| bucicut a întrebat:

In ce consta un ritual de exorcizare?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vezi aici diverse detalii despre exorcizare: http://lumea.catholica.ro/......mul-major/

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai nevoie de un posedat si ii zici de toate pana cand intrusul se enerveaza si pleaca.
De regula au alergie la preoti,cruci, lumanari, tamaie, si la prosti.
Si eu am, si plec in alta parte cand ii vad venind.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Adica un demonizat (demonizatii nu sunt bolnavi psihic, au alte simptome : vorbesc in limbi care exista, dar nu le cunosteau inainte, urla, au o putere imensa, se tem de obiecte sfinte, scot sunete pe care omului ii este imposibil sa le scoata, si de obicei, lesina dupa slujba de exorcizare ) este dus in Biserica, cu greu, caci de obicei se zbat si urla, iar un preot, de obicei de la manastire, ii citeste rugaciunile de exorcizare, molitfele Sf. Vasile (care numai exorcistii le pot citi, nu chiar oricine poate scoate demonii, fara sa se lege si de el, chiar auzisem de un domn care a citit molitfele si a ramas demonizat ).
Uneori diavolul nu iese asa de repede din posedat, asa ca el are momente cand este normal si cand are demon, si are nevoie de rugaciune, post mult, si Impartasanie.

| Grigore666 a răspuns:

In niste actori foarte buni.

| Nechita_Tiby_1998 a răspuns:

Credința