| Raniia a întrebat:

Privim noi la Isus, Cel rastignit, care Si-a dat viata pe cruce, ca sa gasim in El rascumpararea si pacea?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Privesc tinta la capetenia desavarsirii mele in fiecare zi din viata mea.Fii binecuvantata impreuna cu toata familia ta.Domnul Isus sa se nasca in inimile celor dragi tie.Paste Fericit!

3 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

Luca 12:49
Eu am venit să arunc un foc pe pământ. Şi ce vreau decât să fie aprins chiar acum!

si iata intarita aceasta idee:

"Matei 10:34, Sa nu va-nchipuiti ca am venit sa aduc pacea pe pamant: Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia"!

| Raniia explică (pentru ateuNEGATIV):

Ray nu-ti cer sa-mi promiti, dar daca te vei afla vreodata in durere sau in vreo incurcatura si daca te vei simti indemnat, sa ceri ajutor Mantuitorului si sa spui aceasta rugaciune:''Cred, Doamne! Ajuta necredintei mele!''Dumnezeu sa te binecuvanteze!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Raniia):

35. Si le-a zis: Cand v-am trimis pe voi fara punga, fara traista si fara incaltaminte, ati avut lipsa de ceva? Iar ei au zis: De nimic.
36. Si El le-a zis: Acum insa cel ce are punga sa o ia, tot asa si traista, si cel ce nu are sabie sa-si vanda haina si sa-si cumpere.
37. Caci va spun ca trebuie sa se implineasca intru Mine Scriptura aceasta: "Si cu cei fara de lege s-a socotit", caci cele despre Mine au ajuns la sfarsit.
38. Iar ei au zis: Doamne, iata aici doua sabii.
Si Isus Zis-a lor: Sunt de ajuns.