| LibertateDeGandire a întrebat:

Puteti sa va eliberati de superstitii si traditii fara rost?
De ce popii,pastorii si toto din sleahta lor incurajeaza la ritualuri,superstitii, etc? Oare are legatura cu buzunarele lor? https://www.youtube.com/watch?v=_n2BcHUXjHY

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Prostia-i mare si nu are asemenare. E vorba de spalarea creierelor. Oamenii aia asa au fost invatati, bunicii fac la fel, parintii la fel, apoi le transmit copiilor si tot asa.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Oare cultul eroilor la atei era o prostie? Prin cultul sfintilor nu se face altceva decat sa se aduca cinstirea memoriei lor.
Apropierea de ei nu este alt ceva decat o forma de cunoastere la fel cum oamenii tind să se apropie de exponatele unui muzeu.

| LibertateDeGandire explică:

Mai pot fi compatibile aceste ritualuri inapoiate ce prostesc
sugestiv TURMA de oite
ce se inghesuie la pupat maini de popi, cu sec.XXI?

| Cynar a răspuns:

Iosca,Rodion,Navarre acelasi moldovean batut in cap cu aere de buddhist.
Cauta si tu materiale de calitate.

| stnvlro a răspuns:

Superstitiile vin clar de la diavol.