| anonim_4396 a întrebat:

Matei 10,26
Nu vă temeţi de ei, căci nu este nimic ascuns care nu va fi descoperit şi nimic secret care nu va fi cunoscut. Ceea ce eu vă spun în întuneric, spuneţi la lumină şi ceea ce vă spun la ureche predicaţi de pe acoperişuri.Nu vă temeţi de cei care ucid trupul, dar nu pot ucide sufletul. Temeţi-vă mai degrabă de cel care poate să piardă şi trupul şi sufletul în Gheenă. Oare nu se vând două vrăbii pe un ban? Şi nici una dintre ele nu cade pe pământ fără ştirea Tatălui vostru. Vouă însă, vă sunt numărate toate firele de păr de pe cap. Aşadar, nu vă temeţi! Voi valoraţi mai mult decât multe vrăbii.

Isaia 41:10-13 VDC
nu te teme, căci Eu sunt cu tine; nu te uita cu îngrijorare, căci Eu sunt Dumnezeul tău; Eu te întăresc, tot Eu îți vin în ajutor. Eu te sprijin cu dreapta Mea biruitoare. Iată, înfruntați și acoperiți de rușine vor fi toți cei ce sunt mâniați pe tine; vor fi nimiciți și vor pieri cei ce ți se împotrivesc. Îi vei căuta, și nu-i vei mai găsi pe cei ce se certau cu tine; vor fi nimiciți, vor fi pierduți cei ce se războiau cu tine. Căci Eu sunt Domnul Dumnezeul tău, care te iau de mâna dreaptă și-ți zic: ‘Nu te teme de nimic, Eu îți vin în ajutor!

Iosua 1:9 BTF2015
Nu ți-am poruncit eu? Fii tare și curajos; nu te teme, nici nu te descuraja, fiindcă DOMNUL Dumnezeul tău este cu tine oriunde mergi.

A mai rămas puțin nu va temeți și nici nu va pierdeți rămâneți cu credință fără de negarea in inimă și în sufletul nostru sa nu ne pierdem frățior satană nu-și dorește că omul să se apropie de Dumnezeu și să-l găsească pe Dumnezeu el își dorește sufletele și inima noastră cu orice preț și desăvârșire sa nu ne pierdem si nici sa nu cădem im mânie ură dușmănie invidie lăcomie prostie a mai rămas puțin sa rămâne cu credință fără de negarea in inima noastră si sufletul Nostru Amin.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

"A mai rămas puțin nu va temeți și nici nu va pierdeți rămâneți cu credință fără de negarea in inimă și în sufletul nostru sa nu ne pierdem frățior satană nu-și dorește că omul să se apropie de Dumnezeu și să-l găsească pe Dumnezeu el își dorește sufletele și inima noastră cu orice preț și desăvârșire sa nu ne pierdem si nici sa nu cădem im mânie ură dușmănie invidie lăcomie prostie a mai rămas puțin sa rămâne cu credință fără de negarea in inima noastră si sufletul Nostru Amin. "

aceasta fiind mai mult un indemn, insa sa stii ca Kornuletz540 are dreptate TPU functioneaza mai ales dupa un sistem de intrebare-raspuns!

ma bucur ca iti pasa de sanatatea noastra spirituala, caci noi oamenii majoritar ne ingrijim de sanatatea trupului dar uitam de suflet.

imi aduc un citat care nu este din Biblie " fara Dzeu in suflet oamenii-s doar niste tinte"

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Învierea Domnului Isus Hristos din Nazaret

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca vine!winking

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Noi suntem țintă lui satană in toată perioadă acesta suntem încercați și corupți de jocurile lui satană sa fim puternici sa nu cedăm mai este puțin până la învierea Domnului Isus Hristos abia aștept ziua acea...

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!
multumesc pentru funda, tinere!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Îți mulțumesc frumos eu ție Maestre că ai înțeles mesajul eu îmi cer scuze că n-am specificat venirea mântuitorului nostru Isus Hristos din Nazaret ziua acea o aștept flămând și însetată de el căci știu că noi oamenii avem nevoie urgent de el și de tatăl nostru sa nu uităm niciodată că suntem oamenii

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce sa imi multumesti! pentru asta exista aceasta comunitate frumoasa pentru a impartasi opinii, a da raspunsuri si de ce nu a ne da cu parerea referitor la discutiile ce ni se aduc la cunostinta!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Mare Adevăr fără Dumnezeu in inima noastră și sufletul nostru rămânem niște ținte săgeți...

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amin. Și te-am și blocat.

| Kornuletz540 a răspuns:

Și care este întrebarea mai exact? Vine cumva sfârșitul lumii, Ziua Judecății și vrei să ne transmiți asta subliminal sau doar sharuiești niște pasaje din Biblie la întâmplare?

| anonim_4396 explică (pentru Kornuletz540):

Nu vine sfârșit lumi Doamne ferește.

Vine învierea Domnului Isus Hristos din Nazaret.

| anonim_4396 explică (pentru Kornuletz540):

Nu-ți fie frate frică nu vine niciun meteorit sau sateliți lui musck laughing

Vine Isus Hristos din Nazarethappy inima noastră sufletul Nostru va renaște va fi remprospătat de la atâta dureri care le-am adunat cu toți in timp atâtea necazuri care le-am adunat cu toți in inima și sufletul Nostru atâta supărări atâta și atâta...pe care doar noi știm omul câte suferă și trage din jurul său ziua acea ne va mântui pe toți chiar și cei care nu cred in el vor fi ușurați de toate necazurile și problemele lor ne vom mântui cu toți in ziua acea vine învierea Domnului Isus Hristos din Nazaret vine fiul tatălui Nostru in care ne-a luat toate păcatele asupra lui și toate faptele noastre asupra lui Isus Hristos din Nazaret

| Kornuletz540 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și când anume se v-a întâmpla acest lucru, în ce an, ce lună, ce zi? De ce mereu Biblia nu poate să ofere răspunsuri exacte, clare și la subiect? Dacă acestă venire a lui Iisus se v-a întâmpla, în mod normal, ar trebui ca Biblia să ne spună asta corect, pentru ca noi să avem timp suficient să ne pregătim fizic, psihic, moral și sufletesc, așa ar fi normal și firesc.