| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru credinciosi: aveti rabdare si cititi. Nu priviti ceea ce urmeaza sa va intreb ca pe ceva dusmanos ci ca pe o simpla intrebare. De ce nu incercati sa depindeti de voi? De ce trebuie sa depindeti si sa fiti obsedati de acel fenomen numit Dumnezeu? De ce nu puteti face lucururile bune si morale pentru a va simti voi bine si nu din cauza fricii de Dumnezeu? De ce cand cineva va zice ca Dumnezeu nu eixsta voi sariti ca niste disperati/disperate si ii scoateti ochii din cap? De ce nu va depasiti limitele gandirii impuse de religie si vedeti lumea si universul asa cum este el? Eu unu nu cred in Dumnezeu si in absolut nimic si nici nu imi este frica, dar totusi imi place sa fac lucruri bune pentru ca asa sunt ele, si mi-am ales foarte bine prietenii (numai oameni care stiu ca vor fi cu mine si la rau), si totusi nu cred in Dumnezeu. De ce nu pot fi asa toti si trebuie sa credem in ceva pentru a ne fi frica si pentru a nu sparge capul altuia? De ce toti crestinii spun ca-l simt pe Dumnezeu? Pentru ca inainte si eu spuneam la fel, dar mi-am dat seama ca era produsul puternic al imaginatiei mele, produs indus extrem. In Olanda 80% din populatie este atee si acolo economia lor se dezvolta foarte bine si rata criminalitatii este cea mai mica din Europa. De ce nu putem fi si noi asa? De ce mergem prin biserici si pupam icoane din lemn si ne inchinam? Pana cand va merge acest efect placebo asupra noastra?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca, de-a lungul istoriei, neputandu-se intotdeauna explica toate fenomenele, unii au simtit nevoia sa caute un "autor" al acestora.
Pentru ca, prin frica, e foarte usor de manipulat o mare masa de oameni.
Frica de moarte a fost, dintotdeauna, cea mai mare temere a omului. Asa ca, cineva, destept, oricum, s-a gandit sa inventeze o zeitate razbunatoare si cateva "porunci", astfel incat, in schimbul obedientei, cei care respectau poruncile, erau cuminti, docili si ascultatori, isi aveau "asigurata" viata de "dincolo".
Interesant e faptul ca, desi nimeni nu s-a intors vreodata de dincolo sa povesteasca ceva, inca mai exista oameni care se priveaza de orice, inclusiv de dreptul de a-si hotari singuri actiunile, de dragul unei himere. E un fel de "vrabie de pe gard", la scara ingrijorator de mare.

41 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Din cite vad eu pe aici tu vorbesti din auzite dind ex :
Olandaaaaa! "Tara sexului si a marijuanei" finanteaza scolile constituite de organizatiile protestante, catolice, musulmane sau evreiesti. Olanda nu considera o separatie a bisericii de stat, ci filosofia statului este ca sustine o societate pluralista, care, dpdv istoric, consta in mai multe grupuri religioase. Regina Olandei este insa obligatoriu membra a Bisericii Protestante a Olandei.
"De ce nu incercati sa depindeti de voi
-" Umbla vorba prin popor "Dumnezeu nu baga in traista "
" De ce cand cineva va zice ca Dumnezeu nu eixsta voi sariti ca niste disperati/disperate si ii scoateti ochii din cap?"
-Bre vladut cu chestia de mai sus esti de toata jena poate ai fost la un meci de fotbal si ai venit beteag rolling on the floor
"De ce mergem prin biserici si pupam icoane din lemn si ne inchinam? Pana cand va merge acest efect placebo asupra noastra"
-Daca imaginile (adeseori imorale) promovate de televiziune si internet sunt tolerate, imaginile sfinte, adica icoanele, de ce sunt intolerabile? Daca marsurile stradale ale persoanelor care cer dezincriminarea pacatelor impotriva firii sunt morale, simbolurile religioase de ce sunt „imorale"? Si daca prostitutia si drogurile se cer, pana si de catre cea mai inalta institutie a Statului, dezincriminate, de ce sunt condamnate crucifixele? Ce sunt mai nocive – imaginile sfinte, ori cele imorale? Ce provoaca mai mult pervertirea firii omului si pierderea echilibrului fiintei lui – simbolurile noastre religioase, ori demonstratiile nerusinate si sfidatoare ale unor persoane care au nevoie mai degraba de doctor decat de legi speciale? Si ce afecteaza mai mult coeziunea familiei si sanatatea spirituala a unui popor – afisarea insemnelor religioase, ori dezincriminarea si liberalizarea prostitutiei si a drogurilor, fie ele si usoare?

