| anonim_4396 a întrebat:

* Hristos-Dumnezeu a fost singurul intre promotorii religiilor care a afirmat si confirmat ca este Dumnezeu din Fire?

* Hristos-Dumnezeu este singurul care a zis ca doar El este Calea, Adevarul si Viata?

* Hristos-Dumnezeu este din momentul intruparii Sale nu numai Dumnezeu intreg, ci si om deopotriva?

* Duhul Sfant este o Persoana Dumnezeiasca alaturi de Dumnezeu Tatal si Dumnezeu Fiul?

* Sfintele Moaste-trupuri ale Sfintilor- sunt purtatoare ale prezentei si identitatii acelor Sfinti?

* Iadul nu este o pedeapsa ci o alegere motivata a omului?

* In autonomie totala, omul se autodistruge total?

* Dupa moarte, sufletul este posesorul celor cinci simturi, implicit al intregii memorii?

* Toti zeii neamurilor au fost si sunt draci?

* Lucifer, prin toate ereziile si sectele a vrut sa tulbure Adevarul pentru a nu mai fi identificat cu usurinta?

* Hristos-Dumnezeu fiind Unul, si Adevarul trebuie sa fie Unul?

* Hristos-Dumnezeu fiind Unul, si Biserica Adevarului este tot Una?

* Toata materia, este energie divina concretizata?

* Demonul Mara, stapanul sinelui si al iluziilor, s-a aratat lui Buddha si a comunicat cu el in meditatiile acestuia?

* Smerenia, generozitatea omului si sinceritatea pot induiosa pe Dumnezeu cel mai mult?

* Buddha ne imboldeste cu neantul iar Hristos ne daruieste toata valoarea si vesnicia Lui?

* Extraterestrii sunt inventii si gaselnite ale lui Lucifer?

* Prin intruparea lui Dumnezeu-Fiul-Hristos, neamul omenesc a primit apartenenta la Neamul lui Dumnezeu, pentru vesnicie?

* In Iad, cel mai mare chin este lipsa lui Dumnezeu si a oricarei comuniuni?

* Omul devine persoana din momentul zamislirii si devine personalitate din momentul botezului in Numele Sfintei Treimi?

* Dumnezeu nu ne pedepseste cu Iadul ci noi indragim Iadul din timpul vietii noastre?

* Dumnezeu nu are inceput si sfarsit ci izvoraste din El, prin El si cu El?

* Atunci cand sunt atinse sau sarutate Moastele unui Sfant, acesta stie si simte ca si cand nu ar fi murit?

* Icoanele sunt ferestre spre Absolut si nu sunt pretuite in sine ci prin sine?

* Hristos-Dumnezeu a dat episcopilor si preotilor puterea de a ierta si dezlega in Numele Lui, putere pe care nici Ingerilor nu a dat-o?

* Mintea este ochiul sufletului?

* Prin amputarea unui membru, sufletul din acel membru se retrage in restul corpului ramas viu?

* Omul trece pe langa moarte de mii de ori pe zi din motive demonice, tangentiale si naturale?

* Energia lui Dumnezeu -Harul- este o energie necreata?

* Materia este energie a lui Dumnezeu concretizata?

* Diavolul nu voieste sa se mantuiasca nici macar un om?

* Diavolul nici nu mai vrea dar nici nu mai poate sa se intoarca spre Dumnezeu?

* Reincarnarea este o invatatura diversionista a lui Lucifer?

* Vietuitoarele de pe pamant nu au suflet cu chipul lui Dumnezeu ci doar suflet fara constiinta?

* Sufletul se afla in corp din crestetul capului pana in varful tuturor degetelor?

* Daca stam departe de Hristos-Dumnezeu, stam de fapt departe de sensul vietii si existentei noastre?

* Nu pacatele ne tin departe de Dumnezeu ci lipsa regretului sincer fata de trecutul nostru?

* Pe aproapele tau care ti-a gresit de nu-l vei ierta tu, nici Dumnezeu nu-l va ierta?

* De nu-l vei ierta pe gresitul tau, nici tu nu vei fi iertat-la randul tau- de Dumnezeu?

* La judecata particulara-dupa ce murim-, Dumnezeu ne va intreba despre greselile fata de El iar la judecata universala-la sfarsitul timpului- vom fi intrebati despre greselile fata de umanitate si creatia intreaga?

