| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAAA!
Credeti ca muzica rock ne indeparteaza de Dumnezeu?
De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă muzica rock ne îndepartează de God, ce face muzica house, care este superficială şi plină de pornografie?
Niciodată nu am înţeles de ce oamenii spun despre rock lucruri negative, având în vedere că sunt multe alte căcaturi muzicale care inspiră răutate, răzbunare, pofte trupesti, etc. Trebuie să fii tare încuiat la minte să consideri aşa ceva. Sau doar extrem de slab.
Auzi şi tu de la o babă : "maică, dacă asculţi aceste zgomote, te duci în iad ". Pai da, te duci, că asta ştie religia să facă – să pedepsească.
De rock creştin ai auzit? E rock-ul care vorbeşte despre Jesus si pe care eu nu-l pot suporta, pentru că foloseşte îndoctrinarea la greu. Ascultă-l, dacă nu poţi să dormi noaptea pentru că asculţi Megadeth ( mă îndoiesc ).
Uite o listă :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_rock_bands

Şi termină cu întrebările idiote puse special pentru a găsi părţi negative rock-ului, ca să poţi asculta liniştită Inna, Guţă sau Katy Perry ( pentru mine intră toţi în aceeaşi categorie – la căcaturi muzicale, cum am mai spus ) Dacă asta asculţi, se explică de ce ai pus diavolul şi rockul în aceeaşi oală.

Acum ţineţi-vă bine, că va răspunde Jesser şi ne va umple de înţelepciune.

108 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

You just went full retard, man.Never go full retard!

EDM-ul,adica toata tagma de muzica electronica si dance promoveaza in draci parangheleala,bautura,sexualitatea excesiva, uneori si consumul de droguri sau pornografie nevoalata.Iar rock-ul m-a facut pe mine un ateu bastard nenorocit nihilist si lipsit de Dumnezeu, da! *sarcasm alert*

Rock, aici, mai exact, post-rock din Rusia, iar Nozomi inseamna speranta in rusa : http://www.youtube.com/watch?v=XKzzniTfMnQ&feature=related

Dumnezeu nu exista, iar daca ar exista, cu siguranta n-ar fi atat de idiot incat sa imi poarte mie de grija din cauza muzicii cu mesaje ascunse satanice, vezi dom'le, ce o ascult.Trebuie sa fie mai destept de atat, doar e un zeu intelept, nu ar avea un astfel de nivel de pareri preconcepute si retard acut.

| Eliene a răspuns (pentru Dumnezău):

Dumnezeu exista!
Daca nu ar exista, explica-mi cum s-a facut lumea, explica-mi cui te rogi tu atunci cand iti este greu sa te aduca pe calea cea dreapta? Lui Dumnezeu, normal. Daca ai forta asta si daca vrei, Dumnezeu te aduce inapoi pe drumul cel bun!
... Dumnezeu iti poarta de grija! Ti-a dat tie si tuturor oamenilor minte, incat sa poti sa judeci intre bine si rau!
Oare de ce nu ne-a lasat pe toti fara maini, fara picioare sau fara grai? S-a preocupat de tine ca sa ai tot ce iti trebuie, omule!
Daca tu vrei sa ii intorci Lui spatele pentru tot ce a facut pentru tine, nu ai decat! Dar sa stii ca Oricand ai de gand sa te intorci la El, te primeste cu bratele deschise. Asta ai putea spune si despre cel rau, dar el nu te mai lasa sa scapi. Iti poceste viata intr-un asemenea hal, incat cu greu scapi.
Spune-mi, nu ai vrea sa fii si tu ca si ceialti oameni, cu zambetul pe buze mereu? Nu ai vreaa sa te bucuri de fiecare lucru marunt? De ce sfarsesti ascultand muzica satanica, ascunzandu-te dupa deget...ascunzandu-te in intuneric, impreuna cu grupul tau ciudat, in loc sa iti vezi de drum si sa fii bucuros de realizarile vietii tale?

| Dumnezău a răspuns (pentru Eliene):

Nu ma rog.De nimeni.Nu sper la mai bine, pentru ca speranta este o paradigma inventata pentru oameni disperati si sub-mediocri.Nu ma aflu in niciuna din cele doua categorii.Nu voi fi un atat de odios bastard egoist sa cred ca exista asa-numita Cale Dreapta, pentru ca nu exista asa ceva.Variabilele sunt prea mari, pentru a exista. Urmez un drum foarte bun pentru mine.