Urzi23 Te sfatuieste cu intelepciune :

Coane inainte sa postezi pune mintea la contributie

| Angel0 a răspuns:

Ai un mod de a vedea lucrurile destul de îngust. Olandezii nu sunt romani, de aceea economia merge bine.
La noi pana si ateii sunt incompetenți.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Angel0):

rolling on the floor esti tare frate laughing

| Vladuthz a răspuns (pentru Angel0):

Daca eu am un mod ingust de a vedea lucrurile apai ce sa mai zic de tine? femeia care crede ca o femeie in general nu poate fi satisfacuta fara un vibrator? mie sincer chiar imi pare rau pentru tine cred ca esti foarte complexata, si cu toate ca iti voi parea rautacios, dar crede-ma daca as putea sa te ajut as faceo

| Angel0 a răspuns (pentru Vladuthz):

Ai limbrici in loc de creier?
1.De unde naiba ai dedus ca sunt femeie?
2.Gluma cu vibratorul nu ai inteles-o.
3."as faceo" se scrie "as face-o"
4.TPU nu inseamna "Toti prostii uniti-va", chiar daca aparentele pot fi inselatoare, asa ca mars inapoi la jucariile tale.

| Vladuthz a răspuns (pentru Angel0):

La cate prostii ai putut debita la religie laughing, cand ti-a zis o fata ca ea s-a dezvirginat la 16 ani si tu ai zis ca va plati pentru asta laughing deci esti varza esti bataia de joc a tuturor utilizatorilor de TPU, si app lasa mistoul ca faza cu vibratorul este reala nu incerca sa o mai schimbi acum sa zici ca e o gluma ca nu-ti iesehee hee

| Angel0 a răspuns (pentru Vladuthz):

Ai auzit de analfabetism functional? Esti un exemplu tipic.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional
Mai repet inca o data postarea:Ai limbrici in loc de creier?
1.De unde naiba ai dedus ca sunt femeie?
2.Gluma cu vibratorul nu ai inteles-o.
3."as faceo" se scrie "as face-o"
4.TPU nu inseamna "Toti prostii uniti-va"chiar daca aparentele pot fi inselatoare, asa ca mars inapoi la jucariile tale.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Vladuthz):

De fapt, tu esti singurul idiot de aici.

| sandra2012 a răspuns:

Pai cred in mine, nu astept totul doar de la Dumnezeu, ma ajut si eu in viata. Deci Dumnezeu nu exista din punctul tau de vedere. Atunci pamantul cu tot ce este pe el si omul cum au aparut?

| anonim_4396 explică (pentru sandra2012):

Evolutie draga ai auzit de ea

| barbattttt a răspuns:

Credinciosi adevarati nu fac bine din cauza friciii ci din dragoste pentru Hristos! Adevarat daca IL cauti pe Dumnezeu Il gasesti nu este Rodul imaginatiei noastre, daca vrei sa gasesti motive de necredinciosie satana te ajuta. Intoarcete la Dumnezeu cat mai ai timp caci "daca crezi in Dumnezeu si El nu exista nu ai pierdut nimic, dar daca Dumnezeu exista si tu nu ai crezut in El ai pierdut TOTUL".
Inainte de potop oameni se maritau si se insurau fara sa stie cei asteapta, tot asa va fi cu venirea Fiului omului!
TE ROG citeste ce ti-am scris!

| ML001 a răspuns:

