| nnia a întrebat:

Ma pot duce singura la spovedanie sau am nevoie de parinti dacă sunt minora?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal nici de popa nu ar trebui sa ai nevoie

| sierra1 a răspuns:

Așa, pentru noi (că tot nu ne vede nimeni), de ce te-ai duce la spovedanie?

| anonimg a răspuns:

Dacă vrei să fi plăcută lui Dumnezeu, îți recomand cartea "Calea către Hristos" de Ellen White. O găsești în librăria SolaScriptura din localitatea ta, sau gratuit in aplicația EGW Writings2 din magazin play.
Este o carte foarte subțire și extrem de ușor de înțeles.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti merge linistita singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nai nevoie de nimeni de pământul ăsta să-l găsești să-l urmezi să-l asculți cu fapta pe Dumnezeu.

Urmează pe și cautâl pe Dumnezeu ori de câte ori o sa suferi nu te întoarce în rău urmează și cautâl pe Dumnezeu ori te câte ori o sa fi înlocuit urmează nu te întoarce în rău umezeală și cautăl pe Dumnezeu ori câte ori o sa fi vândut nu te întoarce în rău urmează și cautâl pe Dumnezeu fără nici frică.

să-ți fie teamă și frică că au putea da de "oameni"frică de Dumnezeu in inima și sufletul lor și fapta lor să-ți frică frică și teamă să "oamenii" mint in numele lui Dumnezeu care înșală oamenii fac rău în numele lui Dumnezeu să-ți fie frică și teamă de "omul"care își bate cu pumnul în piept și își susțin "legea"sa "regulile"sale "Adevărul"său singurul și singurul și singurul și și singurul Adevăr este al tatălui nostru și fiului său Isus să-l urmezi pe Dumnezeu cu inima si sufletul tău să-l urmezi și să-l cauți pe Dumnezeu fără sâl amăgești umilești dezamăgești sal rănești sal minți că nu ve mai face ce și jurat și promis față de el.

Ai nevoie de o inimă Adevărată cu Adevărat ai nevoie de un suflet Adevărat sate poți duce la Dumnezeu Sâte spovedești Sâte mântuiești Sâte Găsești Dumnezeu nua intors omul de la sine și omul sa întors de la Dumnezeu de la sine când a dat de bine. Nu existâ om fără de suflet nu existâ om fără de inima dar nu toți au în inima lor ce sân ei într-adevăr cu Adevărat.

Dumnezeu este calea și Adevărul cu Adevărat niciodată să nu-l negăm pe Dumnezeu să nu-i întoarce spatele pentru niste bani pentru faimâ pentru atenție pentru validare Dumnezeu tot ce vrea de la noi este sân păzim sufletul și inima sa nu vindem între noi sa nu înlocuim sufletele și inima cu cei ce-și bat joc de propriul lor suflet și inima dar minte de al nostru ce pot fi in stare doar intenția lor murdară poate ști.

Să-ți fie frică și teamă cu Adevărat da cu Adevărat de omul fără frică de Dumnezeu și fără Dumnezeu in inima sa in suflet său în fapta sa.AminAminAminAmin.AminAmin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este inuti sa mergi la Dumnezeu este inutil să-ți pierzi timpul cu oamenii fără frică lui Dumnezeu și care consideră că Dumnezeu nu poate face nimic.da nu poate face nimic pentru "omul" depravât și trăiești în murdărie și în destrăbălare și își bat joc de sufletul tău și inima sa și viața sa.

| KovacsB a răspuns:

Ii strici toata placerea preotului.

| EestiSodalane a răspuns:

Te poti duce si singura, dar recomandat e sa te duci cu macar un parinte sau macar unul din bunici

| AlexCriss2000 a răspuns:

Spovedește-te la Dumnezeu!
Bănuiesc că Lui i-ai greșit.
E și free...

| Ioan3005 a răspuns:

Poti sa mergi singura la spovedanie, dar e ci adevărat inutil,
Dacă ai greutăți pe inima, te simți vinovată, ceva te face sa crezi că e nevoie să te descarci ( sau poate vrei sa faci ca toată lumea, cum sa face ) locul cel mai potrivit e, in camera ta cu ușa încuiată, te rogi direct la dumnezeu, mulțumindu-i prin isus
Și problema ta (dacă este ) va fi rezolvată
Da, e așa de simplu