Hai s-o discutam asa.Sunt un om facut din 95% ura, 4% instabilitate psihica acuta si cel mai probabil, 1% dorinta de schimbare a lumii.Dar mai presus de a schimba lumea, doresc sa fiu cunoscut peste sute de ani, precum Hitler, Napoleon, Simon Bolivar, Attila sau Copernic.Am o ura, mizantropie si repulsie pentru orice in mine, incat nu m-as uita inapoi daca as omori 20 de oameni. Eu m-am adus singur aici.Nu Dumnezeu.Nu Satana.Nu vreo alta zeitate mai mult decat penibila si nedemna. Apropo, nu cred in Satana.

Responsabil de creearea lumii nu este doar Big Bang-ul, dar cu siguranta nu este Dumnezeul biblic.Nici nu se merita sa numim puterea ce-a creat lumea astfel, pentru ca e tot un zeu. Zeii sunt fiinte, desi transcedentale, crude, lipsite de scrupule, ipocrite si malevolente.Un zeu nu are cum fi sursa de creare a lumii.E vorba de o forta.Nu neaparat Big Bang-ul.

Nu Dumnezeu mi-a purtat de grija, ci parintii mei.De ceva timp imi port singur de grija, muncesc cu jumatate de norma si scot vreo 4-5 milioane pe luna,pentru a ma putea intretine. Mintea este un proces abstract, pe care il avem cu totii, la fel ca orice animal.E indispensabila vietii si nu este oferita de un zeu crud, malevolent, gelos si meschin.

Sunt unii care se nasc fara maini, sau picioare sau muti.Sau cu patru maini si patru picioare, ca Vishnu, alta aberatie vomitata de o religie.De ei nu se preocupa atotputernicul si atotiubitorul tau Dumnezeu?

Nu, nu vreau sa fiu cu zambetul pe buze.Zambetul,fericirea si rasul sunt procese prin care trec oamenii mediocri.Nu pot fi fericit, cu fiinte ca voi pe pamant, cu lipsa catharsisului (inseamna puritate) pe care il visez si nici caracterul meu negativist si pesimist nu il pot nega, spre a fi un ipocrit penal.

Oamenii sunt singuri ce isi pocesc viata si si-o ingreuneaza.Nu zei, sau diavoli, sau destin, sau tarot. Oamenii si doar ei.Nu ma pot bucura de lucrurile marunte.Nu sunt facut sa ma bucur de lucrurile marunte. Vreau schimbari majore.Nu sunt un hahaitor penal sa rada doar pentru ca i-au venit banii pe card sau plozii lui ganguresc fericiti.Nu sunt construit astfel.

Responsabil de constructia mea psihica sunt vinovat eu si numai eu.Nu zei sau alte entitati.Pentru ca mi-am renovat psihicul de vreo 15 luni.Si imi merge bine, sunt satisfacut de mentalitatea mea, desi malevolenta si plina de ura, constructiva.

Rock-ul nu este muzica satanica.Satanic black metal-ul este muzica satanica.Iar Satana nu exista, cum am mai mentionat.Nu exista niciun grup ciudat.Sunt eu si doar eu. Unul si atat.Nu imi place sa umblu in haita, ma distantez de orice grup pentru ca nu am nevoie de un grup.Sunt ura si solitudine intruchipata.Nu ma scund in intuneric, desi nu neg ca apreciez noaptea, intunericul, un cer instelat si linsitea aproape mormantala, viscolul, frigul.Nu imi place lumina si caldura.Iar aici nu vorbesc dintr-un pdv spiritual, ci fizic.Nu imi place lumina, e agasanta si cand e lumina ies din vizuini toti parazitii-oameni enervanti si bosumflati constant.