Dorinta de a face un lucru bun este pusa de Dumnezeu in sufletul tau, nu trebuie sa pupam icoane ca sa aratam ca suntem credinciosi, nu trebuie sa pupi mana popei sau sa faci pomelnice pentru a fi credincios ci la un moment dat in viata cand le ai pe toate sau nu le ai simti ca iti lipseste ceva. ceva ce e pus in inima noastra si cand Il cauti pe Dumnezeu si Il gasesti o sa realizezi ca esti un alt om...mai bun, mai atent cu gandul ca trebuie sa traiasca si altii ce ai trait tu cand ai simtit ca Dumnezeu exista si ca lucreaza in viata ta. Nu incerc sa te conving ca Dumnezeu exista dar crede-ma ca daca l-ai ruga sa ti se arate sau i-ai cere ajutorul El va veni!

| AragorN88 a răspuns (pentru ML001):

Daca "dorinta de a face un lucru bun este pusa de Dumnezeu in sufletul tau", atunci dorinta de a face rau de cine este pusa? De diavol?
Pai daca este asa unde este liberul arbitru?

| ML001 a răspuns (pentru AragorN88):

Exista liberul arbitru, daca nu exista eram niste roboti! tu esti acela care decizi daca vrei sa faci bine sau rau, eu am un sentiment placut cand fac un bine dar ma simt prost cand fac un rau...

| Varahil a răspuns (pentru AragorN88):

In tine, omule, in tine.In inima omului exista influente din ambele parti, dar alegerea finala o faci TU.Asta inseamna liber arbitru

| AragorN88 a răspuns (pentru ML001):

Pai acum te contrazici?
"eu am un sentiment placut cand fac un bine dar ma simt prost cand fac un rau... "
Si ce vrei sa zici cu asta?

| Catalinnna a răspuns:

In Olanda majoritatea s-au declarat atei, deoarece li se lua din salariul un anumit procentaj, bani ce se indreptau catre parohia de care apartineau. In plus, Olanda nu are nimic aparte, daca privesti, intreg Occidentul e ateu si vrea sa promoveze ecumenismul, o mare inventie.
Daca analizezi macar putin toate religiile lumii, vei observa ca toate, au "in mijloc" un dumnezeu. Noi nu am aparut din senin, ne-a creat Dumnezeu.
Omul are vointa libera, e decizia lui ce vrea sa faca sau nu. Dumnezeu iti arata cala, dar e problema ta daca il urmezi sau nu, iar in functie de faptele tale, vei fi judecat, tot de Dumnezeu, pentru ca El te-a creat. Iar daca unele persoane reactioneaza intr-un anume fel, e doar pentru ca asa considera ele ca este drept, apara si lauda cuvantul Domnului.
Lumea nu poate evolua, asa, de una singura, exista cineva care a creat-o, care ii vrea binele, acela este Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru Catalinnna):

Dumnezeu cum a aparut?

| Catalinnna a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu a existat dintotdeauna, lucru greu de inteles pentru ratiunea noastra.
In Crez se spune "Cred intru unul Dumnezeu [...] care [...] S-a nascut mai inainte de toti vecii".

| Catalinnna a răspuns:

Cand am spus "lucru greu de inteles pentru ratiunea noastra" m-am referit la toti oamenii.
Fiecare e liber sa aleaga ce vrea, caci el va fi singurul care va da raspuns pentru faptele sale!winking

| Danyelusha a răspuns:

Eu iti spun parerea mea, deci nu am nimic cu nimeni si nu vreau sa sar la cineva in cap, vreau doar sa imi zic parerea. Eu consider ca oamenii si populatiile care sunt fericite, nu sunt incercati de Dumnezeu pentru ca El stie ca ei nu au credinta si ca nu Il cunosc. Dumnezeu incearca doar oamenii care cred in El, si chiar daca sufera aici pe pamant au parte de fericire in cer. Cum am vrea noi sa ajungem in rai daca nu suntem pusi la incercare, daca nu ne intarim credinta? Asa, pur si simpu? Eu nu prea cred. Eu cred 100% in Dumnezeu. Si asta este opinia mea, fiecare avem dreptul de a ne exprima sentimentele, deci nu vreau sa contrezic si nu vreau sa ma cert cu nimeni. Papa!

| Raducu1 a răspuns:

