| Steregoi a întrebat:

Pentru serviciile si produsele lor oamenii practica diferite preturi pe care le schimba mereu insa Dumnezeu practica mereu acelasi pret fara sa schimbe pretul. Pretul este ascultarea de El iar principiile sale sunt mereu aceleasi si sunt implantate in constiinta fiecarui om. Un om care asculta de Dumnezeu recupereaza sau acopera orice pierdere cand a platit pentru un produs sau serviciu omenesc mai mult decat merita.

Ce parere aveti?

1 răspuns:
| Ion4k a răspuns:

La Dumnezeu nu totul este in bani Banii sunt doar o forma a aceea ca slujitorii ei sa se poată intrețina pe ei si familiile lor Iar.Dar totodata banii sunt una mijloc de jertvă iar Preotii sunt doar economi.