Realizari nu vor exista, cu adevarat, pana nu voi deveni o adevarata legenda. Drumul prin care voi atinge asta nu ma intereseaza. Vreau adulatie si vreau sa fiu tinut minte.Asta ar fi singura realizarea a vietii mele. Drumul meu acolo duce.

Acum, te rog sa nu mai incerci sa pari ca stii "drumul" fiecaruia prin viata si inceteaza cu gregara propaganda si egoism specific crestin.
O zi buna!

| MMadalina a răspuns (pentru Dumnezău):

Ar trebui sa scrii o carte...

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Am trei cicatrici.Una pe glezna, din nastere, in forma de 6. Una pe omoplat, in forma de 6 mai prost desenat.De doua luni, o cicatrice de la operatie, mica a facut un fel de recidiva si se modeleaza fi un 6.

Caci am vazut Bestia, iar semnul ei este sase-sase-sase. laughing

Acum mai am nevoie doar de armata, ca sa-i vin de hac lui Cristos.Si de carisma mai multa, ca Antihristul va fi iubit de multi. Poate adulat, cum imi place mie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Imi place și apreciez faptul că iți asumi in mod absolut responsabilitatea pentru tot ce ești și ce insemni TU.
Iți dorești intr-atât de mult să fii original, incât orice e omenesc și firesc devine pentru tine o lighioană jegoasă demnă de ocolit cu orice preț.
Nu știu de unde prezumția la tine că a incerca să indulcești caracterul tău,, negativist și pesimist'' ar insemna automat să recurgi la ipocrizie.
Ești de o obstinație incomensurabilă.
Te felicit pentru pasul substanțial pe care l-ai făcut spre independența financiară.
Scopul tău in viață e cam penibil, dragul meu. Cam...nevrednic de tine. Crezi că te-ar satisface simplul fapt că generațiile viitoare vor invăța la școală că a existat cândva un oarecare tip care iși spunea,, Dumnezău'' și care a făcut cutare lucru? ...Nu e cine știe ce.
Adică...cât (pardon, cacofonia) de bine crezi că se simte Ivan cel Groaznic acum?
Tare curioasă aș fi să aflu cum ai ajuns tu...AȘA.
Iți dorești să te zugrăvești ca fiind atât de rău și de malefic. Dar eu cred că e numai gura de tine și că probabil te-ar induioșa cu ușurință zâmbetul naiv și inocent al unui copilaș cu balonașe colorate in mână din parc.
Sau poate nu. Și dacă nu, poate e doar o fază, o etapă efemeră.
Tot ce-am spus, nu a fost spus cu răutate și nici cu tendențiozitate. Sincer.
(In rest, nu comentez cu privire la divinități și zeități, pentru că scopul acestui răspuns nu e să te combat in vreun fel.)
Te pup și te strâng in brațe, așa malefic cum ești (sau cum vrei să pari).

O seară plăcută.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Iar tu esti o fiinta aleasa,imbibata de transcedental si spiritul sacerdotal al mirificelor melodii religioase,nu-i asa? De curiozitate, Jasser, care ti-e varsta, care ti-s studiile si cand ti s-a inoculat ideea existentei unui Dumnezeu crestin, iubitor?

| Paulla a răspuns:

Nu vă mai strofocaţi, că asta-i doar un troll.
http://www.youtube.com/watch?v=jrtTeVWVzIE

| shadovv a răspuns:

Daca vrei sa judeci muzica relativ cu religia trebuie sa o judeci etic si nu estetic.

| SaveTheNature a răspuns:

Nu ar mai trebui sa generalizam.
Exista melodii rock -cu caracter anti-religios, dar si fara caracter anti-religios.
La fel si muzica house
pop
dance
manele
populare etc.
Depinde de la caz la caz, totul este relativ.
Si rock-ul la randul se se imparte in atatea categorii si subcategrii.

