| SaveTheNature a întrebat:

Oamenii ar trebui sa se considere foarte norocosi odata ce fiecare puncteaza religia in care s-a nascut ca fiind cea corecta nu?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Consider ca am gasit religia adevarata si aceasta m-a ajutat sa fiu mai fericita si cu o viata plina de sens.

| RAY a răspuns:

Fiecare om cu convingerile lui, pacat ca discutile pe TPU sunt o pierdere de timp fiecare isi pastreaza propile convingeri

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu cred ca sunt tocmai o pierdere de timp ca astfel am ocazia sa vad cum gandesc alti oamenii.

| milan9 a răspuns:

Ca să se considere norocosi atunci când consideră că religia in care s-au nascut este cea corectă, ar trebui să fie foarte sinceri față de ei înșiși și față de Istoria creștinismului!

Altfel, nu sunt decât niște creduli ignoranți și mândri, duși de nas de una dintre cele 40.000 de secte câte există astăzi!

| Alphawolf a răspuns:

Corect.

| C0nstantin a răspuns:

Generalizezi si aberezi. Nu ai nici o dovada ca vreuna din religii e cea adevarata/corecta. Cand o sa ai o dovada care sa distruga celelalte religii si sa confirme ceea ce sustii tu sa ma cauti... pana atunci canta la alta masa cu aberatiile.

| SaveTheNature explică (pentru C0nstantin):

Ai inteles intrebarea? Un om care se naste ortodox, bineinteles ca va cauta argumnete pentru religia in care s-a nsacut, La fel si catolicul musulmanul etc.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru SaveTheNature):

Dar tu ai cautat argumente veridice pentru religia in care te-ai nascut, cum ca ea ar fi cea corecta?

„..bineinteles ca va cauta argumnete pentru religia in care s-a nsacut."

Aolo, nu mai spune...ori tu chiar crezi ca asta se aplica in cazul tuturor? ba chiar din contra. Data viitoare fii mai atent/a la cei din jur, cine stie...s-ar putea sa ramai chiar socat/a.

Si din nou, tu ce ai reusit sa afli pana acum?

| Al99 a răspuns:

Generalizezi in necunoștința de cauza.