| OctavianDanielMaria a întrebat:

Iuda l-a sarutat sau nu pe Isus?

7 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Mă îndoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, așa scrie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poți detalia?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doi oameni se întalnesc într-un loc si, vad amandoi un acelasi om plimbandu-se printre ei, în aceeasi ipostaza, si unul e atent la ce face si altul nu, amandoi vor prezenta doua adevaruri diferite.
1. L-a vazut sarutat de un alt om
2. Nu L-a vazut sarutandu-L un om.

Gandeste-te ca în clipa Ghetimani, nici tu nu ai mai fi atent 100% la detalii.
In plus, poate sa fie si o greseala de traducere, se mai întampla si omisiuni, adaugiri printre scribi.
Mai conteaza niste detalii insmnifiante pentru tine?
Sau vrei doar sa îi vezi pe crestini certandu-se pe seama asta? laughing

Răspuns utilizator avertizat