| Inferno a răspuns:

Muzica Rock a fost la origini muzica satanica.

| Eliene a răspuns (pentru Inferno):

Da. Am citit un articol despre asta. Se practica la ritualurile Vodoo pentru a il chema pe cel rau sa ii ''calauzeasca''. Dar se vede ca nici tu nu esti prea departe de aceasta muzica, dovada fiind numele tau.
Ia sa vad ce imi raspunzi la asta...Tu crezi in Dumnezeu? De ce?

| Inferno a răspuns (pentru Eliene):

Muzica. Nu cred ca am mai ascultat de 5 ani rock. De fapt nu cred ca am ascultat Rock deloc. Prefer muzica clasica si veche.

| Eliene a răspuns (pentru Inferno):

Pai si atunci numele tau de unde vine, ha?

| Inferno a răspuns (pentru Eliene):

Din imaginatia mea, de unde sa vina?

| OOOLEOOO a răspuns:

Poate ca muzica in general este mai buna ca Dumnezeul cresitn happy

| Eliene a răspuns (pentru OOOLEOOO):

De ce?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Eliene):

Fiindca ea poate oferi libertatea.

| Eliene a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Libertate iti poti oferi singur, nu ai nevoie de muzica cu versuri sataniste.
De curiozitate...citeste si spune-mi ce parere ai!
http://blog-crestin-ortodox.blogspot.ro/......-rock.html

| Eliene a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Uite despre ce vorbesc idolii vostrii: Rock-starul homosexual David Bowie a spus de mult: „Rock-ul este dintotdeauna muzica diavolului… Cred că rock and roll-ul este primejdios… Simt că vestim ceva încă mai întunecat decît noi înşine."
Rocker-ul Frank Zappa zice aşa:
„Eu sînt avocatul diavolului! Avem proprii noştri închinători. Fetele îşi vor da trupurile muzicienilor aşa cum voi aţi da o jertfă lui Dumnezeu."
Grupul „Metallica" zice, în cîntecul „Sări în foc!": „Urmează-mă acum, copilul meu… Fă întocmai ce-ţi spun… Sări de voia ta, ori vei fi luat cu sila… Oricum te iau… Aşa că apleacă-te şi apucă-mă de mînă… Vino acasă, acolo de unde eşti, vino şi sări în foc!" Tot „Metallica", în „Prinţul": „Înger de dedesubt, vreau să-mi vînd sufletul… Diavole, ia-mi sufletul! Nu-mi pasă de rai, aşa că nu te aştepta să plîng. Şi voi arde în iad din ziua în care voi muri."
Bon Jovi cîntă, în „Homebound Train" („Trenul spre casă"): „Cînd eram doar un băiat, diavolul m-a luat de mînă, m-a luat de acasă şi m-a făcut bărbat. Mă duc în jos, în jos, în jos, în jos, în trenul spre casă." Tot el mărturiseşte:„Aş omorî-o pe mama pentru rock and roll. Mi-aş vinde sufletul." Aşa a făcut Tommy Sullivan, din New Jersey! Într-o noapte de sîmbătă, Tommy (14 ani), i-a tăiat gîtul mamei sale şi i-a scos ochii. Apoi, Tommy şi-a crestat încheieturile de la mîini şi şi-a tăiat gîtul de la o ureche la alta, încît aproape şi­-a retezat capul. Tatăl lui Tommy a spus după aceea că fiul său cîntase vreme de o săptămînă un cîntec rock despre sînge şi uciderea mamei.
Acum mai e vorba de libertate...sau de capcanare?

| Raynn a răspuns (pentru Eliene):

Marea majoritate a versurilor cu o oarecare tenta satanica, asta numai in urma interpretarii unor fanatici (tu) sunt folosite pentru ceva numit "shock value".

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Eliene):

Eu am zis : ''muzica in general''...eu personal ascult reggae, acestia nu-s idoli mei.

