| Drinceanu a întrebat:

Imi puteti spune si mie va rog frumos, in cartea sfanta(biblia penticostala)dumnezeu lui cine s-a revelat personal in vechiul testament.si in ce verset si capitol gasesc scris?

1 răspuns:
| fllu07 a răspuns:

Biblia este una si aceiasi pentru toate cultele. Este un singur Dumnezeu, prin urmare are un singur mode de a gandi, revelat in Biblie.
in ce priveste intrebarea ta, cred ca te referi la Exodul 3:6-15.
aici Dumnezeu ii vorbeste direct lui Moise si i se prezinta pe nume.