| Roam a întrebat:

Parere : " E mai usor sa crezi in Dumnezeu decat in tine. "

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

In unele cazuri da...

| Deaad a răspuns:

...''d-aia toti il pupa-n **** cand le merge bine''... Cheloo, corpore sano, nu-i asa?
Am o parere buna despre aceste versuri, reflecta realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja ma deruteza toate aceste lucruri, tot ce stiu e ca atunci cand am avut nevoie de Dumnezeu el m-a ajutat, in noi nu putem avea incredere fara ajutorul Lui, iar daca nu credem in El atunci nu credem nici in noi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum te-a ajutat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Da, e mai ușor să dai vina pe o divinitate în loc să îți asumi propriile greșeli. E mai ușor să aștepți să facă spiritu' ceva pentru tine decât să te obosești tu să faci acel lucru cu mâna ta.

| DeusCorrupti a răspuns:

Da, când ai de facut ceva singur e greu.
Mai usor e sa zici dă doamne si să aștepți să se întâmple.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

E mai usor dar e inutil. Poti sa crezi pana la sfantul asteapta ca pana nu vei face tu un pas nimic nu se va rezolva.

| misterelvisz a răspuns:

Hahaha! Pai nu ti-ai dat seama pana acum ca e acelasi lucru?