Mie imi place ''muzica care variaza nu care este violenta si ordinara'' -Jaka

| Leocerba a răspuns:

Na, c-am ajuns sa dau citate din M*A*S*H la Religie laughing
"Ladies and gentlemen, take my advice, pull down your pants and slide on the ice"

| Dash a răspuns:

Nici nu ne indeparteaza, nici nu ne apropie. E doar muzica...

| Tsunade99 a răspuns:

Ai ascultat vreodata rock? E clar ca nu.
Logic ca daca asculti Rammstein si canta numai despre moarte si ca nu mai vine maine soarele ca in melodia Sonne te faci mai ticnit gosh :|
Dar Paramore sau Skillet sunt formatii care isi exprima parerea despre prostia omeneasca de ex Hayley nu e o bianca dragusanu ci se opune stilului de "fita" iar Breaking Benjamin canta despre dragoste, Queen are multe melodii despre prieteni si Skillet isi proteja iubita in melodia the last night.
Formatiile Rock sunt oameni cu cap nu pr*stituata aia de andreea banica.
Eu ascult rock ca sa ma linistesc.
Pana si la intro-ul de la Naruto tot Rock e.
http://www.youtube.com/watch?v=0AIlz08fZos

| Tsunade99 a răspuns:

VIOLUL?! In muzica Rock? Tu nu stii ce vorbesti. Daca in muzica Rock violul, drogurile, bautura, incestul, fumatul si injuraturile sunt ceva normal in manele, puya si house ce e normal? Vezi ce asculti si dupa mai comenteaza.

| Tsunade99 a răspuns:

Bine ca ai inceput si tu rolling on the floor) :* happy

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Te indepartezi de El ascultand muzica rock, doar daca tu vrei sa te indepartezi happy. Acum depinde si ce fel de rock.

| Tsunade99 a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Nu-i adevarat, rock-ul transmite mesaje placute dar da cum ai spus tu depinde ce gen. Si nu tot e pentru satanistii;)
http://www.youtube.com/watch?v=0AIlz08fZos Asculta Queen.

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Tsunade99):

Eu nu am spus nimic de satanisti. Nu multumesc, rock-ul nu se incadreaza in genul meu big grin. O zi placuta! happy

| Tsunade99 a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Ok, mersi la fel! big grin

| DanDannn a răspuns:

Asculta skillet si te apropii foarte mult de El

| Rocker4Ever a răspuns:

Eu nu mai inteleg nimic parerea mea este ca fiecare poate asculta rock fara sa il indeparteze de Hristos.Adica rockul nu afecteaza cu nimic crestinismul tau. Daca ar fi sa discutam de trupe care canta Black Metal sau Death Metal parerea mea este ca ar fi un pacat pentru ca acele trupe aduc cuvinte de ura la adresa lui Iisus.Sincer eu in trecut ascultam rammstein dar m-am lasat foarte repede.Si pentru cei care cred ca rockul e satanic exista si Christian Rock, rock crestin si un exemplu, o trupa care mie personal imi place foarte mult este Skillet.
Asta e doar parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spuneam. Ne-ai umplut de înţelepciune...
Şi acum, dacă în rock asta este ceva normal, ce găsim în muzica house şi manele? Gândeşti măcar înainte de a da un răspuns? Vorbeşti în necunoştinţă de cauză.
Aici am dovada :
http://youtu.be/vP3LaajH4To

| Bogdan_4881 a răspuns (pentru anonim_4396):

In house si in manele gasim mai multa pornografie, in rock gasim satanism

| Eliene a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog, indeparteaza-te de muzica pe care o asculti... Uite, numai numele tau de pe TPU ne spune deja multe despre tine!
DOMNUL fie cu tine!

| anonim_4396 explică (pentru Eliene):

Realizezi că pari a fi tare naivă, nu?
http://youtu.be/Xv24N8H1KyI

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan_4881):