* Totul in lumea asta sta sub semnul jertfei? Vezi iarba care se daruieste animalelor, vezi animalele ce se jertfesc noua iar Hristos oare nu s-a jertfit pentru tot si toate?

* La judecata sfarsitului lumii, toti vor cunoaste pacatele tuturor celorlalti si faptele toate?

* La sfarsitul lumii, intreg si acelasi trup pe care l-am avut in viata, va fi reconstituit integral de catre Dumnezeu si ni-l va da in vesnicie inapoi intrucat in trup am savarsit faptele noastre toate?

* Crucea nu se sfinteste intrucat ea e sfintita din oficiu de catre Cel rastignit pe ea?

* In fericirea Raiului, bucuria celui mantuit nu va fi statica ci crescanda vesnic?

* Biserica este singura Institutie divino-umana din intreaga lume?

* Atunci cand o persoana incepe sa fiinteze, indata dupa zamislire, nu va mai inceta vreodata sa existe?

* Lucifer dirijeaza politic si financiar lumea printr-o organizatie obscura impanzita in intreaga lume dar si prin toate sectele si ereziile religiilor lumii?

* Fantomele si strigoii sunt doar diavoli diversionisti si tulburatori?

* Daca ar exista alta planeta cu fapturi dotate cu constiinta ar fi atentat la Intruparea lui Dumnezeu-Fiul?

* Prin botezul in numele Celor Trei Persoane ale Firii Dumnezeiesti si prin Trupul si Sangele lui Hristos, noi ne conectam la energiile vesnice ale Vesnicului Dumnezeu?

* Daca prin caposenie, trufie si agresivitate dorim sa-L cautam si sa-L aflam pe Dumnezeu, nu vom reusi vesnic pentru ca El este un Dumnezeu revelat care se descopera El dupa vointa Lui?

* Lucifer lucreaza si influenteaza omenirea cel mai mult prin legi, legiuitori si bani?

* Pentru un copil avortat, va fi acuzat de Dumnezeu si chirurgul si mama dar si tatal -daca a stiut-?

* In viitor Antihristul va fi confundat cu Hristos de catre cei ce nu au fost apropiati de Persoana lui Hristos Cel Autentic?

* 85% dintre crestini nu stiu ca Hristos a fost si este Dumnezeu din Fire si 95% dintre aceeasi crestini nu stiu ca Sfantul Duh este si El Persoana Dumnezeiasca?

* Bisericile lui Lucifer sunt stadioanele, cinematografele, teatrele, ateneurile, bordelurile, corporatiile internationale economice si financiare, judecatoriile si toate religiile eretico-sectare?

* Invierea noastra a tuturora la sfarsitul lumii, nu este optionala?

* Halloween este sarbatoare inchinata Diavolului si Mortii, opusa parastasului si slujbelor din Sfintele Biserici?

* Toate razboaiele si crizele au fost -si vor fi- sustinute, regizate si infaptuite de Lucifer prin intermediul mai marilor lumii?

* Diavolii au forta de a juca fotbal cu soarele insa ei sunt limitati covarsitor in rautatea lor de catre Dumnezeu?

* Hristos-Dumnezeu este si un ofertant politic caci adevarata politica nu se deosebeste de adevarata morala?

* Toti crestinii asteapta pe Hristos, iudeii pe Mesia, hindusii pe Krishna, buddhistii pe Maitreya si musulmanii pe Mahdi si ca Antihrist va tine locul tuturor acestora?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Diagnostic: folie a deux sau paranoia.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu daca te-ai prins, dar unele dintre intrebarile puse sunt anti-crestine, explicatii pe: http://www.biblegateway.com/passage/?search=Romani%2013:1-7&version=RMNN

| oprescudorin11 a răspuns:

Raspunsul este 'Da'.La cam toate intrebarile.

| doctorandus a răspuns (pentru oprescudorin11):

Asta nu mai e credinta religioasa, ci patologie.

| suffarstar a răspuns:

"Bisericile lui Lucifer sunt stadioanele, cinematografele, teatrele, ateneurile, bordelurile, corporatiile internationale economice si financiare, judecatoriile si toate religiile eretico-sectare?"

Daca eu ma duc si sparg casa cuiva, unde or sa ma duca sa ma judece?

Eu inteleg ca suntem crestini, dar deja o dam in mintea copiilor.
Daca ai o intrebare ca te framanta, o pui, nu pui si tu acum 875432 de intrebari.
Citeste si tu Biblia sau alte carti teologice si vei gasi raspunsuri.