| Inferno a întrebat:

Ma uitam la cateva desene facute de niste copii cu retard mintal.
Ceea ce m-a izbit de la inceput a fost modul in care copiii amplasau desenul pe suprafata disponibila. Tot desenul era inghesuit intr-un colt, cu toate ca aveau la dispozitie toata foaia.
Aproximativ, desenul arata cam asa:

http://i.imgur.com/k7FyRPR.png

Facand o analogie cu modul in care Dumnezeu a creat INTREGUL Univers pentru noi, dar in ciuda acestui lucru ne-a inghesuit pe o amarata planeta din miliardele de miliarde... de miliarde de planete disponibil, din imensitatea spatiului, facand o analogie am putea spune ca nici gandirea divina nu e una prea deosebita, ca sa spun asa.
Acum inteleg de ce scrie in Biblie "fericiti cei saraci cu duhul", ca aceia sunt cei mai aproape de gandirea divina.

Eu vad doar doua variante:
Fie Dumnezeu e mai zbanghiu, fie planul divin nu este acesta?
Voi pentru ce varianta optati?

14 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

N-am nimic cu ei dar...soarele ala...

http://i.imgur.com/XcaSVhx.jpg

| Inferno explică:

Plecand de la premisa ca Dumnezeu exista.

| usuk a răspuns:

"zbanghiu".laughing)
deci, cum zic; ceea ce vorbesti tu acolo nu-i cum treaba, che dumniezau a facut lumea perfecta cu tot "cei?" in ea si noi si animale si stele, tu nu stii nimic, acuma ma duc sa ma rog pentru tine ca pre' multe blestematii indrugi tu p'acolo si dupa aia mai inveti si pe saracii copii ce mai viziteaza sectiunea asta, saracii de ei, se ilumineaza si devin atei, ia lasa-i ma' tu in pace, ce ai cu ei, ma?! ce tiau facut ei?!

*de dragul umorului, nu evaluati acest raspuns*

| Lizzu a răspuns:

Nu e problema ca "ne-a inghesuit"... nu suntem inghesuiti.Ne credem asa pentru ca suntem prea mici si insignifianti ca si fiinte umane in raport cu imensul Univers din jurul nostru.

Chiar zilele trecute ma gandeam si vorbeam cu sora mea...o intrebam : -" nu ti se pare ciudat si putin ilogic sa existe o chestie numita "planeta" care nu e suspendata de absolut nimic in spatiu, pe care sa traiasca niste fiinte? nu ti se pare curios sa existe planeta asta rotunda pe care oamenii sa stea? de ce nu ar fi putut fi la fel de bine si dreapta, plata? ca o platforma plutind in spatiu pe care oamenii sa stea? si de ce sa fie Pamantul o planeta atat de aglomerata doar intr-o parte a universului?"

Atatea intrebari fara raspuns.
Iar referitor la intrebarea ta : nu avem de unde fii siguri ca suntem singurii din univers...ca universul este tot pustiu si doar planeta Pamant este locuita.
E o intrebare foarte complicata si foarte intrebatoare laughing

Eu cred, ca daca exista dzeul acesta a mai creat si alte fiinte in alte puncte ale universului, pe alte planete cine stie din ce galaxii.
happy

| mariaalessandra a răspuns (pentru Lizzu):

Pai,eu ma gandeam in viitor cum o sa facem concursul,, miss univers'' cu alde marte, dar cred ca dupa apocalipsa noastra marte o sa fie locuita de oameni, ca deja e de microbi, poate chiar de cateva animalute.

| Lizzu a răspuns (pentru mariaalessandra):

laughing da, poate

| ErrorFound a răspuns:

E clar, Dumnezeu e un retardat prin definitie, fara suparare. happy

| Kalla a răspuns (pentru ErrorFound):

Fara suparare? Esti retardat tu.E ca si cum as zice "ateii sa moara toti chinuiti pentru ca sunt prosti, idioti si red numai prostii, fara suparare".E ca si cum m-ai impusca si mi-ai cere sa nu sangerez...

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

Faptele vorbesc de la sine. tongue
Eu nu creez un univers si-mi pun tot ce am mai bun intr-un coltisor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeul celor retardati, distrusilor de viata, sarantocilor si al oamenilor slabi la minte care cu ajutorul liberului arbitru s-au nascut in unele familii care i-au tinut in prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pentru varianta 1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti racheta si pleaca pe alta planeta mai neinghesuita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta:http://www.tpu.ro/......a-ucidere/

| sticla09 a răspuns:

Optez pentru carianta ca planul divin a fost inteles si interpretat gresit, ba mai mult si folosit in interese proprii de catre niste smecheri.