Dacă această melodie rock cu numele "Jesus be glorified" este satanistă, e tare rău de-al tău creier...
http://youtu.be/vP3LaajH4To

| Bogdan_4881 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca esti obsedat de aceasta muzica, iti recomand sa mergi la un doctor

| Eliene a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am pus sa ascult melodia si nici nu o cunosc, dar numele formatiei contine un fulger, semn asociat raului si din nou...numele melodiei spune multe.
Te rog...incearca sa ''disesci'' versurile (fiecare in parte) si incearca sa vezi daca poti gasi versurile spuse invers. Ai sa aflii lucruri nebanuite. Pana si in refrenul melodiei ''Another one bites the dust'' a formatiei Queen vei gasi ceva ce te va tulbura.
Te rog, daca nu vrei sa citesti tot ce scrie in linkul pe care l-am pus eu aici, deschide-l doar si cauta numele melodiei si ai sa descoperi de ce numele piesei e asa. Raul ne impinge sa facem lucruri nebanuite, fara ca noi sa ne dam seama.

| anonim_4396 explică (pentru Eliene):

Glumeşti nu? Dacă e să ne descoasem, pot să-ţi spun că şi tu şi Jesser aveţi "ochiul masonic " la avatare. Puţin îmi pasă, oricum. Aşa că, ar fi ok să o laşi baltă, pentru că astfel de " chestii ascunse care ne împing spre rău " găsim peste tot.
Ştiu linkul. Am râs odată cu un utilizator de pe site despre ce scrie acolo. Probabil că voi ajunge in Iad, aşa cum numele meu spune, dar nu e problema ta.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan_4881):

Neah. Îmi place şi muzica clasică. Şi aia crezi că e satanistă?

| Justrollin a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? chiar iti bati capu?

| anonim_4396 explică (pentru Justrollin):

Mda. Păi mă plictisesc.

| Eliene a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok...in primul rand, scuze, dar nu stiu ce e ala ''ochi masonic''. Mi-am pus poza numai ca are culori dragute. Si uite...numai pentru tine o sa mi-o schimb.
Stiu ca lucruri ascunse care ne imping spre rau se gasesc peste tot, dar incearca sa nu te avanti direct in ele, cand ai puterea sa decizi intre bine si rau.
''Probabil că voi ajunge in Iad, aşa cum numele meu spune, dar nu e problema ta.''? Ok? Te simti bine? De ce te trimiti singur acolo! Incearca sa vezi ca mai sunt si lucruri bune pe pamant!
Si cu siguranta ca atunci cand vei vedea ca am comentat la raspunsul tau vei spune ca iarasi pocaita sau nebuna asta are ceva de comentat, nu?
Ok...nu fac parte din nicio secta religioasa, precum baptisitii sau orice altceva. Pot sa ii multumesc mamei mele ca m-a botezat ortodoxa, pentru ca biserica aceasta a ramas in picioara de la inceputul inceputului.
Si pana la urma...de ce incerci sa deconspira credinta in Dumnezeu?
In orice caz...un om nu ajunge sa asculta asemenea muzica decat daca (in majoritatea cazurilor) a avut probleme in famile. Te rog, incearca sa ti le rezolvi. Ai sa vezi ca sunt oameni care se roaga sa te intorci pe calea cea buna!
Nu ai de ce sa fii satanist!

| anonim_4396 explică (pentru Eliene):

Nu sunt satanistă. Nu am nicio problemă în familie. Ai mei sunt ortodoxi, dar ascultă rock, ca mine. Tatăl meu ascultă acest gen muzical din adolescenţă, deci am crescut astfel. Am descoperit că mă reprezintă, cu sau fără mesaje ascunse, vorba lui Dumnezău. Undeva ar trebui să te doară pe tine.
Eşti obsedată de religie şi de Dumnezeu. Eşti speriată să nu calci strâmb. Problema ta, chiar nu mă interesează. Poţi să îţi ţii avatarul.
Şi nu mă trimit singură în iad, eram sarcastică. Dacă aş alege să fiu satanistă, ar fi oricum alegerea mea.