Intrebarea asta le-ai putea pune-o la fel de bine si musulmanilor si budistilor si evreilor si hinduistilor si sikhistilor si animistilor si fetisistilor si totemistilor si zoorontrianistrilor,asa ca asteapta pana vei primi un raspuns(si daca pui intrebarea asta la musulmani, ai grija, ca s-ar putea sa foloseasca mitraliera)laughing.

| Someonelikeyou a răspuns:

Hai sa iti zic ceva. Tu crezi ca primii oameni au aparut asa din senin? au picat din Cer? Daca nu era Dumnezeu sa faca acest Univers, acest Pamant si tot ce ne-nconjoara, tu mai erai azi aici? Oamenii cred ca ce e in alta tara sunt caini cu covrigi in coada. Ei bine, te contrazic. Nu este asa. Nu va mai luati dupa altii, ca ce au facut altii trebuie sa facem si noi. NU! ei au alta religie, noi avem alta religie si tot asa. De ce exista icoana facatoare de minuni? De ce unii oameni se duc acolo, si apoi dupa catva timp nu mai au nimic? asta de ce nu te intrebi. De ce nu pui si binele in fata? De ce unii oameni au impresia ca Bunul Dumnezeu nu exista ci doar e o fiinta imaginara? Nu e asa. Nu va fi asa niciodata. Dumnezeu e TATAL NOSTRU. Dumnezeu a lasat oamenii diferiti, asa cum si-au "proiectat" si ei orasele. Orasele sunt diferite, cum sunt oamenii care traiesc in ele. Nu fiecare om gandeste la fel. Si cum sa depindem de noi? sa depindem de propria persoana.cum sa crezi asa ceva? Schimba-ti gandirea aceasta. Dumnezeu e Aparatorul si Protectorul nostru, si fara el noi nu existam, nu traim pe aceasta lume. Tu atunci cand vei muri, unde te vei duce? Sus in Cer. Si sa zicem ca ai facut fapte bune, si vei merge in Rai. Acolo il vei intalni pe BUNUL DUMNEZEU. Eu nu stiu cum sa te fac sa intelegi ca nu poti depinde de propria persoana. Si daca nu ar exista Dumnezeu, ce s-ar alege de noi? lumea ar lua-o razna. Atunci cand faci un accident, cine te ajuta sa te insanatosesti(aici nu imi spune ca doctorii)? Puneti si intrebari de genul asta. Si incearca sa iti raspunzi singur la ele. Pentru ca daca nu ai sa incerci sa faci acest lucru, atunci vei ajunge rau. Vei depinde de cel Rau. Si cred ca tu nu vrei asta. Mai puneti intrebari de genul acesta, si gandeste-te la ce ai scris aici. happy

| anonim_4396 explică (pentru Someonelikeyou):

Bine ma omul nu a aparut din senin / dar dumnezeu o aparut din senin?

| Vladuthz a răspuns (pentru Someonelikeyou):

Deci tu ma sfatuiesti sa nu depind de propria persoana ci de dumnezeu? prost sfat, iar atunci cand suferi un accident, daca tu inca crezi ca doamne doamne te ajuta sa te faci bine si nu un doctor atunci problema ta

| Someonelikeyou a răspuns (pentru Vladuthz):

Sa stii ca Dumnezeu e cel care le da acea "putere" de a vindeca oamenii. Doctorii sunt si ei oameni, cum sunt preotii.cum sunt ceilalti oameni. In fata Lui Dumnezeu cu totii suntem egali. Si sa zicem ca un doctor te vindeca(ceea ce nu e adevarat), atunci Dumnezeu ce face? Dumnezeu e om, iar doctorii Dumnezei?raised eyebrows Te inseli.happy. Doctorii detin controlul prin Dumnezeu.happy. Deci gandeste-te bine inainte sa spui cevahappy.

| Vladuthz a răspuns (pentru Someonelikeyou):

Asta ai dedus tu cu mintisoara ta de 12 ani? Stii ca sunt doctori foarte buni in ceea ce fac, dar sunt atei? Il scuipa pe dumnezeu si pe hristos cand aud de el, si totusi isi fac meseria foarte bine. Cum explici asta?

