| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce-i ce stie de trupa parazitii...
Ce credeti,soarta lor din punct de vedere religios ce sperante are?
De exemplu, cheloo intr-un vers de-al lui:
"E m-ai usor sa crezi in dumnezeu decat in tine, de-atunci il pupa lumea-n pu..."

Ce credeti ca se intampla cu trupa aia la venirea a doua a lui Hristos?

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

O sa ajunga in iad, pacatosii aia imitatii ale satane, diavoli pagani, pacatosii, demoni ai noptii...

Ador trupa aia.

| shadovv a răspuns:

Intentii bune dar pe plan religios nimic. Nu stiu de ceilalti dar Cheloo are un subiectivism ce duce putin spre nihilism.

Cat despre: "E m-ai usor sa crezi in Dumnezeu decat in tine, de-atunci il pupa lumea-n pu..." acest citat este rezolvat de existentialismul crestin.

Raku mi se pare varianta religioasa, deci fundamental mai buna a celor de la Parazitii.

| Kosuchin a răspuns:

Nu stiu, dar eu vreau sa ma duc unde se duc ei happy.

| Coconutz a răspuns:

Inainte ii ascultam si eu. Si cateva melodii as mai asculta dar acum parca sunt cam idioti.

Răspuns utilizator avertizat
| Vans a răspuns:

Chiar nu imi dau seama de ce te intereseaza ce se va intampla cu ei. Daca vor merge in iad pentru cum gandesc, atunci acolo merg si eu.
Cat despre vers, mi se pare adevarat...si ca sa stii, Cheloo nu crede in Dumnezeu, nu-i pasa daca exista sau nu.
Iar despre tine, invatavsa scrii mai intai, apoi vino cu intrebari din astea.

| DyNo a răspuns:

''E m-ai usor sa crezi in dumnezeu decat in tine, de-atunci il pupa lumea-n pu...'' - intr-un fel are dreptate, intr-un fel nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Pentru ce-i ce stie de trupa parazitii..."?!
Te-ar scuipa Cheloo, daca ar vedea cum scrii.
Soarta din punct de vedere religios, in general, nu exista.
Cand murim...murim si gata.
Tu asteapta-l pe Hristos si lasa-i pe ei in pace, da?
Hai, treci si spune-ti rugaciunea!

| NoShit a răspuns:

Bă, de la Paraziţii ştii gramatica aia? Să sperăm că nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mn0 a răspuns:

Cheloo e agnostic ceilalti sunt credincionsi(ombladon, bitza, mark1)

| Helen_Claudia_1993 a răspuns:

Pentru cei ce stiu poatewinking