Eu închei aici, pentru că mi-am făcut destui nervi. A fost amuzant la început să vă văd cum vă zbateţi să îmi demonstraţi existenţa lui Dumnezeu, dar acum sunteţi petetici, când spuneţi că am nevoie de medic, că am fost molestată, sau ce vă mai trece vouă prin minte.

| Valcov_Sabrina_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine.si eu ador muzica rock.mai ascult si alt gen de muzica adica salsa, merengue etc.dar si rock-ul imi place extrem de mult.mai ales iron maiden si ozzy osbourne.

| Eliene a răspuns (pentru Bogdan_4881):

Si pornografia apartine de cel rau.

| Eliene a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok...nu stiu cine ti-a spus ca ai fost molestata, dar imi cer eu scuze pentru el.
Din nou... Dumnezeu exista! De ce crezi ca nu ar fi asa?

| Justrollin a răspuns (pentru Eliene):

Ai facut mai mult rau prin cuvintele tale, ai aruncat cu acuzatii in stanga si-n dreapta ca o ipocrita, cataloghezi oamenii dupa genul de muzica pe care il asculta, esti atat de usor de influentat incat ti-ai schimbat parerea dupa ce ai citit un articol, din asta denota ca nu ai un iq prea ridicat

| Eliene a răspuns (pentru Justrollin):

Nu cataloghez lumea dupa genul de muzica pe care il asculta. Acum ce ar trebui sa fac? Sa numesc fetele care asculta dance - pitipoance? NU!
Oameni...Ah! E mai greu decat credeam...Eu nu va spun sa nu mai ascultati muzica! Eu spun ca multe trupe de rock (nu toate) va influenteaza pe vooi! Citeste cu atentie versurile unei melodii rock si spune-mi ce descoperi!
Diavolul se poate schimba in multe forme, incat sa reuseasca sa ne indeparteze pe noi de Dumnezeu!

| Bogdan_4881 a răspuns (pentru Eliene):

Da si pornografia apartine de cel rau bine spus.

| Tsunade99 a răspuns (pentru Eliene):

Si de melodia Queen friends will be friends ce spui? http://www.youtube.com/watch?v=0AIlz08fZos
Spune ca ai prieteni in care poti sa ai incredere, prietenii vor fi prietenii, cand o sa ai nevoie o sa ai nevoie de iubire ei o sa iti ofere atentie, cand crezi ca nu mai ai nimic in viata linisteste-te pentru ca prietenii vor fi prieteni pana la sfarsit. Astea sunt versurile, acum ia spune, ce scoti din asta?

| Tsunade99 a răspuns (pentru Valcov_Sabrina_1991):

Si eu sunt de acord cu tine si cu HightwayToHelllwinking

| Tsunade99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spuneam, Skillet, Queen, Paramore si restul de genul nu ne indeparteaza deloc de Dumnezeu. Muzica house e pentru satanici nu Rock-ul. Si toate manelele se rezuma la femei.

| anonim_4396 explică (pentru Tsunade99):

Nu prea îmi plac nici Skillet şi nici Paramore, dar apreciez enorm Queen.
Nu. Muzica house nu pare a fi pentru satanişti. Este pentru oameni superficiali cu intelectul prăjit de radiaţiile unui iphone şi cărora le-ar cădea picioarele dacă nu s-ar da jos dintr-un corvette. Exagerez probabil...

| trolololo a răspuns (pentru Eliene):

Fulgerul semn al răului,? dacă nu erau fulgerele care contracarează radiațiile eram morți cu toții.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Eliene):

Sa inteleg ca tu ai grave probleme de vedere? Din moment ce ai afirmat ca numele unui user spune multe despre acea persoana.

| Pentagram a răspuns (pentru Eliene):

Da'ti glontu straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudat este că şi eu cred acelaşi lucru despre tine.

| casablanca40 a răspuns:

Nu, este doar o superstitie crestina. Crestinismul este bazat pe superstitie si nu pe credinta.

| Eliene a răspuns (pentru casablanca40):