| Someonelikeyou a răspuns (pentru Vladuthz):

Sa iti spun ceva. Nu am 12 ani.ca sa stii asta.winking.Si in al doilea rand. Daca tu crezi ca Dumnezeu nu este cel care le-a dat acea "putere" medicilor sa ii ajute pe oameni, e chiar problema ta si a restul care nu cred asta. Fiecare cu parerea lui. De ce m-ai exista biserici, manastiri, icoanele facatoare de minuni.de ce mai exista? Tu chiar nu intelegi ca Dumnezeu exista, Dumnezeu e cel care le-a dat oamenilor puterea asta ca sa ii ajute pe altii.Eu chiar nu va inteleg pe voi care spuneti: eu cred in Dumnezeu, si am credinta". Cum poti spune ca ai credinta cand tu crezi altceva despre Dumnezeu. Cand te vei duce in Ceruri, ai sa vezi ca acolo e cineva care vegheaza asupra oamenilor, adica Dumnezeu. Eu nu imi mai bat capul sa te fac sa intelegi ca Dumnezeu e cel care le-a dat puterea medicilor(aa.am uitat ceva. Cand oamenii au o boala, mai intai trec pe la biserica, pe la manastiri sa se roage ca totul sa fie bine.si apoi se duc la medici.Gandeste-te, de ce oamenii se fac bine in totalitate). In fine, sper ca ti-am deschis putin ochii. Sper sa nu mai pui intrebari prostesti ca asta, ca cei credinciosi iti vor sari in cap.winking

| Vladuthz a răspuns (pentru Someonelikeyou):

La fel cum in religia noastra existe biserici si manastiri, la fel si la egipteni existau piramide pe peretele carora erau desenati zei, la fel si aztecii aveau temple si inauntrul lor se inchinau la zei, asta inseamna ca zeii lor exista? happy Gandeste-te putin

| Someonelikeyou a răspuns (pentru Vladuthz):

Nu, da cu tine nu poate discuta. Parerea mea e parerea mea, si mi-o sustin.la fel cum iti susti tu parerea.happy,.Eu nu mai zic nimic ca vad ca nu ne intelegemhappy.O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce esti prost si nu gandesti
/uite eu cred.si nu sunt nici pe departe asa cum spui.gandesc,citesc,am ternet, ma folosesc de toate cuceririle stiintei si totusi cred in stiinta ca fiind ceva ce ne-a pus creatorul la dispozitie pentru a stapani universul si a ne folosi de ele.asta nu ma incurca cu nimic in credinta mea.dar ma intriga prostia ta si a altor atei care generalizati si credeti ca voi santeti buricul pamantului,fara sa ganditi ca lumea nu a inceput si nu se termina cu voi, si nici cu noi cativa crestini de pe TPU.olaanda este atee? iaca Romania este crestina. vrei sa spui ca d-aia la tembeliziunile astea cand deschide gura cate un prost zice; in lumea civilizata... Olanda, e civilizata? aici pe TPU aud la religie chestii de genul; babele si taranii prosti.pai ma mancami-ati melul v-au **** mamele voastre atei si au fost oraseni si orasence din tata in fiu de la maimuta incoace? auzit-ati de talpa tarii? jigodii fara minte care nu stiti cum se face o paine ce o bagati sub nas si care crdeti ca laptele si mierea cresc in frigider? cum sa nu va numesc prosti fiindca voi va dati destepti? pai demonstrati baaaiii.demonstrati nu puneti intrebari tampite, fugind de notiunea de roman si de crestin dar dati de greu in alta parte si fuga la patria muma.nenorocitilor care traiti ca niste paraziti,va plac toate dar sa le faca altii asa e? va veni sfanta foame, si o sa am ocazia sa va vad atunci. unde va sunt bunicii si strabunicii ingropati nesocotitilor? si cum au murit? au murit pastrand o credinta si un pamant muncit cu sudoare ca sa traiasca bine cine? asta sa va intereseze mai mult decat atat de trambitata voastra mare desteptaciune si civilizatie.ce vei lasa ma prostule co[piilor tai in urma ta? o ramanie natala fericita si frumoasa sau Olanda atee? ca economiile mor si cad una dupa alta, dar oamenii si caracteristicile neamului raman mosteniri vizibile in urmasii nostri.pleaca dracului in Olanda ta atee si lasa -ne pe noi acilisea cu bunele si relele noastre.

