| IntrebSiEuAcum a întrebat:

Poate fi photoshop, sau nu. Nu are importanta
Vreau sa stiu parerile voastre despre comentariile de aici.
https://www.facebook.com/......785000764/
Fara comentarii prostesti.

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Da bine, și despre statuia lui Decebal poți zice că e minune divina. Mare brânză să sculptezi în stâncă. Au exagerat preoții cu icoanele in eforturile lor de a le promovau, acum enoriașii când văd ceva ce se aseamănă cu un chip pe igrasie sau pe murdăria de pe termopan se străduiesc să își dea seama daca e Isus, Maria sau alt sfânt, și își zic că e minune de la Dumnezeu că a apărut acolo.

| IntrebSiEuAcum explică (pentru VelaJohnny):

Deci, esti de acord ca e vorba de influenta preotilor.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prin minciuna nu aduci omul la credinta

| IntrebSiEuAcum explică (pentru RAY):

Nu la imagine am vrut pareri, ci la comentarii.

| Holiday a răspuns:

Nu vreau sa fiu misogin dar din vreo suta de nebuni care comenteaza cu "amin" si sunt dati pe spate de tampenia asta doar vreo 10 sunt barbati. laughing

Culmea prostiei e ca unii chiar intreaba unde e asta...laughing

| IntrebSiEuAcum explică (pentru Holiday):

Si restul comentariilor?

| DeyCj a răspuns:

Poza e SF; Clar făcută nu reală.
Cu părerile de pe-aici... e o categorie în care fiecare îşi poate spune punctul de vedere în mod liber referitor la un subiect destul de tabu în românica, şi anume religia, ceea ce e un lucru bun.

| SG1995 a răspuns:

Nu e evident ca poza e facuta in photoshop? Sunt doua tipuri de roca diferite in imaginea data, deci clar ca e o sculptura specific-catolica imbinata cu peisajul.

| IntrebSiEuAcum explică (pentru SG1995):

Am spus ca nu asta ma intereseaza, ci parerea voastra referitor la comentarii. Daca nici textul meu nu l-ai citit, parerea ta nu poate fi pertinenta.

| IntrebSiEuAcum explică:

""Vreau sa stiu parerile voastre despre comentariile de aici. ""
Asta am scris!
Am observat ca toti se cramponeaza de restrictia Bisericii legat de idoli. Si, mi-a atras atentia un raspuns: in biserici, se regasesc icoane (tablouri, deci) si sculpturi. In concluzie, "idoli si chipuri cioplite". Aici vreau sa vad parerile voastre. Nu superficialitate!