Atunci ce este bazat pe credinta, daca crestinisul, nu?

| casablanca40 a răspuns (pentru Eliene):

Nu stiu ce este bazat pe credinta, dar crestinismul cu siguranta nu este.

| roxaa15 a răspuns:

Eu ascult muzica rock( nu hevy metal) de multi ani, iar lucru acesta nu ma indepartat de Dumnezeu chiar de loc.

| frida0purple a răspuns:

Care este in opinia ta muzica perfecta pentru crestini? Da exemple.

| Tsunade99 a răspuns (pentru frida0purple):

Sunt de acord cu tine.

| alealexuta a răspuns:

Scrie o carte.happy

| Schwarzz a răspuns:

Nu-mi prea pasă dacă ne îndepărtează sau nu. Dacă vreau să ascult, ascult.

| charonmario a răspuns:

Muzica Rock egal Iad e simplu ca asta promoveaza muzica crestina vorbeste de Dumnezeu alegea e a voastra

| Tsunade99 a răspuns (pentru charonmario):

Muzica Rock nu il promoveaza pe Dumnezeu si nu e egal iad, daca o luam asa, muzica clasica nu il promoveaza pe Dumnezeu da? Tocmai de aceea ca sa nu existe certuri de genul astea. Rock-ul nu transmite nimic çontra sau pro, oricum depinde de gen. http://www.youtube.com/watch?v=XgNzxqrngU8

| Riderx1 a răspuns:

Haha, ii bun, cum sa te indeparteze muzica de dumnezeu? da si eu ascult evanescence, three days grace, breaking benjamin, nightwish, black veil brides...and more, si am patit ceva? nimic, in plus de asta ascult si 50 cent, eminem, inna, skrillex, Dj Raj Desai, BUG Mafia, paraziti, gwess who, muzica electro, dance, dubstep, sa mai precizez ca sunt dj in 323? muzica=relaxare, te relaxezi ca asculti ce iti place, nu iti poate impune nimeni ce muzica sa asculti, deci anonim, asculta ce vrei, muzica nu te indeparteaza de God

| Eliene a răspuns:

Bun, va multumesc pentru raspunsuri, dar m-am documentat si eu putin pentru ca de ceva timp am inceput sa ratacesc si eu prin muzica asta.
Aici am gasit ceva interesant si imediat dupa ce am citit m-am pus sa imi sterg muzica rock de pe telefon.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm
Stiu ca e mult scris, dar va rog cititi!
Veti descoperi aspecte necunoscute ale acestei muzici pe care pana acum nu cred ca vi le-ati fi imaginat.

| Bogdan_4881 a răspuns (pentru Eliene):

Dumnezeu sa iti Ajute, mi-ar face placere sa vorbim si pe privat!

| WoodenCross97 a răspuns:

Frate iubesc rockul e viata mea, cand suparat ascult rock, cand sunt vesel ascult rock, plictisit..rock,ascult rock mereu de mai bine de 8 ani,asta nu inseamna ca m-am indepartat de Dumnezeu este doar un gen de muzica, daca esti satanist asta e alta chestie laughing, dar nu se intampla nimic poti sa asculti rock, orice gen de muzica, niciunul nu te indeparteaza de Dumnezeu.Baftawinking \m/. FUNDA?smug

| missakihabara a răspuns:

Asta a fost ciudat...

| Giuvaer a răspuns:

Toti tristii asculta asa ceva..muzica de cacat..ascultati si voi ceva mai frumos mai vesel.

| Pentagram a răspuns:

Si acum ce vreti sa ascultraised eyebrows. Guta, hai bai ma lasati, daca si Skillet mai ii formatie satanista.Mama mea, asculta rock de mica si ii bine sanatoasa. eu ascult de mica. tata asculta de mic. Si n'am murit niciunu. mai lasati'ma cu aburelile voastree.batting eyelashes. Acuma ascult Guta si`mi zice el cati bani are. Ma lasibatting eyelashes Peace bitches.