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Din momentul in care m-ai facut prost n-am mai citit ce ai zis, dc insulti? am atins cumva un nerv sensibil? daca erai crestin adevarat imi raspundeai prin voia domnului care zice sa nu raspunzi cu insulte, si app noi ateii nu ne credem buricii pamantului, pur si simplu am pus o intrebare iar tu mi-ai demonstrat ca esti un crestin tipic, o zi buna

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate am continuat sa citesc si restul a ceea ce ai scris tu si sincer nu ai facultatea mintala pentru a discuta cu mine sau cu oricine altcineva, inapoi in jungla

| harciog a răspuns (pentru Vladuthz):

Nu fi suparat pe tristan ca te-a facut prost pentru ca, natural, doar nu te-a facut el.El n-a facut decit sa-ti aduca aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si in suedia unde populatia e 90 la suta atee sunt foarte bogati / in scimb in cea mai sarca tara din ue si una dintre cele mai sarce din lume ROMANIA populatia e crestina

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raymusic19 a răspuns:

Si in suedia unde populatia e 90 la suta atee sunt foarte bogati / in scimb in cea mai sarca tara din ue si una dintre cele mai sarce din lume ROMANIA populatia e crestina

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

La capitolul irigații România are un deficit de 2, 6 milioane hectare neudate[19]. Pe hârtie, suprafața irigată este de circa 300.000 de hectare, dar faptic sunt doar 100.000 de hectare[19]. Alte surse indică o suprafață de 560.000 hectare irigate[20].

Înainte de 1989, România avea o rețea de irigații întinsă pe o suprafață de 3, 2 milioane hectare, care a fost distrusă aproape în întregime, instalațiile fiind furate sau lăsate în paragină[20]. Conform unor estimări sunt necesare în jur de 14 miliarde euro pentru a pune la punct un sistem de irigații la nivelul celui din 1989, întrucât refacerea sistemului de pe un hectar de teren costă în jur de 7.000 de euro

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Te las pe tine sa pui pe ce loc era Romania inainte de 1989 si tot tara Crestina era, dar facea avioane acum face atei rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi cat esti de nemernic? esti un crestin tipic.nu sunt.crestinii tipici intorc si obrazul celalalt.da eu nu am decat doi obraji.de cate ori crezi ca-i pot intoarce? am demonstrat ca sunt un crestin atipic, iar tu ai demonstrat ca esti ateu si ai ceva cu crestinii in general sau cu romanii in special, nu cu mine fiindca ti-am scris ca esti prost si nejudecat.am scris si eu asa nu inseamna ca chiar trebuie sa te simti.dar sa amesteci tara noastra cu tara lalelelor nu prea se potriveste.ca noi lalele avem in tara, dar ei au romanite? au doar romance la produs.si asta nu din vina lor sau a crestinilor din romania.ci fiindca le plac extrem de mult banii si sexul.

| Anonymus314 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zii tristane zii!

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt nemernic? draga in tot discursul tau anterior, jumatate din cuvinte erau insulte si jigniri aduse ateilor, deci ce ai vrea sa fac? sa te ridic in slava? (sau cum s-o zice)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare pentru credinciosi, AVETI RABDARE SI CITITI.de cand m-ai facut prost nu am citit mai departe.trebuia sa scriu ai rabdare si citeste? uite ca ai citi mai departe, si m-ai facut incult.santem fifti -fifti.nu esti cu nimic mai bun sau mai rau.deacum putem discuta ca niste oameni normali.nu te condamn ca esti prost, nu ma critica fiindca sunt credincios si nu arunca cu pietre.ai nevoie de ajutor cum am si eu, si aici ne putem ajuta.nu putem sa ne imbrancim, ca nu ne vedem.dar nici motive nu sunt serioase.deci...noapte buna si sa ne vedem in 3000.

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta as fi vrut si eu sa-ti spun happy multa bafta