. Deci problema aceasta nu se mai pune. Ganditi logic inainte de a crede, toate lucrurile pe care le avem acum si in care credem au fost create cu un scop.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu e bine sa le dai prea multa atentie homosexualilor, fericirea nu consta in acel act, care recunoaste oficial casa toria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furnica impinge la deal mancarea de maine.homosexualul impinge la deal mancarea de ieri.se mai manjeste cu marmelada.cred ca e suficient.prefer sa fiu furnica.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaie? femeia aia nefericita, a fost fericita in timp ce ramanea insarcinata.ba si boul era fericit.aa ca pe el durea in partea dorsala de efectele nedorite e una.dar ea si le-a asumat in mod voit.violul se exclude.fiindca uite ce spune o cantare; cum dracu sa nu se scoale, cu-atatea picioare goale? cat despre subect si predecat, sa nu fashi precum sela, la ezamen care analiza; VENEA o MOARA pi siret.cine omoara? venea.pe cine omoara venea? pe siret.subect si predecat. draga bir gaga, avortul e o problema controversata. urata, imorala si-o povara greu de dus.nu o contest, dar nici nu o aprob.ramane la altitudinea fistecaruia.adica cat e de sus moral si spiritual.de aia scrisei altitudine.da tu intalegi ca doar nu esti stupid/a precum astia de pe aici.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi daca ai zis EVA e clar.nu-i e deajiuns ca a muscat marul, si ne-a bagat in pamant.si-a m-ai facut si site.iar marul l-au luat astia de la Apple, i-au bagat un fir in el cu doua casti si au facut ceva di ascultat muzica. ultima data am asultat.mai ionele un-te duci,ia la tine mere dulci. uite de aia eu cand aud de Eva, vad negru in fata ochilor, da cand o vad ca vine acasa, ma luminez ca la rasaritul soarelui.da si ea se uita la mine asaaa, nu stiu cum sa zic, ca la un cires copt.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o eva dulce, norocosule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,nu am treaba cu ei faca ce or vrea, dar acest lucru nu e normal. Si uite de ce zic aceasta:
Hai sa ne uitam un pic la premizele de unde e originea homosexualitati.
Conform T. Evolutiei primele celule se divizizau pana la aparitia ADN-ului cand a aparut perpetuarea sexuata a specilor. Corect e ca, in mod normal orice specie in afara de celulele care se reproduc asexuat sau hemafrodite (adica speci care se auto-reproduc singure neefind nevoie de mascul), in mod normal inmultirea se face hetero-sexual, ceia ce inseamna ca si din punct de vedere genetic homosexualitatea ar fi anomalie (dar spre deosebire de a doua premiza fiind iremediabila far daca s-ar putea actiona in timpul vietii asupra ADN-ului uman ceia ce e imposibil).
Iar a doua premiza asupra aparitie homosexualitati este una patologica, adica lipsa unui parinte in viata copilului il poate duce spre a manifesta o atractie sexuala anormala, sau poate chiar experiente negative in dragoste il poate face sa se indrepte inconstient spre acest tip de atractie. Spre deosebire de prima fiind remediabila.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Problema e ca in multe cazuri e remediabil.

| Buresbista123 a răspuns:

Inca omul are o mentalitate barbara bazata pe superstitii, el nu se intelege pe sine, majoritatea sunt inculti unora le este firca sa si puna singuri intrebari la care sa si raspunda tot ei, e mai usor sa iei raspunsurile date pe o tava decat sa ti pui mintea la contributie...
Ca omenirea sa evolueze trebuie sa ne lepadam de toate aceste obiceiuri invechite si de toate prejudecatile nefondate

| 69CarpeDiem a răspuns:

Chiar daca primesc vreo sanctionare am si eu dreptul sa-mi exprim parerea.

Raspunsul meu:
Ma opun categoric.

De ce?
Pentru ca biblia spune ca la inceput au fost "Adam si Eva" nu "Adam si Gheorghe".

Nu spun ca sunt impotriva reltiei lor ci sunt impotriva casatoriei.
Ce spui la starea civila:
Esti de acord sa-l iei de sotie pe cetateanul "Vasile Gheorghe"?
Haide frateeee.

Evident ca Hitler a murit ca doar n-o fi broasca testoasa sa traiasca 300 de ani ce dracu.

Daca tie ca baiat (ti-ar placea sa te *** in c*r cu vreunu e problema ta) sau ca fata (sa-ti dai limbi in p***a).

A fost o intrebare la Radio Erevan:
Homosexualii pot face copii?
-Nu, dar ei tot incearca.
rolling on the floor.

Ceea ce spui tu e ca ar trebui sa ii lasam in pace?
Tu vrei sa spui ca daca copilul tau (baiat) ar veni sa-si prezinte iubitul "Vasile" ai fi incantat?
Tare as vrea sa vad in parc seara vreo 3 cupluri de heterosexuali saruntandu-si inca vreo 2 de lesbience si vreo 3 de gay.
Serios, mie mi-ar fi scarba.

Răspuns utilizator avertizat
| 69CarpeDiem a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Ok...sa inteleg ca pe tine nu te scarbesc chestiile astea?
Daca ar fi langa tine 2 gay care sa-si ia limba'n gura tu n-ai pleca?

Răspuns utilizator avertizat
| 69CarpeDiem a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Ma omule sau ce creatura ciudata oi fi tu:
-nu am zis ca sunt impotriva relatiei lor ci impotriva casatoriei.
-o familie inseamna o mama, un tata si unul sau mai multi copii, iar 2 gay nu se pot numi o familie.
-cum sa ii scarbesti pe ei? tu gandesti? multi gay spun ca un baiat si o fata fac un cuplu foarte frumos insa nu e pentru ei.
-majoritatea baietilor nu stiu ce e aia p***a pana la 13 ani cand vine unu, il **** in c*r si ii place.

Răspuns utilizator avertizat
| 69CarpeDiem a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Daca spui ca nu ai ce vorbi cu mine de ce imi raspunzi la comm?

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru 69CarpeDiem):

Ai o gândire idioată.
Adu-o la un nivel cât de cât decent, înainte să faci pe superiorul şi să te bagi aiurea în vieţile oamenilor!

De unde privesc eu, cei ca Tine ar trebui interzişi, căci sunt dăunători societăţii - răspândesc idiotizmul şi ura iraţională.

- http://i.imgur.com/li1b5J8.png

- http://www.tpu.ro/......la-mana_2/

Întoarce-te în peşteră!

| 69CarpeDiem a răspuns (pentru NOname):

Sincer eu doar mi-am exprimat parerea.
De ce am eu o gandire idioata.
Pur si simplu nu suport barbatii gay.Care ar fi problema ta? Maine poimaine vad ca "incurajati" ca doar asta faceti din cate vad si zoofilia.
Va urez o zi buna...si cum Conect-R spune mandru ca e tigan asa spun si eu ca sunt heterosexual.
Eu nu fac pe superiorul doar mi-am exprimat parerea la inceput iar descentratu asta "ßirGagaWelch" m-a provocat.
"Traieste clipa".